Skocz do zawartości

Wymarzone akwarium - padło na Malawi 240l- marzenie wkrótce się spełni


Jelonbike

Rekomendowane odpowiedzi

Poczyniłem malutkie postępy w temacie - szafka już stoi!

Kupiłem szafkę Diversy Solid 150x50x75 - ta szafka najbardziej mi się podobała wizualnie, choć po skręceniu mam zastrzeżenia do jakości wykonania tej szafki, a najbardziej chyba do sposobu transportu jej od sprzedawcy z allegro do mnie (poobijane narożniki płyt, no ale trudno! szafka już kupiona.

Ma ktoś taką szafkę? jak się sprawuje? Nie wiem czy wzmocnić ją jakoś jeszcze? może jakieś kątowniki dokręcić w środku i dać jeszcze jedną płytę na blat?


Teraz mam do was pytanie odnośnie wypoziomowania tej szafki, szafka ma 8 nóżek a narożnik podłogi w tym pokoju jest lekko zaniżony (podłoga z paneli) co podkładać pod nóżki?

Akwarium i pokrywę będę kupował od Aquarium-fisch z Katowic - 150x50x60 - 450l :D .

Mam do wyboru akwarium klejone silikonem czarnym a za dopłatą bezbarwnym (+60zł) Które wybrać?

O mało co nie kupiłem pokrywy aluminiowej Diversy, ale w porę natrafiłem na opinie i filmik o tej pokrywie że strasznie przeciekają i z niej zrezygnowałem.


Do szafki miała być gratisem mata pod akwarium ale jakoś nie trafiła do mnie, jestem w trakcie wyjaśniania tego faktu ze sprzedającym.

Nie wiem czy mi dośle tą matę! jeśli nie dośle to co zastosować? kupić taką matę? czy styropian?

post-16770-14695728183032_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mi dośle tą matę! jeśli nie dośle to co zastosować? kupić taką matę? czy styropian?


Mata Podkładka pod akwarium 150 x 50cm grubość 9mm (5489991212) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

kup taką. Styropian odpuść sobie . A najlepiej jak gość Ci dośle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Pomalutku i do przodu!

Baniaczek już stoi, 450l - 150x 60 x 50, belka oświetleniowa własnej roboty - 2x naświetlacz led, tło wklejone - 3mm pcv, takie samo na dnie, kaseciak sklejony, brakuje mi tylko do niego gąbek i złoża.

Kamienie też wstępnie poukładane (serpentynit - około 110kg), pozostało jeszcze wypłukać piasek, wsypać go do zbiornika i zalewać wodą! Bardzo się boję tego momentu :P żeby to wszystko wytrzymało! Przeraża mnie myśl zalania mieszkania.

post-16770-14695728736521_thumb.jpg

post-16770-14695728744096_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło bardzo ładnie - kamienie wyglądają stabilnie. teraz od razu oderwij tą folię i przyklej tło do szyby klejem Soudal allfix z 6 kropelek tak po 3 w połowie i na brzegach najpierw po środku i to samo na samej górze. Na dole nie klej bo piasek dociśnie.

Jak nie przykleisz teraz jak nie ma wody to z czasem pcv się wygina górą odstaje od szyby i za tłem powstaje szczelina z martwą wodą. Nie wolno użyć silikonu bo pod wodą nie trzyma do spienionego pcv do litego już tak.

Płucz piasek i śmiało wsypuj tak z 5cm grubo resztę ci na pw napisałem.

Nie ma obawy o zalanie bo masz najbezpieczniejszą wersję filtracji a baniaki bez młotka tak same z siebie nie pękają :D teraz jest szkło grube i wzmocnienia - bez obaw.:D

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalutku i do przodu!

Baniaczek już stoi, 450l - 150x 60 x 50, belka oświetleniowa własnej roboty - 2x naświetlacz led, tło wklejone - 3mm pcv, takie samo na dnie, kaseciak sklejony, brakuje mi tylko do niego gąbek i złoża.

Kamienie też wstępnie poukładane (serpentynit - około 110kg), pozostało jeszcze wypłukać piasek, wsypać go do zbiornika i zalewać wodą! Bardzo się boję tego momentu :P żeby to wszystko wytrzymało! Przeraża mnie myśl zalania mieszkania.


Siemanko ;)...

Fajny zestaw,tylko nie zapomnij przed zalaniem zbiornika go wypoziomować...


Ps.Czy mógłbyś wrzucić fotkę pokrywy od wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na silikon zwykły akwarystyczny przyklejone pcv w morskim i nic się nie wygina, nie odkleja



...też tak kiedyś miałem i było OK. A pytałem o ten napis na tle bo myślałem ,że to nadruk i ,że nie zauważyłeś. Pokrywa podobna do tej co ja mam z Wromaka. Fajna sprawa z tymi przelotkami... Ja mam dwie na przedniej przykrywce i fajnie spełniają swoją rolę. Jeżeli masz je zamknięte to warto chociaż dwie z przodu otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.