Skocz do zawartości

Czarna Perła 2


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, egon44 napisał:

Na początku jak zakładałem zbiornik planowałem zakup piasku Kreisel,ale na szczęście po udaniu się do marketu nie mieli go w sprzedaży :D więc udałem się na pobliską żwirownię...

Dobra, ostatnie pytanie w sprawie piachu bo robię OT. Sorry.

Teraz dopiero spojrzałem Egon skąd jesteś. Mógłbyś podać namiary na tę żwirownię, bo myślę że mogłaby być w moim zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, troad napisał:

Teraz dopiero spojrzałem Egon skąd jesteś. Mógłbyś podać namiary na tę żwirownię, bo myślę że mogłaby być w moim zasięgu.

No jasne że mogę podać namiar ;) ...

Tutaj kupiłem swój piach http://glinka.turza.pl/?page_id=516

Nawet wybieram się tam w czwartek zobaczyć co tam mają ciekawego,więc mogę zobaczyć zobaczyć czy ten piach jeszcze mają dostępny...Dodatkowo mają jeszcze bardzo duży wybór kamieni,poczynając od serpentynitu,a kończąc na otoczakach,piaskowcach,łupku itd...

Ja za dwa pełne wiaderka 10l tego szarego piachu dałem 2zł...

Dodatkowo jeszcze napiszę że kilkanaście metrów dalej jest też wart odwiedzenia sklep ogrodniczy ''Korex'' http://www.biznesfinder.pl/Turza+Slaska_Korex.+Hurtownia+ogrodnicza_1962440.html

Ps...Resztę informacji możemy omówić na priv...

Również przepraszam za OT...

Edytowane przez egon44
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął tydzień, biologia z trudem daje radę, jednak ten literek zasiedlonej lawy to było troszku za mało przy sporych rybach w ilości 23 sztuki. Ale na razie obywa się bez podmian i z normalnym karmieniem, dziś wyczyściłem gąbkę i wlałem drugą ampułkę Prodibio.
No2 nie osiągnęło jeszcze 0.2 ale jest tak pomiedzy 0,1 a 0,2. Nie ma powodów do paniki, No3 nieznacznie sobie rośnie, więc biologia jako taka działa i zasiedla coraz to nowe obszary jałowego baniaka.

Ryby są w doskonałej kondycji, pozajmowały kryjówki i ogólnie cała zmiana wyszła im chyba na dobre, wszystkie samce Hongi się wybarwiły :). Rośliny także po tygodniu jeszcze siedzą w piasku, troszkę liści się pourywało, ale reszta jest zielona, nie będę zapeszał, zobaczymy za tydzień :).

Dziś też znalazłem czas, żeby przysiąść z aparatem i zrobić pyskom sesję w nowym lokum. Poniżej kilka gniotów mojego autorstwa.

Galeria

Edytowane przez Pleziorro
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, wczoraj za tłem znalazłem maleńką Red Finkę, ma około pół cm, jest dopiero co wypuszczona z pyska, podejrzewam, że uciekła tam przeciskając się przez jakąś szczelinę, mam tam w jednym miejscu około 3mm luzu między szybą, generalnie żadna większa ryba tam nie wpłynie, nie wiem co dalej z tym fantem... Szkoda mi jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Pleziorro napisał:

Cholera, wczoraj za tłem znalazłem maleńką Red Finkę, ma około pół cm, jest dopiero co wypuszczona z pyska, podejrzewam, że uciekła tam przeciskając się przez jakąś szczelinę, mam tam w jednym miejscu około 3mm luzu między szybą, generalnie żadna większa ryba tam nie wpłynie, nie wiem co dalej z tym fantem... Szkoda mi jej.

Nie martw się, poradzi sobie, a jak nie to natura poradzi sobie z nią;) Przecież nie będziesz demontował tła;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.