Skocz do zawartości

Wymarzone akwarium - padło na Malawi 240l- marzenie wkrótce się spełni


Jelonbike

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem "podobno" bo nie widziałem stojących obok siebie dwóch baniaków ze zwykłego Pilklingtona i zwykłego Guardiana, sugeruję się tym co widziałem w internetach i dlatego dociekam gdzie można zobaczyć oba szkła. Henryk podał adres do hurtowni szkła niedaleko mnie i zamierzam przed podjęciem decyzji się tam przejechać. Problem w tym że każda z firm ma w ofercie bardzo dużo różnych szkieł.


A przy okazji, to nie obraź się Przemku, ale czy zamiast się przekomarzać, nie lepiej machnąć mi tą wycenę, podam nawet tutaj wymiar 170x60x50.


Troszkę uciekliśmy z tematem, czy może jakiś moderator wydzielić dyskusję o szkłach do osobnego wątka, bo tutaj zaśmiecamy autorowi temat.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

float - bardzo zielona poświata patrząc w poprzek szyby


guardian - poświata zielono/ niebieskawa (nazwijmy to morska) - jednak efekt wizualny jest lepszy od tego zielonkawego floata, choć zależy co się komu podoba


OW jest powiedzmy sobie przeźroczyste, choć oczywiście patrząc w poprzek szyby (w jej przekrój) widać szaro/zielonkawe zabarwienie


miałem zbiorniki ze wszystkich trzech rodzajów szkła, wizualnie najładniej wypada OW, jednak cenowo niezbyt korzystnie, optymalnie dać dwa boki i front z OW reszta może być ze zwykłego floata (oczywiście zależy z ilu stron ma być oglądany zbiornik)


znaczne różnice widać dopiero przy szybach ok. 8-10mm i więcej, przy cieńszych może się okazać, że finalnie ktoś będzie zdziwiony za co zapłacił ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że Guardian jest jaśniejszy na twoje oko ,ale tabele mówią zupełnie co innego. Być może masz dobre oko :wink:


Przemku to połóż trzy szyby 15mm i zrób fotkę by były jedna standard druga z OW a trzecia z UltraClear Guardiana to każdy będzie miał dobre oko.

Podałem swoje subiektywne odczucia z przed 2 lat potwierdzane przez właściciela firmy - możliwe że się dużo zmieniło.


Jaki parametr oceniasz porównując bezbarwność tych dwu szkiełek? czyli OW do UltraClear?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium Szczecin jest nieuczciwą firmą, chodzi o sam kontakt z klientem a to kuleje i to bardzo.


..nie określiłbym tego mianem nieuczciwości bo dla mnie nieuczciwość oznacza całkiem coś innego. Bardziej pasuje tutaj określenie w kontekście tego co napisałeś " nierzetelność w komunikacji z klientem". A tak na marginesie tematem jest całkiem coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, jak cytujesz to proszę całym zdaniem, a nie kilka słów wyrwanych z kontekstu, pełny mój cytat brzmi:


I nie zarzucam tutaj, że Akwarium Szczecin jest nieuczciwą firmą, chodzi o sam kontakt z klientem a to kuleje i to bardzo. Niemniej życzę dalszych sukcesów i utrzymania renomy klejonych baniaków.


I nigdzie nie napisał bym o nieuczciwości, ponieważ nie mam ku temu żadnych powodów, nic tam nie zamówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jaki parametr oceniasz porównując bezbarwność tych dwu szkiełek? czyli OW do UltraClear?



Teraz Twoja wypowiedź ma już ręce i nogi. A nie jak poprzednio napisałeś, że Guardian jest lepszy od OW. Guardian ma kilka rodzajów szkła. Możliwe, że te z najwyższej półki dorównuje OW. W żadnym cenniku nie jest napisane jaki to float z huty Guardian. Przy cenie podobnej jak przy float z Pilkington nie spodziewałbym się tego z najwyższej półki, które dorównuje OW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Andrzeju, jak cytujesz to proszę całym zdaniem, a nie kilka słów wyrwanych z kontekstu, pełny mój cytat brzmi:


Cytat:

I nie zarzucam tutaj, że Akwarium Szczecin jest nieuczciwą firmą, chodzi o sam kontakt z klientem a to kuleje i to bardzo. Niemniej życzę dalszych sukcesów i utrzymania renomy klejonych baniaków.

I nigdzie nie napisał bym o nieuczciwości, ponieważ nie mam ku temu żadnych powodów, nic tam nie zamówiłem.



Rafał.. PRZEPRASZAM!!! Po prostu nie doczytałem ale biję się w pierś i jesZcze raz PRZEPRASZAM.

Jeżeli chcesz to zlikwiduję posta.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności . Szkło płaskie które ma zastosowanie w budowie akwarii występuje w wersji


PILKINGTON

-FLOAT

-OPTIWHITE



Guardian

-float

-ultraclear


O innych pisząc kolokwialnie "wypasionych" szkłach płaskich nic wiecej nie wiem .

Piszę o tych które są w powszechnym użyciu .


Teraz tak szkło ultraclear występuje tylko do grubości 15mm.


Szkło optiwhite do 19mm . Szkło optiwhite powyżej 12mm przyjerzdza z Niemieckich hut . Podejrzewam czemu ale głośno pisac nie wypada.



Znawcy tematu akwarystyki roślinnej wiedzą za co cenią szkło optiwhite . Przyznam że jestem zaskoczony faworyzowaniem szkła GUARDIAN a dyskredytowaniem szkła OPTI .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.