Skocz do zawartości

Oświetlenie LED do Malawii


ozim87

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz że masz 27 Diód po 7,5 zl co daje 202, złote, a kupileś za 100-wkę , to chyba warto :)

Jak dla mnie to belka jest na chinolach, co nie oznacza że będzie świecić źle, ja osobiście robię belke na chinolach chlodzoną wodą, bo o tych tanich wiele zlego się naczytelem ( chodzi o przegrzewanie)

Oby świecila dlugie lata, ja wkrotce wstawie fotę z moją belką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, kosztowało to troszkę wiecej ale mniej niz 200 PLN z dostawa. Co do led, wiekszosc jest z Chin lub Korei, co nie znaczy, ze wszystkie sa złe - polecam osobiscie wyroby Samsunga. Jak juz obgadano temat wielokrotnie - na jakość led ma wpływ wiele czynników - wazne, by eksploatacja tychże uwzględniala wymogi bezpieczeństwa i co najwazniejsze, by listwa była chłodzona. Dlatego ja zrezygnowałem z paru szczegolow, by listwa sie nie grzala (i sie nie grzeje za to swieci :) wystarczajaco) Co do listw Andrzeja, opinie jego klientów przeważyły i decyzji nie zaluje. Moja listwa jest szczególna, bo nietypowa (same jasne białe i niebieskie ledy, brak czerwonych) dlatego prosze nie sugerowac sie cena, ale najlepiej napisac do Andrzeja, powiedziec o co chodzi i zaufać jego kompetencjom. Cena ostateczna naprawde jest do przyjęcia.

-- dołączony post:

Widzę że dostrzegłeś błąd jaki napisałeś odnośnie wydajności z 1 W tej diody.:wink:

Dla porównania powiem Ci tylko, że z 1 diody cree 3 W można uzyskać 300Lm i więcej.

Jak możesz podaj cenę tej belki wraz z zasilaczem.:)



Tak dostrzegłem, jeszcze raz sorry. W ledach lubie cos czego nie ma inny rodzaj oświetlenia - ledy powoduja kontrastowość i podkreślają barwy. Wydobywają w akwarium szczegoly, a majac sterownik rgb plus listwe zimnego swiatla, moge tworzyc przeróżne rozaje swiatla zbliżone do naturalnego i oddawać kazdy klimat jakiego zapragnę. Dno i aranżacja akwarium bedzie ekranem, zas ryby beda mogły sie pięknie prezentować. Tak, znam ledy cree. Ale wiem ze ich moc niestety powoduje mocne grzanie. Cos za coš. Cenę wysłałem ci na priv.

Te ledy jakie otrzymałem, sa zabezpieczone przed woda (przed kroplami wody) i moga spokojnie funkcjonować pod osłona akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency
te białe power ledy to cree czy chinole? jaką mają moc 1W czy 3W .?


Kolega napisał wcześniej już, że to chińskie LED, 1W. Polecam również zapoznać się z tematem dokładnie opisującym te lampy na innym forum, do którego link został kilka postów wcześniej zamieszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są cree - jak napisałem, musiałbym chyba rozebrać lampę, by sprawdzić, jakiego producenta są te diody. Jedno jest pewne - nie są byle jakie, jak poczytałem na wskazanym Forum, wszyscy są zadowoleni, którzy sobie je zrobili. Listwa wykonana jest solidnie. Świeci pieknie, nie nagrzewa się mocno. Mają zapewne moc 1 W. Przy 3W grzałaby się mocno i musiałoby być ich z 9. A mam zasilacz 50W i led 27 domyślam się więc, że to 1W-ówki. Podałem link, gdzie wypowiada się autor oraz jego klienci, prezentowane są różne rozwiązania i wiele przykładów listw. Proszę Was, abyście mnie nie pytali o szczegóły ale Andrzeja (mail podałem), bo ja wiem niewiele więcej od Was. Cena nie była wygórowana, więc zaryzykowałem i... jestem zadowolony. Co do kraju pochodzenia LED - nawet amerykańskie czy polskie LEDy są robione z azjatyckich podzespołów. Tylko kontrola i jakośc wykonania są różne i zależne od producenta. Tak więc jeśli np. lampa jest robiona w Chinach, byłbym ostrożny. Ale jeśli coś robią nasi, mogę być optymistą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Osobiscie powiem, ze u mnie jedna listwa Power ledów daje swiatlo takie. Ze nawet w cieniu jest jasno. A alwarium mam 160 cm na 60. Ledy daja kat oświetlenia 120 st. Wiec z jednej listwy Power led nad szyba mozesz zobaczyc jak wszystko jest oświetlone. Ja jeszcze dodam listwe led z tasmy super jasnych led 5060 Samsunga oraz jedna krotka listwe dobarawiajacą z 12 modulow 4 pinowych IP 68 GCQ na ledach 5060. I uwazam, ze to max co mozna dać a co nie wypali oczu Pyśkom. Noca bede je doswietlać ledami mojego pomysłu - punktowymi (kąt <30')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.