Skocz do zawartości

Blok absorbera azotanów NO3 na Purolite A520E


Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi o to że zbijesz No3 do zbyt niskiej wartości, tylko o to, że jeśli masz obecnie dość wysokie, to przy użyciu Purolite z dużym przepływem, w szybkim czasie spowodujesz znaczny spadek tej wartości, co dla ryb nie jest pożądane.

U mnie leci na pewno szybciej niż 8l/h, myślę że nawet koło 25l/h i nigdy No3 nie zostało zbite poniżej wartości jednocyfrowej. Obecnie normalnie podmieniam 20% wody z tym, że nie co tydzień a co dwa, bo i tak muszę przeprowadzić prace konserwacyjne takie jak mycie szyb, płukanie gąbki etc... 

Planuję powoli zbudowanie nowego absorbera do Czarnej Perły 2 i dodatkowo dokupić i wystartować TMBT. Mam tyle miejsca w kaseciaku, że mógł bym tam chyba hodować krakena z czeluści ;). Więc jakoś chcę to wykorzystać :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, badojaro napisał:

 a co do startu złoża i formatowania coś się zmieniło? czy instrukcja z pierwszej strony jest prawidłowa?

Tu są zdania podzielona, instrukcja producenta i deccorativo zalecają formatowanie przed pierwszym użyciem, ja i sporo innych osób używamy Purolite bez formatowania i jest wszystko dobrze.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@szczep85

używam też tej rury szara PCV 75mm; dł 500mm, plus mufa i dwa korki. wchodzi 1,5L Purolite i pracuje fajne.   Regenreuję co 2-3mc. 

mam pytanie;

jak rozpuszczacie tyle soli w takim litrarzu? Ja to najpierw gotuję, studzę ale trwa to strasznie długo.

 

Edytowane przez MartBart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MartBart napisał:

mam pytanie;

jak rozpuszczacie tyle soli w takim litrarzu? Ja to najpierw gotuję, studzę ale trwa to strasznie długo.

Pomysł Agnieszki ale i ja od dawna stosuję.

Robisz tak. bo masz 1,5l Purolite

nalewasz do gara 3l wody z kranu stawiasz na gaz i wrzucasz 30 szt tabletek soli próżniowej.

Zanim się zagotuje to się rozpuszczą same a jak już są rozpuszczone to do takiego ukropu wrzucasz złoże po otworzeniu rury i regenerujesz 30 min. pomieszasz od czasu do czasu a na koniec odlewasz czarną polewkę - potem 2-3 płukania w garze kranówą by sól wypłukać i przy ostatnim płukaniu wlewasz do rury złoże.

całość trawa od wyjęcia do włożenia bloku godzinkę najwyżej.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.