Skocz do zawartości

Samsung RGB + 5630


JemioloSeba

Rekomendowane odpowiedzi

Seba, coś mi się wydaje, ze Kado mówi o modułach na diodach 5050 tylko oznaczonych jako 5630 (trójki)



Też tak myślę, bo nie widzę możliwości aby u mnie 4 sztuki 5630 dawały rady a u Kado 26szt nie urywało dupy. Rozumiem pewne upodobanie ale nie aż takie rozbieżności. Powtarzam, że uruchomiłem raz (pierwszy raz mając styczność z 5630) 10 sztuk poczwórnych i myślałem, że ryby wyskoczą z baniaka. Rozumiem, że ktoś lubi jasno ale to była torpeda, jakby jupiter stadionowy nad akwarium. Nie uwierzę, że ktoś nad zbiornikiem takim jak ja ma 26 sztuk bo to już jakieś nieporozumienie. Powtarzam, ja mam poczwórne 5630, takie:

http://softled.pl/pl/p/Modul-4-LED-z-diodami-Samsung-5630/139

Dalej będę przystawał przy swoim i odradzał diody 5050. Kupiłem je bo wielu polecało ale one są po prostu słabe i nie nadają się do akwarium o wysokości powyżej 60cm.


Dla potwierdzenia moich poglądów poproszę kolegę Rafal.K2 (który widuje moje akwarium) aby wypowiedział się na ten temat. Kolega ma akwarium z Malawi i jakieś roślinne ze skalarami, do tego często ogląda akwaria roślinne i potrafi obiektywnie powiedzić, czy moje światło jest słabe czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam takie pytanie, moze mial ktos COB i moduly. Jak tak to ktore sa mocniejsze ? Bo jak czytam to modulow dajecie strasznie duzo


Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2



Kolego, zmień temat jak Ci nie pasuje. Ja powtarzam po raz nie wiem który... używam 4 modułów 5630 i 8 RGB. Czy to dużo? Sam sobie odpowiedz i jak coś to zmień temat bo tu nie piszemy co COB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, coś mi się wydaje, ze Kado mówi o modułach na diodach 5050 tylko oznaczonych jako 5630 (trójki)


no nie róbcie ze mnie idioty, że nie wiem co kupiłem :D


na fotce wyraźnie widać , że to 5730 , dioda ma zupełnie inna budowę , 5050 jest kwadratowa z okrągłym "kółkiem" w srodku, a 5730 i 5630 prostokątne ;)

post-15858-14695722426884_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzę, że ktoś nad zbiornikiem takim jak ja ma 26 sztuk bo to już jakieś nieporozumienie.


to moja listwa , więc uwierz, że tyle mam .... może i za dużo , ale lubię mieć zapas światła :)

post-15858-1469572242781_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie z tych potrójnych jest znacznie mniej światła niż z poczwórnych. Ja od zawsze polecam moduły poczwórne bo te testuje i jeszcze raz dodam, że nie wyobrażam sobie mieć ich 20 ponad sztuk.


mniej swiatla od poczwórnych, bo jest jedna dioda mniej, nic ponadto. ...ja mam dużo tych modułów,to fakt, ale nie muszą przecież świecić na full, od tego mam sterownik, a dużo punktów świata, to bardziej równomierne oświetlenie. ...no, ale co kto lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kado, nie chciałem Cię urazić :)

Opisy są różne, np. tutaj

http://polskiled.com.pl/pl/p/Modul-GOQ-SAMSUNG-3x5630-150-stopni-Bialy-Zimny/725

jest napisane, że to 3 diody 5050 i 63lm, więc albo jest błąd albo...

Bo nie ma siły, żeby jedna dioda więcej dawała w sumie moduł o sile 150 czy 170lm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.