Skocz do zawartości

Samsung RGB + 5630


JemioloSeba

Rekomendowane odpowiedzi

Mam może głupie pytanie, ale wolę się upewnić.przed zakupami. JemioloSeba, napisałeś, że zasilacz 24w wystarczy na w sumie 22 moduły. W specyfikacji mają one 1.44w, a zasilacz powinien mieć spory zapas. Jak to liczyć? Boję się że na planowaną przeze mnie liczbę modułów ten zasilacz będzie za słaby. Planuję w sumie około 25 modułów 3 diodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w sumie. Może źle to ująłem i źle zrozumiałeś. Albo 8 5630 albo 14 RGB.

Mimo wszystko polecam Ci kupić 2 zasilacze aby mieć osobno RGB a osobno 5630.

Podaj link do modułów, które planujesz kupić.


Liczysz prosto 1,44W x 25 = 36W - zasilacz musisz kupić powyżej 40W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję tego typu białe, niebieskie i czerwone:

http://polskiled.com.pl/mobile/pl/p/Modul-GOQ-SAMSUNG-3xLED-150-stopni-Niebieski/728

Natomiast chcę wszystko na jednym zasilaczu, bo całość będzie sterowana sterownikiem tc420. Dzięki za wyjaśnienie:)



wgrywam filmik właśnie na YouTube , to za jakieś pół godzinki zobaczysz jak mniej więcej działają te moduły ze sterownikiem TC420 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam 12 szt białych, 6 niebieskich, 4 czerwone. Wszystko na sterowniku Conrad i praktycznie brak ograniczeń z ustawieniem który kolor, jak mocno i o której godzinie ma świecić.

polecam stosowanie modułów zamiast RGB.Oczywiście to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie ma. Albo kup białe + Rgb albo białe, niebieskie i czerwone i do tych dwóch ostatnich kup sciemniacze. Ja jednak polecam Rgb + białe bo zdecydowanie mniej modułów na belce a barwa pięknie wymieszana. Przy osobnych czerwonych i niebieskich musisz chwilę pokombinować z ustawieniem modułów aby ryby były wszędzie równo oświetlone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ma swoje plusy i minusy przy ledach .... prawda jest taka, że jak chce się mieć duże pole manewru światłem i równomiernie oświetlenie jakiegoś obszaru, to trzeba mieć dużo modułów, czy to RGB , czy w pojedynczych kolorach, żeby kolory się miksowały już przed taflą wody, inaczej rybki będą wpływały z jednej barwy w drugą zmieniając swoje kolory...czym mniej modułów , tym gorzej.... jasne , że większe koszta, ale i tak wychodzi taniej , i lepiej, niż przy świetlówkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Jakoś śrubunki trzeba będzie włożyć ( i mieć do nich dostęp ? ) ... 32000l/h   ok.  4 sztuki po 2 cale (https://aquariumscience.org/index.php/14-5-piping/) lub więcej mniejszych, na to siatka o oczkach mniejszych niż K1  Gąbka 5ppi ? i zasypać K1. Wyjąć łatwo - pływa. Rewizje ? 
    • Tylko pytanie jak taki komin obsługiwać  U mnie po obu stronach są szyby, ale z jednej strony szyba jest o metr krótsza więc w tym rogu może być duży komin. Zrobię chyba podłogę pod akwarium bez wylewki. Dopytam się jeszcze szpeców jak oni to widzą. Zamiast ogrzewać podłogę, to zrobię sobie wężownice w komorze sumpa, zaoszczędzę 10cm i wtedy sump mógłby mieć 35-40cm i będzie do wszystkiego sensowny dostęp. Muszę sobie zaprojektować tego sumpa i policzyć ile zmieści się tam mediów. Jeżeli filtracja miałby być w kominie, to bez jakiegoś okna rewizyjnego nie ma opcji, bo jak coś w tracie się uszkodzi i nie będzie do tego dostępu, to będzie poważny problem.
    • Widać to dobrze po aktywności forumowej 2-3 lata wstecz. No i ciekawe, o ile finalnie większe będą rachunki za prąd od lipca, to będzie też ważny czynnik. Obyś miał rację.
    • Kilka myśli z rana.... Spiętrzenie na grzebieniu (powierzchnia spływu bez zębów) możesz oszacować tutaj: http://irrigation.wsu.edu/Content/Calculators/Water-Measurements/Rectangular-Contracted-Weir.php Grzebień można wyciąć laserem z pcv - u mnie jest 2mm ząb, 5 mm przerwy (żeby zmniejszyć spiętrzenie, firmowe bardziej podnoszą wodę). Aby uzyskać 4x przepływ (8000 l netto)x 4razy/h potrzeba przy takim grzebieniu i spiętrzeniu 2 cm...   231 cm bieżących grzebienia ! To komin narożny 115 na 115 cm. Zmieści się do niego kilka x więcej  medium niż do całego sumpa... Dla spiętrzenia  3 cm ... to komin 45x45 cm.... Jakieś 250 litrów mediów w kominie. (K1?).. tyle co wejdzie do sumpa uwzględniając spadki i rezerwę w komorze pompy na spływ i start po spływie, gdy poleci do kanalizacji. Nad sumpem musi być przestrzeń żeby wcisnąć pompę. Mniej potrzeba przy pompie na zewnątrz. Przepływ przez filtr warunkuje maksymalną skuteczność filtracji....
    • Jak większość rzeczy... trzeba zapłacić... pokłosie covid itp inflacja zabija hobby i to nie od dziś,  ale mam nadzieję, że to sinusoida i boom na Malawi wróci z większą siłą...pożyjemy zobaczymy...
    • 150 50 50 dziś bym zrobił dłuższe, ale tylko dla roślin w sumpie. Mam stałą automatyczną podmianę i to w zupełności wystarcza... przy takiej wielkości zbiornika jako biologia działa wszystko więc moim zdaniem to tylko dla pewności i spokoju ducha 😉
    • No też mi się tak wydaje, że taka proporcja jest dla zbiorników do 1000L, później przestaje mieć zasadność. @crav jakie masz wymiary sump'a u siebie?
    • A w Tan-Mal trzeba będzie chyba kupować na raty. 😲
    • 1000 litrowy sump, ja p*****lę. 🤩 Myślę, że czymś takim przefiltrowałbyś zbiornik Malawi we wrocławskim zoo. 😉 A pisząc poważnie, te 30% objętości zbiornika to wg mnie skala dotycząca akwariów o jedno "0" mniejszych od tego, co planujesz. Jeśli dobrze pamiętam, @triamond filtruje swoje 1000 litrów tylko i wyłącznie 40 litrami ruchomego K1, a klarowność i jakość wody ma godną pozazdroszczenia. Chyba nie ma co ściśle trzymać się proporcji, bo zrobią się monstrualne wielkości.
    • Że szkła to dobre są kieliszki i krewetkarium 😁
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.