Skocz do zawartości

Oświetlenie LED do Malawii


ozim87

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ta poświata punktowa diod jest widoczna tak jak na zdjeciu czy to tylko "efekt" aparatu?

Wyglada ciekawie :) Przód oświetlony, tył niedoświetlony dający efekt głębi.

Jeśli woda bd już klarowna wstaw raz jeszcze :) pozdrawiam


Ta poświata jest widoczna w realu tak jak na zdjęciu. Cyrkulacja u mnie biegnie wzdłuż szyb, z wylotu z filtra pęcherzyki powietrza wędrują sobie ppd ledami i tak ładnie tworzą sie wlasnie pasy swiatla.

W obecnie załączonym zdjęciu, doswietlam środek i tył ledami 80W na dwoch listwach. Jedna dluga na 140 zrobiona z pasków IP-68 super jasnych led rgb w osłonie silikonowych a z tylu krotka (60 cm - 12 modułów 4-pinowych rgb).

Teraz widac efekt końcowy, dający i swiatlo w akwa i wydobywający kolory ze skał (i z ryb). W ten sposob osiągnąłem zakładany efekt końcowy. Wieczorem jak zrobi sie ciemno, pokaze zdjecie, jak sie prezentuje akwarium wylacznie na taśmach i modułach rgb 5060 Samsunga. Tak dla ciekawości tych, co twierdza, ze akwarium nie da sie oświetlić tylko na ledach ;-)

post-14693-14695717195509_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shiroki,skaly fajne,natomiast dla mnie efekt jaki uzyskales przez przeplatanie tych diod na przemian jest za bardzo choinkowy,nienaturalny,choc jest to tylko moja opinia i kwestia gustu.Tez sie biore za budowe lampy i mysle bardziej o takich diodach na belce alu.

Dioda LED 10W biała 12000K (do akwarium) (4154469864) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img02.allegroimg.pl/photos/400x300/41/54/46/98/4154469864@@AMEPARAM@@02@@AMEPARAM@@41/54/46/98@@AMEPARAM@@4154469864

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam te diody. Ale moze mi nie uwierzysz, ale ta dioda jest bardzo trudna do chłodzenia. Pomimo chłodzenia, bardzo sie grzeje. Wiekszosc jej mocy idzie w ciepło. Ja bym na Twoim miejscu przemyślał swoja decyzje. Moja listwa z 27 ledami po 1 W mocno sie grzeje. A daje swiatla wystarczajaco. Ale nie wiem czy nawet gdybys zrobił swoja chlodzoną wodą, to taka listwa nie zagotuje ci wody w akwarium.


Co do efektu choinki, masz rację, gdybym rybom potem robił dyskotekę, wyglądałaby to kiczowato. Tez by mi sie nie podobało. Ale ja chciałem uzyskac efekt przestrzeni i po prostu chce by akwarium w realnym świetle przyciągało i dodawało warunki odpowiadające głębokości ok. 3-5 metrow, czyli nie zagleboko.


I widze po mojej żonie, ze efekt zamierzony osiagnalem. Była na mnie wściekła za bałagan, krytycznie wypowiadała sie na temat pomysłu z akwarium, a teraz siadła sobie i dokładnie przyglądała sie zbiornikowi i zaczyna mnie wypytywac o ryby. To samo koledzy. Ja snorkuje, wiec pływa,, po rączej płytkich wodach i zapewniam Cie, ze czasami pod wodą wszystko wyglada bajkowo, a czasami jest szaro - światło potrafi nagle zminic wszystko. Jedna chwila. Inny efekt. Zmiana pory dnia, cień z chmury i wszystko inaczej wyglada. Chciałem tego samego w swoim akwa. Rano - moge mieć inne swiatlo. W południe inne, a pod wieczór jeszcze inne. A wieczorem jeszcze inne. I wiem, ze nie jestem w tym tu, osamotniony. Inna sprawa to ryby. Sporo z nich gaśnie w akwa, bo swiatlo jest za ostre lub ma złe widmo. Wiele samiczkę wcale nie jest brzydko umaszczonych, ale sa w złym widmie swiatla. W Afryce jak sie tam jest, niesamowite jest wlasnie to, ze tam słońce szybko staje pionowo nad człowiekiem i nagle świat sie robi kontrastowy. Wieczorem szybko zapadają ciemności. Ale pomiedzy południem a zachodem słońca jest cała gama klimatów. Pod woda rowniez. Wiekszosc z Malawistów tworząc akwaria zwraca uwage na kamulce i to, ze na poziomie 60 metrow jest mroczno. Ale mnie fascynuje teren na granicy litoralu, gdzie słońce sie przebija refleksami pieknie wybarwiajac ryby. Obejrzałem sporo materiałów w sieci i jeden obraz zapadł mi głęboko w pamięć. I ten obraz bede miał za chwile w swoim Akwa. Nie bedzie on dokładnym odwzorowaniem 1:1, ale bedzie dawał piekną oprawę do obserwacji moich rybek. A alwarium w moim przekonaniu ma dawac frajdę najpierw rybom potem nam. Dlatego ja wybrałem taka opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shiroki,skaly fajne,natomiast dla mnie efekt jaki uzyskales przez przeplatanie tych diod na przemian jest za bardzo choinkowy,nienaturalny,choc jest to tylko moja opinia i kwestia gustu.Tez sie biore za budowe lampy i mysle bardziej o takich diodach na belce alu.

Dioda LED 10W biała 12000K (do akwarium) (4154469864) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.



http://forum.klub-malawi.pl/showpost.php?p=281450&postcount=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Yaro. Moje sie grzeją ale w rękę moge je wziąć :) sa zabezpieczone, piekinie oddają ciepło, zabezpieczone sa przed wilgocia. Nie ma ich wiecej niz trzeba na te listwe. Ale to 1-dno watowki. Ale kilka 10 W to jakas temperatura powyżej 100 C na radiatorze jak nie wiecej, wiec tylko do trzymania wysoko ponad akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam czy ktoś z was miał do czynienia z tego typu oświetleniem.Akwarium 240 l.

Oświetlenie LED Malawi 2x100 cm NOWOŚĆ DIODA 5730 (5029335231) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img13.allegroimg.pl/photos/400x300/50/29/33/52/5029335231@@AMEPARAM@@13@@AMEPARAM@@50/29/33/52@@AMEPARAM@@5029335231

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.