Skocz do zawartości

Czarna Perła 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie w moim temacie, jestem po krótkim urlopie i w końcu przekopałem się przez nowe posty ;). 

Czarna Perła 2 ma się dobrze, przeszczep 50% biologii do akwarium z 23 dorosłymi rybami powiódł się znakomicie, po około 2 tygodniach No2 spadło do pożądanej wartości 0,025 a No3 zaczęło normalnie przybierać.

Roślinność jak na razie jakoś się ma, nie wiem po 4 tygodniach to chyba już można uznać, że się przyjęły a ryby ich nie stratowały.

Powoli bure okrzemki się pojawiają na wierzchu skał i górnych partiach tła, co mnie cieszy bo niebawem wszystko się troszkę zrówna kolorystycznie, na co pewno wielu z Was także czeka, aby ocenić jak to w końcu wyszło z tym tłem.

Ryby za tłem są dwie, dostały się tam jakoś to może się i wydostaną, śmieci raczej się nie gromadzą na razie, zobaczymy co przyniesie czas.

Z nowości także, jest skompletowanie obsady, czyli dopuszczenie 11 młodych Acei Luwala, rybki są na prawdę malutkie w porównaniu do reszty obsady, ale zostały całkiem nieźle przyjęte i wygląda na to że nie będzie problemów. Ale to też czas pokaże.

Z planów na przyszłość, na pewno w niedługim czasie blok z litrem Purolite i Henio bardzo mnie zachęca do TMBT, a ja coraz bardziej mam ochotę spróbować... :) mam 24 października imieniny i kochającą żonę...

Poniżej filmik zarejestrowany dziś, czyli po około 4 tygodniach od zalania, ryby są zadomowione i sprawiają wrażenie zadowolonych, zwróćcie uwagę na ciekawy rytuał godowy Maingano wabiącego do dołka samiczkę i przyglądającego się na to Króla Perły - samca alfa Red Fin :)

 

  • Dziękuję 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolejny update, tym razem krótki filmik po 2 miesiącach od zalania, jak widać znikła kępa nurzańca z lewej strony, a tło zaczyna się integrować z kamieniami...

Więcej  nie ma co pisać, wszystko w porządku, ryby się rozmnażają, młode się kitrają przed starymi, ogólnie każdy patrzy swoje i jakoś sobie radzą :)

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero na filmiku widać zaletę twojego ustawienia światła na sterowniku Romka...Z resztą tak jak pisałeś każdy ustawia światełko pod swoje ryby...

Zbiornik ładnie się prezentuje,chociaż nie przepadam za zieleninom w Malawi ;) ...

No może oprócz glonów na kamieniach:D 

Edytowane przez egon44
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam szanowne grono.

Potrzebuję dziś Waszej porady, do tej pory ogromnie mi pomogliście przy urządzaniu moich baniaków, mam nadzieję że i tym razem konstruktywna krytyka pozwoli mi dobrać optymalne ustawienie kamieni.

Ale do rzeczy, mam problem z cyrkulacją, od sierpnia próbuję ustawić wylot wody i falownik, jednak wciąż zanieczyszczenia częściej omijają zasys niż w nim lądują, spowodowane to jest ustawieniem kamieni po prawej stronie i tworzącym się tam wirom.

Zostało mi kamieni z Czarnej Perły 3 i postanowiłem coś z tym zrobić. Odciążę prawą stronę i zrobię tam troszkę węższe gruzowisko, zostawiając więcej miejsca między szybą frontową a kamieniami.

Moje trzy propozycje poniżej, a Waszym zdaniem ?

30276457803_441efcd425_o.jpg

30611345290_891abe5410_o.jpg

30278034344_c26970cd7e_o.jpg

Stan obecny:

może któreś z obecnych kamieni pozostawić w baniaku i dodać tych nowych, na pewno wylecą te dwa skrajnie prawe, bo są za duże.

30611577470_d94ea00755_o.jpg

 

Edytowane przez Pleziorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kamień, który leży na kamieniu nie wygląda stabilnie. Mi pasuje trzecia opcja tylko bez tego kamienia, o którym pisałem, może jakoś go podłożyć i by podtrzymywał inny lub wogóle go wyjąć. Ewentualnie wyższe ustawić pod kontem a tego użyć jako podporę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.