Skocz do zawartości

Oświetlenie LED do Malawii


ozim87

Rekomendowane odpowiedzi

doradzcie cosik

Ja aktualnie mam belkę Diversa (biały zimny) i do tego 10 modułów RGB takich:

http://www.ledsmd.pl/moduly_led.php?pro_id=180

i taki zestaw wg mnie jest OK. RGB możesz sobie ustawić na dowolny kolor i nie jesteś niczym ograniczony.

Belka powoli kończy już swój żywot, bo już nie świeci około 20 diod i planuję kupić 12 szt. takich modułów:

http://www.ledsmd.pl/moduly_led.php?pro_id=190&modul_samsung_3xled_150_stopni_bialy_zimny

Wszystko mam na profilu z aluminiowej blachy, który zamówiłem w lokalnej firmie produkującej parapety:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dołączam do grona ledowiczów, zaplanowałem oświetlenie Czarnej Perły 140x40x50 na 25 modułach. Jako belek użyłem peszel natynkowy, podwójny. Do podniesienia wysokości kawałek deseczki, surowej bez żadnego chemicznego zabezpieczenia, nie wiem jak zniesie upływ czasu, ale jestem dobrej myśli. Koszt wykonania 2 belek to 13zł :)

(miałem zastosować 3 profile aluminiowe, ale w końcu postawiłem na plastik, bo jest szerszy, tańszy i łatwiej się go obrabia).


24912903665_39e9c443fb_h.jpg


24617422760_2f062cf03c_h.jpg


24912898035_596cc3f52f_h.jpg


Belki zaprojektowane do swobodnego przesuwania pod pokrywą bez zdejmowania wszystkich elementów przykrycia.

Wczoraj dojechały moduły, koncept jest taki, że na pierwszej belce z przodu w pierwszej linii będzie 10x biały zimny a obok 10x RGB. Na drugiej belce z tyłu będą podświetlone kamienie 5x biała zimna skręcona na 50-25%.


24284746194_c45d71c9dd_h.jpg


24819512371_b60005ca18_h.jpg


24886571456_757d9990d4_h.jpg


Moduły mają pochowane kable do środka belki i dodatkowo zabezpieczam silikonem do klejenia szyb wejście i wyjście kabli z modułu, może nie wygląda to na majstersztyk, bo paluchem modeluję klej, ale specjalnie nie staram się z wyglądem, bo to spodnia część schowana pod pokrywą, a ma być przede wszystkim szczelna, zabezpieczyłem także sporą ilością silikonu miejsce wejścia kabla w belkę i połączenie kabli, kable łączę lutując i zaciskając opaskę termokurczliwą i to wszystko zalewam silikonem.

Dziś trudniejsze zadanie, dokończenie linii RGB i lutowanie drugiej belki, niestety muszę porozcinać każdy z modułów aby rozmieścić 5 na 140cm, także dziś znów lutowanie i paćkanie się w silikonie (nawet ładnie pachnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja aktualnie mam belkę Diversa (biały zimny) i do tego 10 modułów RGB takich:

http://www.ledsmd.pl/moduly_led.php?pro_id=180

i taki zestaw wg mnie jest OK. RGB możesz sobie ustawić na dowolny kolor i nie jesteś niczym ograniczony.

Belka powoli kończy już swój żywot, bo już nie świeci około 20 diod


Cześć. Też jestem zainteresowany tym zestawem modułu co podałeś w linku, ale moje pytanie. Jak to ci się kończy? Na stronie dają 5 lat gwarancji. To już masz je dłużej niz 5 lat? Jak masz to krótko to co ich rzekoma reklamacja na 5 lat?

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.