Skocz do zawartości

Czy KM nie ma innych propozycji do 112l niż P.saulosi i I.sprengerae?


tom77

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy całą gamę ryb w bazie, po wyborze odpowiednich okienek odnajdziemy gatunek, który będzie nam pasował pod względem wzrostu i agresji. Potem nazwę wrzucić do wyszukiwarki, przejżeć zdjęcia upewnić się na forum czy jest to ryba, którą oglądaliśmy i mamy coś innego niż Saulosi czy Rdzawy.

1/ wg bazy "rozmiar" "Placidochromis phenochilus" czyli Placidochromis phenochilus Mdoka white lips (bo pozostałe {Gisselki i Tanzanie} są sp.) wynosi "25cm" - nie mielibyśmy ich w naszych akwariach.

2/ jeśli poprawimy bazę to dział OBSADA można rozwiązać ?

3/ trochę ręce mi opadają...


Pozner - ponownie dziękuję za konstruktywne podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/

3/ trochę ręce mi opadają...


A to z powodu mojego posta?


Jeśli ta baza ryb jest mało miarodajna to może ją faktycznie wyłączyć. Z tego co pamiętam to z jednym z postulatów była zmiana bazy ryb na lepszą. Wiem, że jest potrzebny na to czas by coś tam zmienić więc może ją lepiej wyłączyć by nie narobić ambarasu w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed zakupem L. chisumulae trafiłem gdzieś na dyskusję o ich rzekomej agresji. Jak znajdę, to wkleję.

Mam 10 szt młodzików w 180cm z non mbuna. Jest juz jeden ładnie wybarwiony samczyk, który rządzi resztą, ale są to na razie bardzo łagodne rządy. Zobaczymy co będzie, gdy zaczną się gody.

Jak będę redukował za jakiś czas, to może ktoś będzie chciał przetestować je w 112:)


Edit: już wiem, gdzie o tym czytałem :D

http://forum.klub-malawi.pl/labidochromis-perlmutt-chisumulae-t24580.html

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/

Był jeszcze taki mały Pseudotropheus lanisticola, czy jakoś tak :-)

Kiedyś polecałem bardzo spokojne Pseudotropheus livingstonii., zakladałem że jest to relatywnie mały pseudomuszlowiec . Ostatnie badania Koningsa wskazały, że pseudomuszlowiec to niedostępny na rynku Metriaclima lanisticola nieslusznie połączony w jedno z większym livingstonii. Bez wątpienia prawdziwy i dostępny Pseudotropheus livingstonii.jest za duży do 112 l.


2/

l.caeruelus white nkali lundo. Miałem to rybę i jest ona dość łagodna i rośnie to.jakiś 10cm.

Dopiszę "białaska" do propozycji do zweryfikowania. - wpisałem nazwę wg Habitatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze trzy lata mojej "podróży" w biotop Malawi przeszedłem w 112 z Pseudotropheus Interruptus-w układzie 1+3.Kolejne trzy lata z Cynotilapia zebroides "Jalo reef"-w układzie 2+4.Choć jestem zgodny z tezą że powinno liczyć się min 10% długości akwa w stosunku do długości ryby-a zarówno Interry jak i Jalo dorastają do 10-12cm w dobrych warunkach-to są to gatunki które IMHO dają radę w 80cm-w dosłownym "tego słowa" znaczeniu!Pseudotropheus Saulosi-choć dorasta również do 12cm-moim zdaniem jest rybą zbyt "masywną" do 112.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo666 - dziękuję jak nie wiem co :D

obie Twoje ryby wpiszę do listy w pierwszym poście jutro (dzisiaj już nie mam siły) od razu do kategorii A (Propozycje dające duże szanse sukcesu).

...... chyba, że ktoś w międzyczasie zgłosi inne doświadczenia, to wtedy do kategorii B (Propozycje dające szanse sukcesu, ale pewne ryzyko istnieje)

-- dołączony post:

Dziękuję wszystkim (bez wyjątku, bo wszyscy mieli dobre chęci) dzisiejszym uczestnikom wątku:) :)

I proszę o więcej relacji, zarówno na tak jak i na nie.

Nasza wiedza jest przecież sumą subiektywnych wrażeń.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Metriaclima lanisticola pisał harisimi w poście nr.10. Niestety nieosiągalne.<br />

Może niedługo będzie można przetestować Pseudotropheus perileucos. Chętni już czekają na wieści od Malawiana. Ten gatunek powinien też pasować do 112-tki.


Przecież tą rybkę ma pan Pawlak w swojej ofercie dostępnej na stronie UMK w Toruniu.


http://www.mp.umk.pl/?page_id=55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.