Topielec Opublikowano 12 Kwietnia 2015 #31 Opublikowano 12 Kwietnia 2015 Mam może głupie pytanie, ale wolę się upewnić.przed zakupami. JemioloSeba, napisałeś, że zasilacz 24w wystarczy na w sumie 22 moduły. W specyfikacji mają one 1.44w, a zasilacz powinien mieć spory zapas. Jak to liczyć? Boję się że na planowaną przeze mnie liczbę modułów ten zasilacz będzie za słaby. Planuję w sumie około 25 modułów 3 diodowych.
JemioloSeba Opublikowano 12 Kwietnia 2015 Autor #32 Opublikowano 12 Kwietnia 2015 Nie w sumie. Może źle to ująłem i źle zrozumiałeś. Albo 8 5630 albo 14 RGB. Mimo wszystko polecam Ci kupić 2 zasilacze aby mieć osobno RGB a osobno 5630. Podaj link do modułów, które planujesz kupić. Liczysz prosto 1,44W x 25 = 36W - zasilacz musisz kupić powyżej 40W.
Topielec Opublikowano 12 Kwietnia 2015 #33 Opublikowano 12 Kwietnia 2015 Ja planuję tego typu białe, niebieskie i czerwone: http://polskiled.com.pl/mobile/pl/p/Modul-GOQ-SAMSUNG-3xLED-150-stopni-Niebieski/728 Natomiast chcę wszystko na jednym zasilaczu, bo całość będzie sterowana sterownikiem tc420. Dzięki za wyjaśnienie:)
kado Opublikowano 12 Kwietnia 2015 #34 Opublikowano 12 Kwietnia 2015 Ja planuję tego typu białe, niebieskie i czerwone: http://polskiled.com.pl/mobile/pl/p/Modul-GOQ-SAMSUNG-3xLED-150-stopni-Niebieski/728 Natomiast chcę wszystko na jednym zasilaczu, bo całość będzie sterowana sterownikiem tc420. Dzięki za wyjaśnienie:) wgrywam filmik właśnie na YouTube , to za jakieś pół godzinki zobaczysz jak mniej więcej działają te moduły ze sterownikiem TC420
Neosternik Opublikowano 13 Kwietnia 2015 #35 Opublikowano 13 Kwietnia 2015 U siebie mam 12 szt białych, 6 niebieskich, 4 czerwone. Wszystko na sterowniku Conrad i praktycznie brak ograniczeń z ustawieniem który kolor, jak mocno i o której godzinie ma świecić. polecam stosowanie modułów zamiast RGB.Oczywiście to tylko moje zdanie.
Topielec Opublikowano 13 Kwietnia 2015 #36 Opublikowano 13 Kwietnia 2015 A ja właśnie zastanawiam się nad kompilacją białych i niebieskich, ale zamiast czerwonych dać RGB, ale sam nie wiem czy jest sens.
JemioloSeba Opublikowano 13 Kwietnia 2015 Autor #37 Opublikowano 13 Kwietnia 2015 No raczej nie ma. Albo kup białe + Rgb albo białe, niebieskie i czerwone i do tych dwóch ostatnich kup sciemniacze. Ja jednak polecam Rgb + białe bo zdecydowanie mniej modułów na belce a barwa pięknie wymieszana. Przy osobnych czerwonych i niebieskich musisz chwilę pokombinować z ustawieniem modułów aby ryby były wszędzie równo oświetlone.
kado Opublikowano 13 Kwietnia 2015 #38 Opublikowano 13 Kwietnia 2015 wszystko ma swoje plusy i minusy przy ledach .... prawda jest taka, że jak chce się mieć duże pole manewru światłem i równomiernie oświetlenie jakiegoś obszaru, to trzeba mieć dużo modułów, czy to RGB , czy w pojedynczych kolorach, żeby kolory się miksowały już przed taflą wody, inaczej rybki będą wpływały z jednej barwy w drugą zmieniając swoje kolory...czym mniej modułów , tym gorzej.... jasne , że większe koszta, ale i tak wychodzi taniej , i lepiej, niż przy świetlówkach
Topielec Opublikowano 13 Kwietnia 2015 #39 Opublikowano 13 Kwietnia 2015 Myślicie, że 10 white + 10 rgb wystarczy na baniak 180x60x60? Mówię o 3 ledowych modułach.
JemioloSeba Opublikowano 13 Kwietnia 2015 Autor #40 Opublikowano 13 Kwietnia 2015 Białych o ile będą to 5630 to wystarczy aż nadto. Co do Rgb to lepiej 10 ale 4 diodowe. Ja na 150x50x60 mam 4 białe 5630 poczwórne i 8 Rgb poczwórne. Jest fajnie jasno z lekkim zapasem.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się