Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Pleziorro napisał:

A ja tu napiszę inaczej o tych samych pompach kolego @jaras - świadczy to że wszystko zależy od modelu i tak zwanego urobienia się pompy.

Mam dwa akwaria 280 i 666l w mniejszym pracuje Atman 306@ 2000l/h i uważam go za rewelacyjną pompę w dobrych pieniądzach, jest akceptowalnie głośna, po wyciszeniu wylotu na rurach pcv poprzez podłożenie gąbek, z baniaka wydobywa się lekkie nie męczące buczenie. Akwarium stoi w sypialni 50cm od ucha :)

W dużym zaś pracuje Jebao DCT4000, która obecnie chodzi na 7-8 biegu, tak samo na 7 biegu mam ustawiony falownik Jebao RW-8 jednak raz czy dwa razy w tygodniu lubię zrobić Pyskom przeciąg i odpalam oba na max, są znacznie głośniejsze od Atmana !.

Jednak duże akwarium stoi w dużym pokoju i nie przeszkadza mi że jest głośniejsze.

Co zaś tyczy się pompy 3000 to odradzam, prędzej bym brał 5000 i użytkował na niskich biegach. Jak z samochodami, zapas mocy nie przeszkadza, a delikatnie jeżdżone 200 kucy spali niewiele więcej niż wciąż piłowany z braku mocy 86 konny 1.4 ;) - porównując do moich pojazdów ;)

Rafał nie do końca bo autem 200 KM 40 na godzinę możesz jechać jak chcesz wolno a pompę 5000 ustawisz tylko w przedziale 3000-5000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Pleziorro napisał:

Jecod podaje że regulacja jest od 30% do 100% czyli przy 5000l/h deklarowanych to na najniższym biegu będzie około 1500 ? ale to już szczegóły :) 

 Nie wiedziałem, że są takie pompy.  Prawdopodobnie Jecod DCP 5000 będzie najlepsza. Jednak trzeba być czujnym przy zakupie bo pompa Jecod DCS można regulować już tylko w zakresie tylko 3800-5000 i ta na pewno będzie zbyt mocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze @jaras taki zakres pracy podają przy pompie Jecod DCP 5000. Natomiast DCS 5000 będzie miała 10 stopniową regulację w zakresie 3800-5000l.

Zresztą jest wiele źródeł, na forum nano-reef.pl znalazłem temat w którym chłopaki opisują te nowsze pompy. Generalnie jak się kupi u Jadwigi Morskiej

http://jadwigamorska.pl/pompa-obiegowa-jebao-jebao-jecod-dcp-5000-1500-5000-l-h-dobra-cena-bez-rabatu.html

to będzie niedrogo i dobrze, pompa z zakresem 30-100% posiada po prostu nowszy sterownik, charakteryzujący się napisem DCP 5000.

Który podobno wyciska z pompy 5500l a dolny zakres wtedy to 1700l. Ale to są niepotwierdzone dane. Postaram się namówić kolegę @d3sign aby zrobił dla naszego forum rzetelny test :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzetelny test chetnie zrobie ale pompy DCS-5000 ktora zdecydowalem się wybrac. Model DCP jest sporo (jak dla mnie) wiekszy: 3 cm dłuższy i 1 cm szerszy od modelu DCS. Mi zalezalo na jak najmniejszej wersji kaseciaka i mialem już wyliczone formatki dlatego nie zdecydowalem się na wybor DCP. Zobaczymy jak DCS się sprawdzi. W ostatecznosci, jak bedzie za duzy wirnik, zawsze mozna kupić DCP i skleic nowego kaseciaka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji iz jest to moj pierwszy post Witam wszystkich forumowiczow.?

Planuje moj pierwszy kaseciak poniewaz nie jestem zadowolony z klarownosci wody w akwarium .

Zaprojektowalem sobie w glowie kaseciaka , z racji tego ze jest waski i wlot wody jest na dluzszej sciance odnosze się z pytaniem do specjalistow ? czy przeplyw dolny wody pod pompe o wymiarach 5cm x 1.5cm wystarczy ?

Moja obecna filtracja biolog JBL e701 i jakis Bio Flow czy cos takiego 

Akwarium Juwel trigon 190 niestety nie malawi moze kiedys bedzie ? 

Teraz bedzie tam pracowac pompa Aquael powerhead 1500 gdzie docelowo zawita atman 306

 

Edytowane przez kamilzuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamilzuch napisał:

Z racji iz jest to moj pierwszy post Witam wszystkich forumowiczow.?

Planuje moj pierwszy kaseciak poniewaz nie jestem zadowolony z klarownosci wody w akwarium .

Zaprojektowalem sobie w glowie kaseciaka , z racji tego ze jest waski i wlot wody jest na dluzszej sciance odnosze się z pytaniem do specjalistow ? czy przeplyw dolny wody pod pompe o wymiarach 5cm x 1.5cm wystarczy ?

Moja obecna filtracja biolog JBL e701 i jakis Bio Flow czy cos takiego 

Akwarium Juwel trigon 190 niestety nie malawi moze kiedys bedzie ? 

Teraz bedzie tam pracowac pompa Aquael powerhead 1500 gdzie docelowo zawita atman 306

 

Powinien być ok. Już kilka razy o tym pisałem- warto zrobić regulowany zasys dodatkową przysłoną włożoną w szyny wklejone za przednią ścianą kasety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.