Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Krzymor napisał:

Haniu :lol:ale przecież Atman ma w zestawie zawór, którym można zmniejszyć "wypływ" wody. Nie jest to co prawda regulacja taka jak np. w DCT ale da się zmniejszyć siłę strumienia wody.
 

No ma-  a jakże - tylko otwór w pompie fi 21mm a średnica tego zaworu fi 19 - jakby lużno to wchodzi :D a jak dasz przedłużki to wszystko powyżej akwarium wychodzi.

To już tą fajkę wciśniesz i wtedy pompa na pysku stoi a na to peszel. Raczej nie ma co regulować bo max 2100l/h to akurat.

Grzałka może dotykać do pcv - najwyżej po długim czasie zbieleje w tym miejscu ale się nie topi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka dotykała u mnie gąbki na wcisk i pcv, po około 10 miesiącach takiej praktyki gąbka w tym miejscu ma wklęśnięcie, a na ściance nie zauważyłem zbielenia. Także możesz być spokojny. No chyba że coś się sfajczy z termostatem, wtedy jakieś ryzyko jest, ale pożaru nie będzie raczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, deccorativo napisał:

A czemu pytasz ?  masz jakieś problemy?  pisz śmiało.

Mam DCT-4000 i od samego początku idzie mi na maxa. Odnoszę wrażenie, że i tak nie zaciąga wszystkich syfów, jednak jak wypłukałem gąbkę po tygodniu to woda leciała z niej czarna, więc wychodzi na to , że działa. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ciupaq napisał:

Mam DCT-4000 i od samego początku idzie mi na maxa. Odnoszę wrażenie, że i tak nie zaciąga wszystkich syfów, jednak jak wypłukałem gąbkę po tygodniu to woda leciała z niej czarna, więc wychodzi na to , że działa. :)

 

Michale jeśli nie widzisz góry gówienek tylko odnosisz wrażenie to znaczy że ten układ kaseta+DCT4000 robi ci w tej chwili wszystko - nawet cyrkulację czyli zamiatanie baniaka.

Fotka maleńka a wzrok mój już słaby ale gdyby coś tam leżało to bym zauważył.

Tak jak zauważam niebieski peszel  i nie klarowną wodę , a to nie to samo co słaba cyrkulacja.

Więc mimo że baniak niemal 600l i 160cm długi to ten kaseciak na tej pompie ci od razu się sprawdza i robi wszystko - mechanikę , biologię i cyrkulację bo falownika nie widzę.

Jeśli więc problem tkwi w braku klarowności wody a nie w filtracji to jeden z jej powodów od razu odpada, a to jest::

- za słaby przepływ wody przez gąbki w stosunku do litrażu albo zbyt gruboziarniste gąbki. ( raczej tego nie masz) jakie ppi gąbki?

- zbyt bogata w minerały woda czyli twarda ale tu także liczą się te związki i reakcje z produktami przemiany materii ryb.

Podobne problemy ma kolega Michał z warszawskiego Ursynowa - ma dwa kubły do tego  mechanika na NJ3000 a z wody nie jest zadowolony - ale to Ursynów tam nawet Purolite nie chce działać.

Jaki wpływ na klarowanie wody ma ta mineralizacja może powiedzieć każdy kto choć raz użył "atramentu"  a on tylko z wielu minerałów wytrąca z wody PO4 i SiO2 - na drugi dzień woda kryształ.

By była jasność - nie wolno używać atramentu tylko pod kątem klarowania wody - on służy do obniżania w akwarium poziomu PO4 a tylko tak przy okazji usuwa także SiO2 i przy okazji klaruje wodę.

Napisz co tam siedzi w tym twoim kaseciaku oprócz tej DCT4000.:D

Nie wiem czy dobrze trafiłem w te Owczary krakowskie bo nawet ta miejscowość ma 2 ujęcia wody  ale gdyby nadal była tak zła woda jak wykazują ostatnie badania z 2014 roku ( nowszych nie znalazłem ) to zupełnie się nie dziwię że masz problemy.

Niby nigdzie nie ma przekroczeń norm dla ludzi ale nie znamy norm dla ryb poza kilkoma parametrami wody - człowiek może pić kranówę z NO3 - 49 ppm i jest OK a dla ryb wiemy że to o wiele za dużo a masz 33+/- 6,7 czyli możliwe 40ppm.  Reszta to sam miód - jakiś szalony poziom trytu - co to w ogóle jest? żelazo, ołów, benzopireny i wiele innych często powyżej 50% dopuszczalnych dla ludzi poziomów.  Hu - kranówa jak spiryt.

Wodę podmieniasz przez ustrojstwo z węglem czy na pałę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieskiego peszla już nie ma :) Woda też już klarowniejsza. Falownik jest RW-8 i śmiga na połowie. W kasecie siedzi: gąbka ppi-45 5x13x45, grzałka 250W, w komorze pompy od dołu: ruszcik, 0.6 l purolite w pończosze (działa-NO3 1), 1l siporax i ok 1l zwykłej ceramiki na tym pompa. Tak dobrze trafiłeś w te Owczary :( Są 2 studnie ale woda z nich leci do innej miejscowości i wraca mieszana co nie zmienia faktu, że jest tragiczna. Wodę oczywiście leję przez ustrojstwo w wersji 2 z purolite.

Czasem przyuważę, przelatujące gówienko w "okolicy" zasysu, które jednak nie trafia do kasety.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, deccorativo napisał:

 wszystko chcecie jak dzieci - wszystko zaraz i natychmiast.

Szczerze powiem, że nie wiem o co Ci chodzi Henryku. Po prostu u mnie nie wszystkie gówienka są zaciągane przez zasys kasety i dlatego pytałem o to na jakim biegu chodzą u Was pompy. Na razie zostawię na full i będę nadal kombinował falownikiem tak aby postarać się zamieść wszystko pod zasys kasety.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ciupaq napisał:

Szczerze powiem, że nie wiem o co Ci chodzi Henryku. Po prostu u mnie nie wszystkie gówienka są zaciągane przez zasys kasety i dlatego pytałem o to na jakim biegu chodzą u Was pompy. Na razie zostawię na full i będę nadal kombinował falownikiem tak aby postarać się zamieść wszystko pod zasys kasety.  

To raczej normalne. Żaden filtr nie wciągnie wszystkiego od razu. Ważne żeby jakimś czasie już nic nie pływało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.