Skocz do zawartości

Wymarzone akwarium - padło na Malawi 240l- marzenie wkrótce się spełni


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Napisałem "podobno" bo nie widziałem stojących obok siebie dwóch baniaków ze zwykłego Pilklingtona i zwykłego Guardiana, sugeruję się tym co widziałem w internetach i dlatego dociekam gdzie można zobaczyć oba szkła. Henryk podał adres do hurtowni szkła niedaleko mnie i zamierzam przed podjęciem decyzji się tam przejechać. Problem w tym że każda z firm ma w ofercie bardzo dużo różnych szkieł.


A przy okazji, to nie obraź się Przemku, ale czy zamiast się przekomarzać, nie lepiej machnąć mi tą wycenę, podam nawet tutaj wymiar 170x60x50.


Troszkę uciekliśmy z tematem, czy może jakiś moderator wydzielić dyskusję o szkłach do osobnego wątka, bo tutaj zaśmiecamy autorowi temat.

Dzięki.

Opublikowano

float - bardzo zielona poświata patrząc w poprzek szyby


guardian - poświata zielono/ niebieskawa (nazwijmy to morska) - jednak efekt wizualny jest lepszy od tego zielonkawego floata, choć zależy co się komu podoba


OW jest powiedzmy sobie przeźroczyste, choć oczywiście patrząc w poprzek szyby (w jej przekrój) widać szaro/zielonkawe zabarwienie


miałem zbiorniki ze wszystkich trzech rodzajów szkła, wizualnie najładniej wypada OW, jednak cenowo niezbyt korzystnie, optymalnie dać dwa boki i front z OW reszta może być ze zwykłego floata (oczywiście zależy z ilu stron ma być oglądany zbiornik)


znaczne różnice widać dopiero przy szybach ok. 8-10mm i więcej, przy cieńszych może się okazać, że finalnie ktoś będzie zdziwiony za co zapłacił ..

Opublikowano
Piszesz że Guardian jest jaśniejszy na twoje oko ,ale tabele mówią zupełnie co innego. Być może masz dobre oko :wink:


Przemku to połóż trzy szyby 15mm i zrób fotkę by były jedna standard druga z OW a trzecia z UltraClear Guardiana to każdy będzie miał dobre oko.

Podałem swoje subiektywne odczucia z przed 2 lat potwierdzane przez właściciela firmy - możliwe że się dużo zmieniło.


Jaki parametr oceniasz porównując bezbarwność tych dwu szkiełek? czyli OW do UltraClear?

Opublikowano
Akwarium Szczecin jest nieuczciwą firmą, chodzi o sam kontakt z klientem a to kuleje i to bardzo.


..nie określiłbym tego mianem nieuczciwości bo dla mnie nieuczciwość oznacza całkiem coś innego. Bardziej pasuje tutaj określenie w kontekście tego co napisałeś " nierzetelność w komunikacji z klientem". A tak na marginesie tematem jest całkiem coś innego.

Opublikowano

Andrzeju, jak cytujesz to proszę całym zdaniem, a nie kilka słów wyrwanych z kontekstu, pełny mój cytat brzmi:


I nie zarzucam tutaj, że Akwarium Szczecin jest nieuczciwą firmą, chodzi o sam kontakt z klientem a to kuleje i to bardzo. Niemniej życzę dalszych sukcesów i utrzymania renomy klejonych baniaków.


I nigdzie nie napisał bym o nieuczciwości, ponieważ nie mam ku temu żadnych powodów, nic tam nie zamówiłem.

Opublikowano

Jaki parametr oceniasz porównując bezbarwność tych dwu szkiełek? czyli OW do UltraClear?



Teraz Twoja wypowiedź ma już ręce i nogi. A nie jak poprzednio napisałeś, że Guardian jest lepszy od OW. Guardian ma kilka rodzajów szkła. Możliwe, że te z najwyższej półki dorównuje OW. W żadnym cenniku nie jest napisane jaki to float z huty Guardian. Przy cenie podobnej jak przy float z Pilkington nie spodziewałbym się tego z najwyższej półki, które dorównuje OW.

Opublikowano

Andrzeju, jak cytujesz to proszę całym zdaniem, a nie kilka słów wyrwanych z kontekstu, pełny mój cytat brzmi:


Cytat:

I nie zarzucam tutaj, że Akwarium Szczecin jest nieuczciwą firmą, chodzi o sam kontakt z klientem a to kuleje i to bardzo. Niemniej życzę dalszych sukcesów i utrzymania renomy klejonych baniaków.

