Skocz do zawartości

Wymarzone akwarium - padło na Malawi 240l- marzenie wkrótce się spełni


Jelonbike

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę niepotrzebnego OT zrobiliście w temacie koledze :D;)


Dokładnie!

Od rana czytam i nie bardzo wiem o co chodzi i czego to się tyczy.


A jak postępy w akwa? Zalane już?


Akwa zalane!


Czekam na gąbki do kaseciaka i złoże, jak przyjdzie to zaczynam filtrację, jutro najprawdopodobniej zrobię pierwsze testy wody.


Czy te małe pęcherzyki powietrza co siedzą na szybach to same zejdą czy trzeba im pomóc? :D


I jeszcze jedna sprawa która mnie niepokoi: na ścianie widać cień światła z akwarium i jak się przechodzi koło niego to to się porusza, podłoga pewnie delikatnie drga bo jest z paneli.

Szafka była wypoziomowana sama i poprawiona już ze zbiornikiem a mimo wszystko miejsca pod nóżkami delikatnie się ugięły pod ciężarem. Blat pod zbiornikiem jest równiutki. Martwić się tym czy mogę spać spokojnie?

post-16770-14695728827756_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka była wypoziomowana sama i poprawiona już ze zbiornikiem a mimo wszystko miejsca pod nóżkami delikatnie się ugięły pod ciężarem.

osobiście ostatecznie poziomowałem akwarium z kamieniami i 30% wody. Woda jest najlepszą poziomicą, zerknij czy "wymiar" się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boki się zgadzają, na przedniej ścianie pomiędzy prawą stroną a lewą jest różnica 1mm więc chyba ok.

Jest ok.

super kamienie ułożenie też. Co do oświetlenia to ja bym doświetlił jeszcze środek rozumiem mroczny klimat ale mrok na środku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


KH = 19,5


NO3 =1


Nie dodawałem jeszcze nic do wody ( mam kupione Sera bio nitrivec 100ml - dodam dopiero jak uruchomię kaseciaka)


Jak mam zbić to wysokie KH?



Jeśli na opakowaniu lub na stronie producenta będzie napisane że ta Sera zawiera bakterie nitryfikacyjne to już wlej połowę bo połowę złoża biologicznego już masz w baniaku - to ten piasek o którym zwykle nie pamiętamy Jeśli wyczytasz to na aukcjach allegro i sklepach zoo to nie wlewaj tylko kup prawdziwe bakterie nitryfikacyjne a nie czyszczące akwarium. Kup Prodibio Biodigest 2-3 ampułki albo 118ml Seachem Stability - nie lej byle gówna z najbliższego sklepu tylko proszę nieco wysiłku na start.

Jak wlejesz właściwe bakterie nitryfikacyjne to od razu wlej WA czyli pożywkę dla tych bakterii bo głodne się nie mnożą.


Z KH daj sobie spokój i nie walcz zupełnie niech będzie stale te 19,5 :D ciekawe jak to ci wyszło te 0,5:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ja zamawiając swoje akwarium u Przemka ze Szczecina trafiłem jeszcze na okres gdy nie miał aż tyle zleceń. Ja jako przedsiębiorca rozumiem jego myślenie i wiem, że nie zawsze kontakt z sekretarką będzie lepszy niż z właścicielem, którego pojęcie na dany temat przeważnie bije na głowę pojęcie sekretarki.

Spodziewam się również, że gdy będę robił swój projekt w domu, który będę budował postawię ponownie na Przemka i dociągnę temat do końca. Może to i potrwa ale wolę mieć akwarium z pewnego źródła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z KH daj sobie spokój i nie walcz zupełnie niech będzie stale te 19,5 :D ciekawe jak to ci wyszło te 0,5:confused:


Jeśli dobrze zrozumiałem to w książeczce od testów było napisane że dla większej dokładności nabieramy 10 ml wody badanej i wtedy każda kropla odczynniki to 0,5


Na dzień dzisiejszy:

Kaseciak uruchomiony z gąbkami i lawą! (Po uruchomieniu okazało się że tło się odkleiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.