Raciczka Opublikowano 26 Maja 2016 Autor #71 Opublikowano 26 Maja 2016 Wczoraj po wstawieniu zdjęć trafiłam na Sciaenochromis ahli (czyli fryeri). Mocno obstawiam ten gatunek. Ryba jak do mnie trafiła była podkręcona hormonami Biały pasek z płetwy grzbietowej przechodził na czaszkę. Teraz wybarwia się inaczej niz zwykłe młode - bo z jednej strony dojrzewa i nabiera kształtu i barw dorosłej ryby a z drugiej strony traci sztucznie wymuszone barwienie. Inkubująca samica spokojnie może być samicą Sciaenochromis fryeri. Kształt pyska i ciała oby ryb nie bardzo mi pasuje do Aulonocary chociaż Aulonocara stuartgranti wygląda bardzo podobnie - przynajmniej na zdjęciach. W każdym razie jak poczekam to się doczekam rozwiązania zagadki
stan Opublikowano 26 Maja 2016 #72 Opublikowano 26 Maja 2016 Sciaenochromis ahli (czyli fryeri). Przykro mi ale ahli i fryeri to dwa oddzielne gatunki a nie te same.
Raciczka Opublikowano 26 Maja 2016 Autor #73 Opublikowano 26 Maja 2016 A to bardzo przepraszam za wprowadzenie ewentualnie kogoś w błąd. Już się dokształcam w tym kierunku.
stan Opublikowano 26 Maja 2016 #74 Opublikowano 26 Maja 2016 Spokojnie ;-) najgorsze co mogło spotkać fryeri to to że większość uważa iceberga za tą właściwą -jeziorową wersję, a to zwykły bastard.
Raciczka Opublikowano 26 Maja 2016 Autor #75 Opublikowano 26 Maja 2016 To akurat wiedziałam - tak samo jak Labidochromis caeruleus electric czy jakoś podobnie. Jeśli moja zagadkowa ryba to Sciaenochromis to pewnie raczej fryeri - przy zakupie biały pas zachodził na czoło ryby. Za pół roku będzie wiadomo
LECHPL Opublikowano 26 Maja 2016 #76 Opublikowano 26 Maja 2016 Wydaje mi się że nie każda ubarwiona młoda ryba musi być karmiona zaraz hormonami, może siedział w akwarium z innymi maluchami i kozaczył. Patrze na swój kotnik i samiec A Nyassae nie ma jeszcze 5 cm a ubarwiony jest prawie jak jego ojciec, ale jakbym go wrzucił do głównego baniaka to na pewno by kolory stracił.
Raciczka Opublikowano 26 Maja 2016 Autor #77 Opublikowano 26 Maja 2016 O tym bym nie pomyślała. Mam nadzieję że masz Lechu rację. Zwłaszcza ze mną to sens ☺ Miał ok 4-5 cm jak do mnie trafił tak samo jak reszta "zagadek". Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Raciczka Opublikowano 16 Czerwca 2016 Autor #78 Opublikowano 16 Czerwca 2016 Drobna aktualizacja - telefonem, ale widać że sraluchy podrosły
troad Opublikowano 16 Czerwca 2016 #79 Opublikowano 16 Czerwca 2016 Bardzo mi podoba to akwarium. Gratulacje! Super będzie jak się zaczną kolory, szczególnie Protomelas...
Raciczka Opublikowano 2 Lipca 2016 Autor #80 Opublikowano 2 Lipca 2016 Zaczyna się Protomelas zaczyna Okrzemki poszły sobie w siną dal, czekam na odrobinę zieleni. Muszle skójek tymczasowo - nie mogłam odmówić dziecku. Poniżej filmik [ame] [/ame]
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się