Krzysiek_ci Opublikowano 20 Maja 2015 #61 Opublikowano 20 Maja 2015 Ja mam RGB COB 10 W 4 szt. Na 100 cm i dawslo blekitna poswiate. Chlopaki pisali w ktoryms poscie ze to dlatego ze niebieskie swiatlo lepiej przenika wode. Dolozylem 3 szt. 10W b. Zimna biala i jestem zadowolony Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
JemioloSeba Opublikowano 20 Maja 2015 Autor #62 Opublikowano 20 Maja 2015 Seba, coś mi się wydaje, ze Kado mówi o modułach na diodach 5050 tylko oznaczonych jako 5630 (trójki) Też tak myślę, bo nie widzę możliwości aby u mnie 4 sztuki 5630 dawały rady a u Kado 26szt nie urywało dupy. Rozumiem pewne upodobanie ale nie aż takie rozbieżności. Powtarzam, że uruchomiłem raz (pierwszy raz mając styczność z 5630) 10 sztuk poczwórnych i myślałem, że ryby wyskoczą z baniaka. Rozumiem, że ktoś lubi jasno ale to była torpeda, jakby jupiter stadionowy nad akwarium. Nie uwierzę, że ktoś nad zbiornikiem takim jak ja ma 26 sztuk bo to już jakieś nieporozumienie. Powtarzam, ja mam poczwórne 5630, takie: http://softled.pl/pl/p/Modul-4-LED-z-diodami-Samsung-5630/139 Dalej będę przystawał przy swoim i odradzał diody 5050. Kupiłem je bo wielu polecało ale one są po prostu słabe i nie nadają się do akwarium o wysokości powyżej 60cm. Dla potwierdzenia moich poglądów poproszę kolegę Rafal.K2 (który widuje moje akwarium) aby wypowiedział się na ten temat. Kolega ma akwarium z Malawi i jakieś roślinne ze skalarami, do tego często ogląda akwaria roślinne i potrafi obiektywnie powiedzić, czy moje światło jest słabe czy nie.
Krzysiek_ci Opublikowano 20 Maja 2015 #63 Opublikowano 20 Maja 2015 Teraz mam takie pytanie, moze mial ktos COB i moduly. Jak tak to ktore sa mocniejsze ? Bo jak czytam to modulow dajecie strasznie duzo Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
JemioloSeba Opublikowano 20 Maja 2015 Autor #64 Opublikowano 20 Maja 2015 Teraz mam takie pytanie, moze mial ktos COB i moduly. Jak tak to ktore sa mocniejsze ? Bo jak czytam to modulow dajecie strasznie duzo Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2 Kolego, zmień temat jak Ci nie pasuje. Ja powtarzam po raz nie wiem który... używam 4 modułów 5630 i 8 RGB. Czy to dużo? Sam sobie odpowiedz i jak coś to zmień temat bo tu nie piszemy co COB.
kado Opublikowano 20 Maja 2015 #65 Opublikowano 20 Maja 2015 Seba, coś mi się wydaje, ze Kado mówi o modułach na diodach 5050 tylko oznaczonych jako 5630 (trójki) no nie róbcie ze mnie idioty, że nie wiem co kupiłem na fotce wyraźnie widać , że to 5730 , dioda ma zupełnie inna budowę , 5050 jest kwadratowa z okrągłym "kółkiem" w srodku, a 5730 i 5630 prostokątne
kado Opublikowano 20 Maja 2015 #66 Opublikowano 20 Maja 2015 Nie uwierzę, że ktoś nad zbiornikiem takim jak ja ma 26 sztuk bo to już jakieś nieporozumienie. to moja listwa , więc uwierz, że tyle mam .... może i za dużo , ale lubię mieć zapas światła
JemioloSeba Opublikowano 21 Maja 2015 Autor #67 Opublikowano 21 Maja 2015 Widocznie z tych potrójnych jest znacznie mniej światła niż z poczwórnych. Ja od zawsze polecam moduły poczwórne bo te testuje i jeszcze raz dodam, że nie wyobrażam sobie mieć ich 20 ponad sztuk.
kado Opublikowano 21 Maja 2015 #68 Opublikowano 21 Maja 2015 Widocznie z tych potrójnych jest znacznie mniej światła niż z poczwórnych. Ja od zawsze polecam moduły poczwórne bo te testuje i jeszcze raz dodam, że nie wyobrażam sobie mieć ich 20 ponad sztuk. mniej swiatla od poczwórnych, bo jest jedna dioda mniej, nic ponadto. ...ja mam dużo tych modułów,to fakt, ale nie muszą przecież świecić na full, od tego mam sterownik, a dużo punktów świata, to bardziej równomierne oświetlenie. ...no, ale co kto lubi
jurgen Opublikowano 21 Maja 2015 #69 Opublikowano 21 Maja 2015 Kado, nie chciałem Cię urazić Opisy są różne, np. tutaj http://polskiled.com.pl/pl/p/Modul-GOQ-SAMSUNG-3x5630-150-stopni-Bialy-Zimny/725 jest napisane, że to 3 diody 5050 i 63lm, więc albo jest błąd albo... Bo nie ma siły, żeby jedna dioda więcej dawała w sumie moduł o sile 150 czy 170lm.
kado Opublikowano 21 Maja 2015 #70 Opublikowano 21 Maja 2015 Nie uraziles mnie, no co Ty. ..... w linku, który podałeś jest moduł 5050, przynajmniej na fotce :-) ja kupowalem tu i te : www.perfektmarket.pl/modul-led-goq-samsung-3-smd-5730-b-zimny-id-442.html
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się