Skocz do zawartości

dziwne zachowanie pyszczaków


bajron1984

Rekomendowane odpowiedzi

Małe podmiany, ale często - kilka razy w tygodniu. Zacznij już dzisiaj wiadrem. Pojutrze podmień kolejne wiadro Jak bedziesz na takim ledwo rozpoczętym cyklu azotowym czekał tydzień, to podmienisz wodę razem z rybkami ( a raczej z tym, co po nich zostanie)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--

Kurcze mierzyłem dziś no2 i rośnie jest 0,2








Wlałem jedna ampułkę, podmieniłem 20L wody oraz wstawiłem falownik jvp-100 rozumiem ze wodę co drugi dzień podmieniać?bo tez takie opinie były na innych tematach z no2.


Jak długo musi być wł.napowietrzanie na maxa?



No i mam problem z ustawieniem cyrkulacji w baniaku!


http://zapodaj.net/753eeeb287642.jpg.html


A-wylot z biologa

b-falownik

c-wlot do biologa

d-mechanik


I tak wylot z biologa jak i falownik są skierowane w przednia szybę a mechanik w tylna szybę mechanik jest na 3/4 wysokości i wali z środek tylnej szyby a falownik i biolog w przedni środek szyby i mam problem bo nie dość ze mam szybki prąd wody widzę ze rybki się z nim zmagają to gówienka się gromadzą pod mechanikiem i generalnie po całym baniaku.Próbowałem zredukować szybkość wylotu z mechanika ale nic to nie daje jeżeli chodzi o gówienka .Wstawiłem ten filtr mechanika aquela2000/H i nie mogę ustawić cyrkulacji mimo ze jest tak samo jak poprzedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ze ktoś odpisał bąbelki muszę tak mieć by zbić no2 tak mi tutaj radzili koledzy a mechanika na której ściance dać tej co jest teraz, czy tej tylnej bo rozumiem ze ma być blisko wlotu do biologa.i w którą stronę skierować wylot z mechanika a i co z falownikiem będzie on potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.