Skocz do zawartości

Blok absorbera azotanów NO3 na Purolite A520E


Rekomendowane odpowiedzi

Napisałeś jak Niemiec:D

Masz narurowca a w nim korpus z Purolite .

Siarkowodór powstanie tam gdzie jest schowane gowno ;)a nie ma dostępu tlenu, więc należy sądzić że jak zakręciłeś zawór na korpusie z żywicą to tam mógł powstać siarkowodór bo gowno w żywicy na pewno było .

W zależności czy korpus z żywicą jest na odrębnej nitce prosto do baniaka czy siedzi równolegle do biologii to masz dwie opcje

W pierwszym wypadku odrębnej nitki pierwsze 2-3l wody lejesz do butelki lub miski a nie do baniaka - czytaj przemyślane podłączenie korpusu z żywicą .

W drugim wypadu odkręcasz kubek korpusu i płuczesz żywicę w wodzie - czytaj upierdliwe podłączenie żywicy bez kontroli przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam osobną nitkę, mogę zakręcić na niej zawór, spuścić całkowicie wodę i przepłukać przed ponowną instalacją, nie jest problematycznie. Początkowo ta nitka była nawet całkowicie zakręcona zaworem ale puściłem wodę bo chciałem sprawdzić szczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy,

Ustrojstwo do nalewania wody które zrobiłem działa rewelacyjnie, teraz  planuję zrobić sobie taki blok do akwarium 112L na korpusie liniowym 2,5" i pompce Aquael circulator 500. Jakie przewody zastosować 3/8 czy 1/4 cala? Co lepiej zda egzamin? Dziękuję za podpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

czy korpus z Purolite może znajdować się na bypassie za korpusami mechanicznymi a przed korpusami z wkładem biologicznym, w taki sposób ze woda po filtracji przez Purolite  będzie wracała do obiegu czyli do korpusu z biologią i dalej dopiero do akwarium? Mam takie ułożenie szafki że w innym miejscu mi się to nie mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy RO w szafce jest zbędne bo nie wiem jaką masz wodę w kranie i zupki dla Alexa czy nie powinny być gotowane na RO + mineralizator .

Basiu jak rybki już pływają i teraz myślisz o nadchodzących podmianach wody , a te RO faktycznie okaże się zbyteczne to mozesz z tego zrobić :

- ustrojstwo do  podmian wody wersja I   lub II

- zewnętrzny blok adsorbera NO3 na Purolite A520E

może zacznij  od parametrów  wody w kranie

i testów kropelkowych JBLa i zmierz tą wodę z akwarium co tam rybki aktualnie mają.

Bo ta biologia wielokrotnie maltretowana może nie być idealna jeszcze i może trzeba by ją wspomóc, ale to już w nowym temacie w dziale Woda  Woda Cyganeczki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pytanie nie dotyczyło,że do korpusów RO włożyć Purolite ?

Tak. O to


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie wiem czy RO w szafce jest zbędne bo nie wiem jaką masz wodę w kranie i zupki dla Alexa czy nie powinny być gotowane na RO + mineralizator .
Basiu jak rybki już pływają i teraz myślisz o nadchodzących podmianach wody , a te RO faktycznie okaże się zbyteczne to mozesz z tego zrobić :
- ustrojstwo do  podmian wody wersja I   lub II
- zewnętrzny blok adsorbera NO3 na Purolite A520E
może zacznij  od parametrów  wody w kranie
i testów kropelkowych JBLa i zmierz tą wodę z akwarium co tam rybki aktualnie mają.
Bo ta biologia wielokrotnie maltretowana może nie być idealna jeszcze i może trzeba by ją wspomóc, ale to już w nowym temacie w dziale Woda  Woda Cyganeczki.

Ok. Po pracy zrobię. Ale chodzi mi jakie części dokupić żeby przerobić to ro na ustrojstwo nr 2


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, cyganeczka napisał:

Ale chodzi mi jakie części dokupić żeby przerobić to ro na ustrojstwo nr 2

Po pierwsze musisz być pewna że chcesz się pozbyć RO dla domu - a ja bym tak łatwo nie odpuścił .

Dwa trzeba wiedzieć jakie się ma RO bo jest RO-3 aż do RO-8  ( ile widzisz korpusów?)  trzeba też znać NO3 w kranie ( ja już drugi raz o to pytam a ty RO rozwalasz ) a jak masz wodę  w kranie do dupci to te RO by lepiej jak zostanie - i co ty na to?

