Skocz do zawartości

Czy KM nie ma innych propozycji do 112l niż P.saulosi i I.sprengerae?


tom77

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie nie ma sensu więcej tworzyć obsad do 112 wystarczy z 2-3 obsady po jednym gat. oczywiście w układzie 1+3/4 bo prędzej czy później przeglądając to forum siedząc tu, zdobywając wiedzę i tak się nie da na takiej 112 jechać. Żeby było ciekawie w zbiorniku to od 240 w górę jak dla mnie. Wiem to sam po sobie , a zobacz ile osób ma takowe akwarium (112). Miałem saulosi w 102 , teraz mam perlmutty + saulosi + joanjohnsonae w 300 i uwierz że po dobrym roku jest już za mało :D




[300] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie KM nie ma innych propozycji do baniaka 112 litrowego, co po prostu nie ma tych propozycji jezioro Malawi.

To tak jak by chcieć wycisnąć z Fiata 126p 300 koni...

...dopóki nie zwiększysz pojemności po prostu nie da rady i koniec.


Tekty w stylu że ktoś gdzieś kiedyś trzymał są trochę nie na miejscu wszakże jesteśmy Stowarzyszeniem miłośników, a nie "męczycieli" pielęgnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie KM nie ma innych propozycji do baniaka 112 litrowego, co po prostu nie ma tych propozycji jezioro Malawi.

To tak jak by chcieć wycisnąć z Fiata 126p 300 koni...

...dopóki nie zwiększysz pojemności po prostu nie da rady i koniec.


Tekty w stylu że ktoś gdzieś kiedyś trzymał są trochę nie na miejscu wszakże jesteśmy Stowarzyszeniem miłośników, a nie "męczycieli" pielęgnic.



I wszystko w temacie. Jak ktoś nie może postawić baniaka odpowiedniego dla wymagań naszych pysi niech zmieni biotop bo to bez sensu męczyć te ryby. Tak jak by ktoś kupił malucha i chciał za autobus robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze starą zasadą akwarystyczną - stawiaj największy jaki się tylko da. Ja nie posłuchałem i w tym miejscu stoi 240L a mogło 1000L :)


Generalnie pyszczaki nie są małymi rybami i nie da się ich trzymać w małych akwariach co innego takie małe 3 m-czne ,a co innego dorosła ryba.

Do wielkości akwarium dopasowuje się ryby jak ktoś ma 30L to krewetkarium w sam raz, ba nawet parka endeler :)


Trzeba niestety sobie czasami zdać sprawę, że ograniczenie jakim jest u niektórych metraż mieszkania nie pozwoli na ten biotop.



Kunta ładnie napisał : "To tak jak by chcieć wycisnąć z Fiata 126p 300 koni......dopóki nie zwiększysz pojemności po prostu nie da rady i koniec". - AMEN! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spuście ciśnienie bo znowu odbiegacie od tematu, to nie jest dyskusja o tym do czego nadaje się 112, albo że trzeba stawiać jak największe, tylko o propozycjach do takiego zbiornika. Ostatni post, który coś wniósł to post 21 i na nim bym skończył, pozostałe ewentualnie można przenieść do dyskusji z mfrygą...

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, za posty konstruktywne (zarówno na tak, jak i na nie).


Swoją drogę jestem ciekawy skąd nastawieni sceptycznie Koledzy mają pewność, że jezioro Malawi nie ma lepszych (lub porównywalnych do saulosi) propozycji do niewielkich zbiorników? Może jednak coś znajdziemy, jeśli nie teraz, to za rok albo dwa?


Proszę o nastawienie „bardziej poszukiwawcze”.


Kolegów, którzy chcą napisać o „męczeniu” rybek zapraszam do wątku: http://forum.klub-malawi.pl/meczenie-rybek-akwariach-112l-sposoby-meczenia-t24743.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ponawiam pytanie:

Czy KM nie ma innych propozycji do 112l niż P.saulosi i I.sprengerae?


"Testuję" Gephyrochromis lawsi (w wątku http://forum.klub-malawi.pl/gephyrochromis-lawsi-opis-spostrzezenia-hodowcy-t25762.html) - wyniki (niezależnie od tego czy pozytywne, czy nie) przekażę.


Gorąco proszę o relacje posiadaczy 112-litrowych akwariów.

Proszę o konstruktywne podejście i przekazywanie doświadczeń zarówno pozytywnych jak i negatywnych (jednak bez pisania rzeczy oczywistych np że red-redy do 112l się nie nadają)

Pamiętajcie, że Saulosi w 112l też ktoś kiedyś trzymał pierwszy raz.


Zbierający doświadczenia, pierwszy post (w tym wątku) modyfikuję kolorem magenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.