Skocz do zawartości

Topielec

Użytkownik
  • Postów

    94
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Topielec

  1. Hej, miałem z Otopharynxami to samo. Wg mnie są bardzo wrażliwe na przenosiny i stres z tym związany oraz łączenie z rybami z innych zbiorników. Jakby co to mam na wydaniu dorodnego, pięknie wybarwionego samca.
  2. Hej, W sumie to już końcówka tego akwarium w tym wydaniu i z tą obsadą, ale jakoś nie było kiedy pokazać. Kręcone komórką, więc jakość taka sobie. Na kanale można zobaczyć jak akwarium ewoluowalo na przełomie ponad dwóch lat. Obsada aktualna to Placidochromis phenochilus Mdoka, Aulonocara baenschi Benga i jeden samiec Otopharynx tetrastigma.
  3. Ale gwint 1'? Potrzebowałbym z dwóch stron gwint 1' . Popatrzę po marketach, ale wolałbym gdzieś zamówić, żeby zaoszczędzić czasu.
  4. Hej, Ja chcę założyć prefiltr narurowy do węża na zasysie filtra jbl e1901. Wąż ma 25/19. Mam już korpus 1' i teraz szukam odpowiednich zaworów kulowych, ale jak dotąd słabo na necie w akceptowalnych cenach. Ktokolwiek widział ktokolwiek wie?
  5. Hej, Jest ktoś w stanie wrzucić ten programik do obsługi tego sterownika gdzieś do sieci? Lapek mi padł a służbowy nie ma CD... Pozdrawiam, Adam
  6. Ja przed zakupem L. chisumulae trafiłem gdzieś na dyskusję o ich rzekomej agresji. Jak znajdę, to wkleję. Mam 10 szt młodzików w 180cm z non mbuna. Jest juz jeden ładnie wybarwiony samczyk, który rządzi resztą, ale są to na razie bardzo łagodne rządy. Zobaczymy co będzie, gdy zaczną się gody. Jak będę redukował za jakiś czas, to może ktoś będzie chciał przetestować je w 112:) Edit: już wiem, gdzie o tym czytałem http://forum.klub-malawi.pl/labidochromis-perlmutt-chisumulae-t24580.html
  7. Dopiero co zakończyłem kurację przy podobnych objawach. Brak kwarantanny, tzw. mieszanie biologii. Problem pojawia się po 3ech tygodniach od wpuszczenia nowych ryb. Dobrze, że szybko zacząłeś leczenie. Szczegóły poniżej. Sorry, że inne forum, ale myślę, że temat będzie przydatny. http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=6030
  8. Stary wątek, ale mam pytanie. Czy tamto akwarium było startowane przy pomocy jakiegoś preparatu z bakteriami? Lub czy były lane bakterie w trakcie użytkowania?
  9. Olobolo, Seachem ma swoje forum, gdzie udzielają się ich doradcy i jest sporo wątków na temat Stability. To właśnie po lekturze tego zdecydowałem się dołożyć działającego złoża. Okazuje się, że nie zawsze to działa tak pięknie, jak gwarantuje ulotka i sami doradcy Seachema, którzy tam się udzielają zalecają dużą ostrożność i ciągłe równoległe dolewanie Seachem Prime, a i tak bywa różnie.
  10. Hej, Jestem autorem tego artykułu i powiem, że dwa miechy temu startowałem akwarium z użyciem Stability. Po tygodniu wpusciłem 30 młodych pyszczaków, jednak nie miałem na tyle jaj, żeby zaufać w 100% temu produktowi i dołożyłem kosz grysu koralowego z działającego akwa. Taka kombinacja dała pewność, że będzie ok. Gdybym miał większe możliwości na intwrweniowania, to spróbowałbym z samym Stability, ale nie mogłem pozwolić sobie na ryzyko. Poszło dobrze i nie zanotowalem obecności NH4 i NO2.
  11. Dzięki, pytałem, bo muszę czymś obudować swoje moduły, tylko zamiast pokrywy chcę mieć lampę.
  12. A co Wy na to - P. p. Mdoka, Lethrinops sp. Red Cap i do tego jakaś Aulonka?
  13. Ktoś kiedyś tu na forum wklejał linka do sklepu, gdzie można samemu wklepać jakie się chce formatki i zobaczyć wycenę. Nie mogę tego teraz znaleźć a pilnie potrzebuję. Będę wdzięczny za namiar.
  14. A czy ktoś mi wytłumaczy, co jest źródłem krzemianów w wodzie w naszych akwariach? Kranówa? Piasek? Konrad, miałeś problem z okrzemkami przez dłuższy okres czasu?
  15. A jak to się ma do glonów w Twoim akwarium? Okrzemki są?
  16. Dzięki za odp. Ma to dla mnie sens. Korci mnie, żeby spróbować TMBT i chyba w to pójdę, chociaż oryginalnie miałem w planie hydroponikę nad akwarium.
  17. Kibicuję ekipie testujacej nowe rozwiązania i sam może się skuszę na conieco przy nowym akwarium, jednak również uważam, że woda to nie tylko te kilka podstawowych parametrów, ale o wiele więcej i myślę, że po czasie (prędzej lub później) zaczną pojawiać się sygnały czego zaczyna w wodzie brakować, a czego kumuluje się zbyt wiele. Bardzo jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Osobiście uważam, że nie jest możliwe sztuczne sterowanie procesami w akwarium w taki sposób, żeby nie próbując poprawić jeden parametr nie rozstrajać innego. Niezależnie od tego - kibicuję i trzymam kciuki.
  18. Czy gdzieś jest dokładniej opisany proces jaki zachodzi przy stosowaniu tego produktu? Do tej pory znana była tylko nitryfikacja (proces tlenowy) i denitryfikacja (beztlenowy). Tu stykamy się z czymś nowym?
  19. Z tego co zrozumiałem atrament działa doraźnie, raptownie wytrącając PO4 i ewentualnie SiO2. Te parametry będą na powrót rosnąć wraz z dostarczaniem pokarmu i z powodu obecności piasku. Tak przypuszczam. Jeśli tak będzie, to atrament trzeba będzie stosować regularnie co jakiś czas. Ciekawe jak często. Dodatkowo zastanawia mnie, czy pojawienie się zielonych glonów na skałach spowodowane jest stosunkiem konkretnych parametrów jak pisze Guban, czy tym, że na skałach pojawiła się dla nich pożywka z PO4. Nie przemawia do mnie, że woda z bliskim zeru wartościom NO3 i PO4 sprzyja rozwojowi zielonych glonów, tylko dlatego, że z wody znikły krzemiany.
  20. A to super, bo bałem się, że to tc420 coś psoci;)
  21. Ok dzięki wszystkim za rady. Zamówiłem w końcu 3 diodowe - białe, niebieskie i czerwone. Sterować będzie tym tc420, więc powinno to pozwolić na zabawę barwą i jasnością bez konieczności stosowania modułów rgb. Za jakiś miesiąc pokaże efekt.
  22. Mi się bardzo podoba efekt uzyskany przez kolegę JemioloSeba - może te 4ro diodowe są faktycznie lepsze...
  23. Myślicie, że 10 white + 10 rgb wystarczy na baniak 180x60x60? Mówię o 3 ledowych modułach.
  24. A ja właśnie zastanawiam się nad kompilacją białych i niebieskich, ale zamiast czerwonych dać RGB, ale sam nie wiem czy jest sens.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.