Skocz do zawartości

Wymarzone akwarium - padło na Malawi 240l- marzenie wkrótce się spełni


Jelonbike

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.

Tak jak pisali koledzy, postaw 450l, jeśli masz miejsce. Szukaj oszczędności na pokrywie, oświetleniu, rodzaju szkła itp. i te pieniądze przeznacz na większe akwarium. Ewentualnie wstrzymaj się trochę i odłóż na nie. Niejeden już to przerobił. Zaczynał od 240, a po roku, dwóch rozglądał się za większym, gdyż zauważył, że gatunków jakie mogą pływać w takim akwarium jest stosunkowo mało i ma małe pole manewru, jeśli chodzi o dobór obsady. Jeśli połkniesz bakcyla Malawi, to pewnie tak będzie.

Co do PCV na bocznej szybie, to jest niepotrzebne, gdyż nie będziesz widział ściany, tylko lustrzane odbicie akwarium. Nie wiem dlaczego tak jest, ale jest. I nie przejmuj się, malawka nie jest wcale trudna, chociaż wertując Forum można odnieść takie wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów forumowiczów

Duuuużo daliście mi do myślenia, na dzień dzisiejszy jestem zdecydowany postawić 450l!

Miejsce na to mam!

Troszkę chciałem iść na łatwiznę i wszystko kupić gotowe więc było by drożej.

Więc tak: mam zamiar zrobić szafkę pod akwarium ze stelażem z profili, na to blat kuchenny i boki z płyty w kolorze mebli (wyjdą tylko dwa boki bo szafka będzie stała w rogu pokoju)

Akwarium będzie standardowe 450l czyli 150 x 50x 60 - 60cm wysokość i tu jest teraz pytanie gdzie najlepiej kupić taki baniak? pisałem maila do Przemka ze Szczecina (polecanego przez forumowiczów) na razie cisza, pisałem również na FB do ERybka.pl, oraz do sklepu zoologicznego w Gnieźnie "Lemur"

Dostałem odpowiedz z Gniezna, u nich takie akwarium kosztuje 650zł ale muszę jeszcze dopytać o szczegóły (producent, jakie wzmocnienia i jaka gwarancja), jak myślicie to dobra cena? do Gniezna mam około 50km więc odpada przesyłka bo bym sam podskoczył po nie.

W ERybka.pl koszt zbiornika 150x50x60h, bez komina i otworów, szyby float 10 mm, wzmocnienia wzdłużne i wzmocnienie poprzeczne - 735 zł - 10% rabatu = 661 zł Wysłałem jeszcze pytanie co do przesyłki.

Jeśli chodzi o pokrywę to chciał bym ją mieć,ponieważ boję się o wilgoć w pokoju w którym będzie stało akwarium, dom mam kilka lat po remoncie a wcześniej był problem z wilgocią! Pokrywę najlepiej chciał bym mieć aluminiową bo dobrze wygląda, bez belki oświetleniowej ponieważ wstawił bym dwa naświetlacze po 10W (po odkręceniu zasilaczy myślę że powinny wejść w pokrywę).

Jeśli chodzi o filtrację to właśnie studiuję post o kaseciaku i pewnie taki filtr zastosuję u siebie (załatwia wszystko i mały pobór prądu)

To by było co najważniejsze reszta wyjdzie w trakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl dobrze transport, bo akwarium 450 waży około 100kg. Sam mam 450 i żałuję, że nie postawiłem większego. Malawi jest w sumie proste. Wcześniej miałem roślinne i to było rzeczywiście trudne.


Co do oświetlenia, to polecam power Led. Ja u siebie zrobiłem 4x10W białe i 3x3w niebieskie i 3x3w czerwone. Daje niezłe bliki i wygląda super.


Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium, klejone było na zamówienie u Pana Karola z Katowic, za 140x40x50@10mm dałem 400zł, przesyłka u niego to 200zł, ale ja wolałem pojechać sam, więc wyszło mi taniej.

Jeśli jesteś zainteresowany kontaktem to dam Ci na PM. Na baniak mam pisemną gwarancję 5 lat.

Można także zamówić samą pokrywę aluminiową, wykonanie jej jest bardzo staranne, przynajmniej w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sprawie akwarium pisałem do Przemka, lecz bez powodzenia i odzewu!

Znalazłem podobny wątek na forum - ktoś szukał gdzie kupić pewne akwarium i ten forumowicz kupił na allegro od AQUARIUM-FISH z Katowic.

Z tego co opisuje to akwarium jest OK i jest zadowolony.

Na aukcji tego allegrowicza znalazłem ciekawy zestaw


ZESTAW 150x50x60 450 L SZAFKA POKRYW AQUARIUM-FISH (6024173403) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.



Zestaw w podobnej cenie co 240l który chciałem kupić a dwa razy większy :P

Moje wątpliwości wzbudza jedynie szafka pod ten zestaw! Jak myślicie wystarczy pod ten zbiornik + woda i skały???? Szafka ma blat tylko z pojedynczej płyty! wystarczy??? Czy trzeba ją będzie jakoś wzmocnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nie stać mnie na utrzymanie tak dużego zbiornika, zacznę od 240l a potem się zobaczy!

Jeżeli chodzi ci o prąd to tylko 50zł mies.

-- dołączony post:

Jak masz miejsce stawiaj większy zbiornik tak jak radzą koledzy, po kilku dniach i tak stwierdzisz że ten większy mógłby być jeszcze większy ;-)


Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


u mnie tak było kupiłem 60L a po tygodniu 450L:D

-- dołączony post:


Moje wątpliwości wzbudza jedynie szafka pod ten zestaw! Jak myślicie wystarczy pod ten zbiornik + woda i skały???? Szafka ma blat tylko z pojedynczej płyty! wystarczy??? Czy trzeba ją będzie jakoś wzmocnić?



kolego ja mam podobną szafkę i daję radę a mam ok 60kg piasku i 50kg kamienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zestaw w podobnej cenie co 240l który chciałem kupić a dwa razy większy :P

Moje wątpliwości wzbudza jedynie szafka pod ten zestaw! Jak myślicie wystarczy pod ten zbiornik + woda i skały???? Szafka ma blat tylko z pojedynczej płyty! wystarczy??? Czy trzeba ją będzie jakoś wzmocnić?



Jeśli kupujesz z zestawem, to musi działać bez wzmacniania. Jeśli jesteś niepewny, to może od razu sam zamów formatki z płyty 25mm i wtedy na pewno będziesz spokojny że utrzyma :)

-- dołączony post:

W sprawie akwarium pisałem do Przemka, lecz bez powodzenia i odzewu!

Znalazłem podobny wątek na forum - ktoś szukał gdzie kupić pewne akwarium i ten forumowicz kupił na allegro od AQUARIUM-FISH z Katowic.

Z tego co opisuje to akwarium jest OK i jest zadowolony.

Na aukcji tego allegrowicza znalazłem ciekawy zestaw



To jest właśnie Karol u którego kupowałem :) także polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.