Skocz do zawartości

OMÓWIENIE FILTRACJI NARUROWEJ cz2


stan

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz kubeł biologiczny to za pompą dwa równolegle biologi bo jedna nitka z korpusem będzie też dławić przepływ. A tak jak mówiłem robiąc dwa równolegle nadmiar wody ma gdzie uchodzić przez co zwiększa się przepływ wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.musi być rurką inaczej woda szukając łatwiejszej drogi nie popłynie przez złożę do dołu tylko odrazu do wylotu który jest zaraz obok. Dlatego jest ta rurka żeby wymusić przepływ wody na dół no a dalej wiadomo musi pójść do góry.


No tak, ale zakładając, że rurka jest tak czy siak, to przecież wlot będzie u góry, ale jedyny wylot z korpusu będzie dolnym końcem rurki, czyli woda popłynie przez złoże, tylko z góry do dołu. Czy coś mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale zakładając, że rurka jest tak czy siak, to przecież wlot będzie u góry, ale jedyny wylot z korpusu będzie dolnym końcem rurki, czyli woda popłynie przez złoże, tylko z góry do dołu. Czy coś mylę?


Niby tak ale, nie napisze że tak będzie dobrze i nie zagłuszy to przepływu. Na bank jak woda będzie puszczona jak u mnie to będzie to działało skutecznie.


Sorry ale to mi mniej więcej wygląda jak z tym kolesiem ;-)


tumblr_mro9nmTUMK1rd3fj7o1_250.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny opis. Mam narurowca i też czeka mnie kilka przeróbek.

Dodatkowo za kilka tygodni ruszam z budową drugiego. I tu pytanie- ty zastosowałeś pompe Grundfosa 25-60 z specyfikacji wynika, że na II biegu około 3000 l/min.

Na e-rybka mają pompy o wydajności nawet 12000 l/min z regulacją - może warto.


No i ten filmik z gościem - super:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pytanie- ty zastosowałeś pompe Grundfosa 25-60 z specyfikacji wynika, że na II biegu około 3000 l/min.


Ja mam dwa oddzielne układy narurowe na pompach grundfos 25-40

Jak pompa ma wydajność 12000l\h ( nie ma minutę ;-)) to pytanie ile pobiera prądu. Bo ja wolę dwa nie zależne od siebie układy które faktycznie przepompowują około 3500l\h niż jedne układ o podobnej wydajności i poborze prądu.

Zawsze jeden układ jest back-upem drugiego układu no i od tego mam dwa mocne zasysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne że l/h (pomyłka w pisaniu;) ).

Masz rację przy takiej ilości wody przerzuconej - pobór to 75 v.

Ok przekonałeś mnie do Grundfosa- lecz ja dam 20-60.

Jeszcze raz wielkie Dzięki za tak szczegółowy opis instalacji.


Ostatnie pytanko - Ile i w których miejscach masz zawory odcinające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory dałem tylko na mechanikach plus na korpusie z purolite. Na biologii nie ma sensu ponieważ tam zaglądam raz na rok żeby z deka przeplukac ceramikę (warto lekko ją dosłownie wysypac do wiadra z wodą z akwarium i bez czyszczenia itp. spowrotem przesypać. Dzięki temu polepsza się przepływ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.