Skocz do zawartości

Oświetlenie LED do Malawii


ozim87

Rekomendowane odpowiedzi

Kazda z led ma 1 W, wiec 21 led białych zimnych + 6 niebieskich daje 27 W (ładowarka 50W)

Jedna dioda 250 lm/W i są od 50 razy jaśniejsze niż standardowe diody LED.

Tyle wiem. Po wyłączeniu świateł w domu, w pokoju robi sie dzien. A co do gwarancji?

Nie ma gwarancji. Za lekko ponad 100 zł i jako DIY ma, słowo twórcy listwy, ze gdyby cos sie zepsuło, to wymieni, ale on mieszka ode mnie szmat drogi, wiec jak cos sie zepsuje, to sam sobie lede wymienię. Koszt jednej to 7,50 PLN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, jestem w elektryce amatorem. Zapraszam dyskusji twórcy listwy, w ktorej dowiesz sie wszystkiego.

http://www.discusforum.pl/jak-robilem-akwarium-cz9-oswietlenie-led-vt7889.htm

Ja potrzebowałem tej jednej listwy, bo robie druga RGB oparta o tasmy led wysokiej jakosci 5060 oraz moduły rgb Samsunga 5060 super light. Razem uzyskam zestaw dający mi oczekiwane parametry światła na ktorych mi zależało (dobre swiatlo, ale nie za mocne, za to wybarwiajace i dające efekt bystrzenia światła w tafli wody). Dodatkowo robie nietypowe swiatlo nocne. Wszystko znajdziecie w artykule i zachęcam do obejrzenia tam dzieł Andrzeja.

Facet jest sumienny, jego listwy cieszą sie spora popularnością. Ja jestem bardzo zadowolony.

-- dołączony post:

A co do mocy led polecam ten artykuł.

http://www.cyfronika.com.pl/diodyleddd.htm

-- dołączony post:

Jak tylko oswietle akwarium, zaprezentuje fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency
Jak pisałem, jestem w elektryce amatorem. Zapraszam dyskusji twórcy listwy, w ktorej dowiesz sie wszystkiego.

http://www.discusforum.pl/jak-robilem-akwarium-cz9-oswietlenie-led-vt7889.htm

Ja potrzebowałem tej jednej listwy, bo robie druga RGB oparta o tasmy led wysokiej jakosci 5060 oraz moduły rgb Samsunga 5060 super light. Razem uzyskam zestaw dający mi oczekiwane parametry światła na ktorych mi zależało (dobre swiatlo, ale nie za mocne, za to wybarwiajace i dające efekt bystrzenia światła w tafli wody). Dodatkowo robie nietypowe swiatlo nocne. Wszystko znajdziecie w artykule i zachęcam do obejrzenia tam dzieł Andrzeja.

Facet jest sumienny, jego listwy cieszą sie spora popularnością. Ja jestem bardzo zadowolony.

-- dołączony post:

A co do mocy led polecam ten artykuł.

http://www.cyfronika.com.pl/diodyleddd.htm

-- dołączony post:

Jak tylko oswietle akwarium, zaprezentuje fotki :)



Przejrzałem ten artykuł i nie widzę tam diody led 1w i 250lm... ? coś chyba pokręciłeś kolego. Tak czy inaczej fajna belka, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja sprawdziłem i to ja pokręciłam :) moje ledy maja z 1 W/20 lm = 540 lm z 1 listwy 140 cm. Patrzyłem nie na właściwe zestawienie.

Mea culpa. Juz zmeczony jestem i cos mi na mózg padło. 250 lm/w mozna uzyskac przy Diodach LED mocy 5W w obudowie STAR. sorry.

Efekt końcowy jest naprawde swietny. Nie da sie jednak tego pokazać inaczej niz w zbiorniku. Ale z tych kilku fotek widać sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency
Teraz ja sprawdziłem i to ja pokręciłam :) moje ledy maja z 1 W/20 lm = 540 lm z 1 listwy 140 cm. Patrzyłem nie na właściwe zestawienie.

Mea culpa. Juz zmeczony jestem i cos mi na mózg padło. 250 lm/w mozna uzyskac przy Diodach LED mocy 5W w obudowie STAR. sorry.

Efekt końcowy jest naprawde swietny. Nie da sie jednak tego pokazać inaczej niz w zbiorniku. Ale z tych kilku fotek widać sporo.



chętnie zobaczę jak to świeci w baniaku, czekam na fotkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja sprawdziłem i to ja pokręciłam :) moje ledy maja z 1 W/20 lm = 540 lm z 1 listwy 140 cm. Patrzyłem nie na właściwe zestawienie.

Mea culpa. Juz zmeczony jestem i cos mi na mózg padło. 250 lm/w mozna uzyskac przy Diodach LED mocy 5W w obudowie STAR. sorry.

Efekt końcowy jest naprawde swietny. Nie da sie jednak tego pokazać inaczej niz w zbiorniku. Ale z tych kilku fotek widać sporo.




Widzę że dostrzegłeś błąd jaki napisałeś odnośnie wydajności z 1 W tej diody.:wink:

Dla porównania powiem Ci tylko, że z 1 diody cree 3 W można uzyskać 300Lm i więcej.

Jak możesz podaj cenę tej belki wraz z zasilaczem.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.