I nigdzie nie napisał bym o nieuczciwości, ponieważ nie mam ku temu żadnych powodów, nic tam nie zamówiłem.



Rafał.. PRZEPRASZAM!!! Po prostu nie doczytałem ale biję się w pierś i jesZcze raz PRZEPRASZAM.

Jeżeli chcesz to zlikwiduję posta.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Dla jasności . Szkło płaskie które ma zastosowanie w budowie akwarii występuje w wersji


PILKINGTON

-FLOAT

-OPTIWHITE



Guardian

-float

-ultraclear


O innych pisząc kolokwialnie "wypasionych" szkłach płaskich nic wiecej nie wiem .

Piszę o tych które są w powszechnym użyciu .


Teraz tak szkło ultraclear występuje tylko do grubości 15mm.


Szkło optiwhite do 19mm . Szkło optiwhite powyżej 12mm przyjerzdza z Niemieckich hut . Podejrzewam czemu ale głośno pisac nie wypada.



Znawcy tematu akwarystyki roślinnej wiedzą za co cenią szkło optiwhite . Przyznam że jestem zaskoczony faworyzowaniem szkła GUARDIAN a dyskredytowaniem szkła OPTI .

Opublikowano
Rafał.. PRZEPRASZAM!!! Po prostu nie doczytałem ale biję się w pierś i jesZcze raz PRZEPRASZAM.

Jeżeli chcesz to zlikwiduję posta.



Nie było tematu :)