Trzecie RO jest już podłaczone do wody zimnej  więc jeśli go przerobisz na ustrojstwo to tak musi pozostać i nie będziesz miała możliwości teraz ale i w przyszłości przy 1800l baniaku:D mieszać wody ciepłej i zimnej by leciało 26C i nie wahać temperaturą przy podmianach a tego ryby nie lubią..

Basiu jeśli na pierwsze zdanie jest odpowiedz że poświęcasz te RO to zacznij nowy temat - Jak przerobić RO na ustrojstwo ale nie będzie to moje ustrojstwo - moje daje wodę o temperaturze regulowanej.

Zastanów się czy przy dziecku możesz sobie pozwolić na rozwinięcie węża od zlewozmywaka do baniaka  i ile to metrów i Alex nie pociągnie wężyka jak spuścisz  z niego wzrok;)

Rozebrać RO to moment i ułomne ustrojstwo wersja I masz od razu ;)- do tego żeby było wersją II trzeba znać NO3 w kranie  i możliwe że wystarczy dokupić puszkę do korpusu 10" albo korpus liniowy 2" nie wiem bo nie widzę tego twojego RO

Może Basieńko zwolnij i zanim zrobisz rujnację tego RO spokojnie się zastanowimy co lepiej - czy rozwalać te RO czy lepiej zbudować nowe ustrojstwo podłączane do słuchawki prysznicowej i schowane na stałe w szafce pod baniakiem by dziecko się tym nie zainteresowało . Zmierzysz też parametry wody w akwarium szczególnie NH4 ,  NO2  i NO3 bo zapewne to ci zajmie ze 2 tygodnie na wyprowadzenie biologii na prostą, a po Nowym Roku i Balu Sylwestrowym pogadamy o ustrojstwie.:D

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz być pewna że chcesz się pozbyć RO dla domu - a ja bym tak łatwo nie odpuścił .

Dwa trzeba wiedzieć jakie się ma RO bo jest RO-3 aż do RO-8  ( ile widzisz korpusów?)  trzeba też znać NO3 w kranie ( ja już drugi raz o to pytam a ty RO rozwalasz ) a jak masz wodę  w kranie do dupci to te RO by lepiej jak zostanie - i co ty na to?

Trzecie RO jest już podłaczone do wody zimnej  więc jeśli go przerobisz na ustrojstwo to tak musi pozostać i nie będziesz miała możliwości teraz ale i w przyszłości przy 1800l baniaku mieszać wody ciepłej i zimnej by leciało 26C i nie wahać temperaturą przy podmianach a tego ryby nie lubią..

Basiu jeśli na pierwsze zdanie jest odpowiedz że poświęcasz te RO to zacznij nowy temat - Jak przerobić RO na ustrojstwo ale nie będzie to moje ustrojstwo - moje daje wodę o temperaturze regulowanej.

Zastanów się czy przy dziecku możesz sobie pozwolić na rozwinięcie węża od zlewozmywaka do baniaka  i ile to metrów i Alex nie pociągnie wężyka jak spuścisz  z niego wzrok

Rozebrać RO to moment i ułomne ustrojstwo wersja I masz od razu - do tego żeby było wersją II trzeba znać NO3 w kranie  i możliwe że wystarczy dokupić puszkę do korpusu 10" albo korpus liniowy 2" nie wiem bo nie widzę tego twojego RO

Może Basieńko zwolnij i zanim zrobisz rujnację tego RO spokojnie się zastanowimy co lepiej - czy rozwalać te RO czy lepiej zbudować nowe ustrojstwo podłączane do słuchawki prysznicowej i schowane na stałe w szafce pod baniakiem by dziecko się tym nie zainteresowało . Zmierzysz też parametry wody w akwarium szczególnie NH4 ,  NO2  i NO3 bo zapewne to ci zajmie ze 2 tygodnie na wyprowadzenie biologii na prostą, a po Nowym Roku i Balu Sylwestrowym pogadamy o ustrojstwie.

 

 

 

 

Ok. To nie ma tematu. Zostawię te Ro i zrobię te Twoje ustrojstwo.

Muszę dziś lub jutro kupić części to przez święta zrobię z pomocą faceta. Chciałam iść na łatwiznę

A ro ma tylko 2 korpusy czy jak tam zwał.

Kosztowało trochę to pomyślimy jak to wykorzystać po Nowym Roku.

Chciałam to właśnie na wodę ciepła żeby nie grzać w garnkach tak , jak do tej pory.

A teraz zabieram się za bałagan po Alexandrze i Robię testy.

Jesteśmy w kontakcie hehe

Ps/ to Ro nie mam podłączonego bo w cholerę wody idzie w kanał ☹️

Zbankrutuje na tym, Wiec Alusiowi kupuje wodę w sklepie hehe

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.