Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 1.12.2016 o 21:19, czedix napisał:

Witam serdecznie . 

Za początku dodam że jest to pierwszy mój wpis na forum . Aktualnie rozpocząłem projekt wstawienia baniaka 120x50x50.  Stelaż zrobiony czekam  na obicie zew. baniak jutro zamawiam  300 L szyba 10 mm .Na tą chwile posiadam filtr kubełkowy który ma służyć jako biolog oczywiście będzie niewidoczny w baniaku . 

Zastanawiam się bardzo nad budową filtra kasetowego do tych wymiarów . doczytałem że pompa ATMAN 306 o wydajności 2000l/h rozwiąże sprawe cyrkulacja w takich rozmiarach . dodatkowo posiadam Falownik JVP 110 .

Czy któryś z kolegów mógł by wrzucić ewentualnie jakiś projekt który by pasował do tych wymiarów.

 

Zastanawiam sie nad narożnym lecz również czy ktoś robił projekt podłużnego na ścianę boczną . 

 

Będę wdzięczny za pomoc :)

 

@rosa1986 może pomożesz koledze? ;) wymiary praktycznie te same... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2016 o 21:19, czedix napisał:

Witam serdecznie . 

Za początku dodam że jest to pierwszy mój wpis na forum . Aktualnie rozpocząłem projekt wstawienia baniaka 120x50x50.  Stelaż zrobiony czekam  na obicie zew. baniak jutro zamawiam  300 L szyba 10 mm .Na tą chwile posiadam filtr kubełkowy który ma służyć jako biolog oczywiście będzie niewidoczny w baniaku . 

Zastanawiam się bardzo nad budową filtra kasetowego do tych wymiarów . doczytałem że pompa ATMAN 306 o wydajności 2000l/h rozwiąże sprawe cyrkulacja w takich rozmiarach . dodatkowo posiadam Falownik JVP 110 .

Czy któryś z kolegów mógł by wrzucić ewentualnie jakiś projekt który by pasował do tych wymiarów.

 

Zastanawiam sie nad narożnym lecz również czy ktoś robił projekt podłużnego na ścianę boczną . 

 

Będę wdzięczny za pomoc :)

 

Hej :). Ja mogę podać Ci wymiary formatek do kaseciaka podłużnego na tylną ścianę. Projekt jak w pierwszym poście tego wątku.

Wymiary formatek  (wszystko ze spienionego pcv 3mm czarne):

dno - 136x230mm

front oraz tył 2x - 230x433mm

ścianki boczne i przegroda 3x  - 136x430mm (w przegrodzie wycięty przelot dolny - 75x h50mm)

4x listewki 430x10mm.

Wszystko to pod pompę Atman at-306

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2016 o 21:19, czedix napisał:

posiadam filtr kubełkowy który ma służyć jako biolog oczywiście będzie niewidoczny w baniaku . 

Zastanawiam się bardzo nad budową filtra kasetowego do tych wymiarów . doczytałem że pompa ATMAN 306 o wydajności 2000l/h rozwiąże sprawe cyrkulacja w takich rozmiarach . dodatkowo posiadam Falownik JVP 110 .

Witaj kolego,

dobrze że zawitałeś do nas i piszesz ale

jak ja to czytam co ty napisałeś a ja wytłuściłem to planujesz taką filtrację:

- biologia na bliżej nie określonym kubełku

- kaseciak na Atman 306 jako cyrkulator ???

- cyrkulator jvp110 jako cyrkulator.

Moim zdaniem jeśli ten kubełek ma z 1500l/h to ogarnie ci i biologię i mechanikę a cyrkulator jvp110 to na co narzekasz czyli cyrkulację.

Natomiast jeśli zechcesz zbudować kaseciak to kubełek raczej będzie zbędny bo kaseciak na Atmanie 306 będzie wywalał 2000l/h wody więc ogarnie i biologię i mechanikę a może i cyrkulację także . To będzie zależało ile kamieni dasz do akwarium i jak duże - ale masz zawsze ten jvp110 którym możesz wspomóc kaseciaka jakby nie zamiatał całego baniaka.

Tak to widzę ale kaseciak na bocznej ścianie będzie bardzo widoczny z przodu bo będzie blisko szyby przedniej więc odradzam takie ustawienie - dostosuj kasetę do tła i raczej polecam czarne spienione pcv do środka baniaka na tylną szybę przykleić a do niego kaseciak - będzie bardzo mało widoczny a schowa wszystko.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wegorzwegorzewski napisał:

Czy grzałka może być w komorze z ceramiką i pompą bo mi się nie mieści obok absorbera????

Moim zdaniem nie bardzo,bo jak wiadomo w komorze pompy spada poziom wody(u jednych mniej,a u innych bardziej) a ty mając tam umieszczoną grzałkę będziesz narażony na jej awarię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie powie ile wody będziesz miał w komorach, bo na to ma wpływ wiele indywidualnych czynników, poziom wody w baniaku, wysokość zawieszenia kasety i wielkość zasysów względem pompy.

A nie prościej jest włożyć grzałkę w przeciwległym rogu, bliżej gąbki, wtedy wejdzie cała.

W ten sposób przepływ wody może być utrudniony, przez co nie będzie właściwie działał termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.