Skocz do zawartości

Blok absorbera azotanów NO3 na Purolite A520E


Rekomendowane odpowiedzi

@led4grow Ja mam 300l. i zacząłem od obudowy liniowej 2" na ok. pół litra Purolite; po kilku regeneracjach przesiadłem się na rurę 75mm. na 1,5l Purolite. 
przez co 3 razy rzadziej ruszam absorber ;) 

Dodam jeszcze, że używam wężyków śred.wew. 10mm;  zawór regulacyjny jest przed absorberem, na pompce HJ-611B.

Na skutek ciśnienia korki lubią się podnieść (warto je zablokować), i raz uszczelka mufa-rura straciła szczelność przez co wystąpiło lekkie pokapywanie. (nie za bardzo wiem jak uszczelnić to połączenie)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, led4grow napisał:

Rozumiem. Czyli większa ilość złoża to rzadsza regeneracja, bo myślałem, że ilość żywicy dobiera się do pojemności netto wody? Czy przypadkiem zawór nie powinien być na wyjściu bloku, żeby było większe ciśnienie?

Wydaję m się że przez podniesione ciśnienie miałem nieszczelność na uszczelce, i raz na próbach podniósł  mi się korek.  

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie do tych co mają blok złoża w rurze kanalizacyjnej położonej na wzmocnieniu akwarium.

Ja u siebie zrobiłem taki blok na rurze fi 75 długość 32cm jednak po wciśnięciu gąbek w kapsle rury 2cm i wsypaniu 1l. złoża w rurze pozostało jeszcze z 5cm luzu.

Podłączyłem to wszytko pod pompę wylot dałem cienkim wężykiem akwariowym i musze stwierdzić, że złoże nie za bardzo chcę działać. Przepływ raczej poprawny zastanawiam się czy może nie skrócić tej rury o 5cm aby złoże było bardziej ściśnięte. Bo wydaje mi się, że woda omija złoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z moim blokiem na purolite złoże mam jak wcześniej pisałem w rurze fi 75 poziomo na wzmocnieniu w ilości 1litra. Purolite jest w rurze ściśnięty więc nie ma możliwości aby woda go omijała. wypływ jakieś 15l/h przejrzystość bdb. a mimo to w baniaku NO3 20 ze złoża wychodzi też 20. Co prawda złoża jak wielu z Was nie formowałem - zastanawiam się czy ma to wpływ na jego działanie ?. Czy ktoś tak miał, że przed formowaniem złoże nie działało?. Testy robiłem zoolekiem jednak zoolek u mnie działa bo na wodzie zdemineralizowanej pokazuje 0, a gdy zmieszam do testu pół na pół z nią wodę z akwarium to pokazuje 10 więc to nie wina testu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy któs tak miał ale producent dla ludzi wymaga formowania wstępnego z jakiegoś sobie tylko znanego powodu i tym się nie chwali co w tym dziewiczym złożu szkodliwego dla ludzi. Wiem że gdyby czegoś takie nie formowane złoże nie wydzielało to by nie wymagali. Ja tam za każdym razem przy formowaaniu wstępnym czuję silny bardzo dziwny zapach ze złoża a solanka robi się dziwnie inna - więcej nie wiem.

Podaj pH w baniaku ale testem kropelkowym z zakresu 7,4-9

podaj poziom siarczanów w kranówie

podaj od kiedy ten blok siedzi w baniaku i pracuje i ile miałeś NO3 przed uruchomieniem bloku..

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ph wody 7.8 mierzony zoolekiem. Blok siedzi od niedzieli w wodzie No 3 poczatkowe pokazywał między 20-50. Siarczanow w wodzie nie wiem ile jest-woda z własnej studni dodana jedynie soda bo wyjściowe ph 6.8. Jutro będę regenerował złoże kupiłem sól do zmywarek - może pomoże

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego radzę zacząć od zakupu wiarygodnych testów kropelkowych .np  Salifert NO3 .i pH  oraz  NO2 JBL

Test Zooleka na azotany nie jest wiarygodny, a jaką masz pewność że jak pokazuje 20ppm to na prawdę nie jest 5ppm i blok działa doskonale???:D to że  proporcjonalnie zmienia wynik po zmieszaniu dwu różnych NO3 które sam zmierzył nie znaczy że jest OK.

Wiem tylko że kranówę wodociągową czasami mierzy dobrze natomiast wodę ze studni lub baniaka to już nie koniecznie prawdziwie - dużo zależy od poziomów jonu amonu i azotynów jakie tam są. Mało prawdopodobne też jest by k. Bydgoszczy woda w studni była o pH 6,8 - to nie są góry i czysta deszczówka.  Kup test KH JBLa  i zmierz wodę ze studni to ci podam ile ma pH.- albo kolega G szybciej zdąży.

Ta studnia z jakiej głębokości wodę czerpie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.