  • Dziękuję 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Jeśli już masz niebieskie podświetlenie, to dałbym wszystkie 6500K.
    • To może w takim razie spróbuję dać po 2 kabały na jedną lampę jeden kanał 6 diod 6.5 a drugi 9tyś k. Niebieski mam już realizowany na modułach LED 24v jako oświetlenie wieczorne tylko na środku. Niestety ale z power ledami jest ten problem, że bez zmiany napięcia każdy kanał musi mieć tą samą ilość diod. U mnie to jest po 6szt przy napięciu 24v i do tego pod każdy kanał driver 
    • W swoim akwarium miałem diody 6500k. Takie diody dają światło neutralne, najbardziej zbliżone do naturalnego. W takim świetle kolorystyka ryb też jest naturalna. Dla podkręcenia koloru niebieskiego i żółtego, pomarańczowego, czerwonego dodałem niebieskie i czerwone diody. Było ich mniej niż białych i miały tylko delikatnie podkreślić kolorystykę ryb nie zmieniając jej. Wiem, że funkcjonuje trend montowania zimnych diod powyżej 6500k, ale jak dla mnie kolorystyka ryb wygląda nienaturalnie, chociaż ryby niebieskie przy takim świetle wyglądają na pewno atrakcyjnie. Żółte i pomarańczowe czy czerwone niestety już nie. Polecam Ci te diody 6500K. Do tego dodaj te czerwone i niebieskie i powinieneś być zadowolony.
    • Cześć Jaras 👋 Nie wiem czy moja opinia będzie Ci przydatna ale właśnie robiłem u siebie dwie belki. Jak wiesz zdecydowałem się jednak na moduły LED. W każdym razie na jednej mam 9000K a na drugiej 6500K. Te 6500K są w mojej opinii dosyć żółte mimo wszystko w porównaniu do 9000K.
    • Cześć. Mam w swoim baniaku 230x70x65h 2 belki DIY po 30cm na power LED -  W każdej z belce siedzą 6x dioda power LED 3w 12000k oraz 6x dioda power LED 3w WFS. Pod to wszystko jest podpięty sterownik leddimerpro od Romka. Ostatnio zauważyłem, że diody 12k są już mocno wysłużone, na każdej z soczewek na środku jest czarna plama. Mam to tak ustawione, że diody zimne na 75% a WFS na 25 % Światło WFS w ogóle mi się nie podoba - jest żółte. Zastanawiam się nad zmianą wszystkich diod na temp. 6500k Co o tym sądzicie? Czy ktoś z Was ma może belkę na power LED opartych właśnie na diodach 6.5k? Co prawda nowe diody już zamówiłem, ale mam jeszcze okazję coś zmienić. Będę wdzięczny za podpowiedzi 
    • Dzięki za odpowiedź, akwarium nie jest świeże ma już ok. 5 lat a chodziło mi o to, że woda nie kryształ czyli tak jak piszesz nie jakaś super, ale jest ok. Tylko ryby urosły, przybyło ich bo się rozmnożyły i myślę, żeby coś poprawić. Dokupię  pewnie ten drugi filtr. Wnioskuję, że jak będą dwa filtry to wyloty ustawić nad zasysami? Ja mam teraz jeden filtr - zasys w prawym dolnym rogu, wylot w lewym górnym rogu ale z przodu - skierowany wzdłuż przedniej szyby a na tylną skierowany jest falownik i pracuje bez przerw. Wklejam zdjęcia, ale nie widać dokładnie bo odbija się światło od okna.  A i jeszcze jedno pytanie o media filtracyjne - do tej pory w kubełku mam to co było oryginalnie czyli na spodzie jakieś kamyczki a reszta gąbki, im więcej czytam tym mniej wiem czy coś w nim zmienić , różne teorie o przewadze ceramiki lub jej braku, czy coś wyjąć czy dołożyć? Gdy dołożę drugi kubełek to dać oryginalny czy pozmieniać i na co?
    • Cześć 👋 Miałem bardzo podobną sytuację jak Ty 🙂 w akwarium 450 litrów (150x50x60) miałem na początku JBL e1902 i falownik 5tys. litrów na godzinę. Gruzu mnóstwo. Woda nie była jakaś super i zdecydowałem się dołożyć drugi filtr. Wybrałem JBL e1502. Ustawiłem je w taki sposób że 1902 zasysał mi wodę z lewej strony z tyłu i wylot miał skierowany mniej więcej na połowę przedniej szyby a 1502 zasysał z prawej strony z tyłu a wylot miał skierowany wzdłuż tylnej szyby w lewo. Falownik włączałem raz, dwa razy dziennie na jakieś kilka minut żeby dmuchnął po skosie w dół wzdłuż przedniej szyby. Dzięki temu podnosił odchody które wyłapywały mi filtry. Nie włączałem go na stałe bo wtedy ryby zachowywały się jak pstrągi w potoku. Nie podobało mi się to. Jeśli jeszcze mowa o kryształowej wodzie to powiedz kiedy było "odpalone" Twoje akwarium?  Może wstaw też zdjęcie baniaka 🙂 
    • Witam, mam akwarium 160x60x60 dosyć zagruzowane, mbuna, filtr JBL e 1902 oraz falownik aqua nova nwm-8000, zastanawiam się czy coś dokładać i proszę o poradę czy to konieczne, niby ogarnia to filtracje ale woda nie jest długo "kryształ", czytając forum doszłam do wniosku, że powinnam coś dołożyć - czy drugi taki sam filtr JBL to będzie dobre rozwiązanie? Jeśli tak to czy jest jakaś reguła jeśli są dwa filtry jak ustawić wloty i wyloty? Zasysy na tylnej ścianie po przeciwległych stronach czy po jednej stronie? Jeśli po przeciwnych stronach to jak wtedy z wylotami - wylot filtra nr 1 nad wlotem filtra nr 2 i odwrotnie? A jeśli obok siebie to jak wyloty - też obok siebie?, 1 na tylnej ścianie, 2 na przedniej? naprzeciw? w które strony skierowane? Gdzie wtedy falownik? Tyle tego, że wiem coraz mniej zamiast coraz więcej. Dziękuję za jakieś wskazówki.
    • Witam,  Szukam dorosłego samca Cyrtocara moorii,  kilka 4-5 samców Metriaclima Msobo Magunga oraz samca M. Lombardoi  Wysyłka lub odbiór osobisty Warszawa, Gdańsk lub trasa S7 do m. Nidzica/Mława 
    • Wyjaśnij co znaczy kaseciak w zabudowie. Możemy się tylko domyślać, że skoro umieściłeś temat w dziale "tło, podłoże, dekoracje" to stanowi on pewnie część tła akwarium? Opisz jak to wygląda, dodaj może jakieś zdjęcie. Napisz z jakiego materiału zrobiony jest kaseciak, a raczej ta część, która ma być klejona do szyby. Jakiego kleju używałeś do tej pory skoro już dwa razy się odkleił?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.