Skocz do zawartości

Reflektor Halogen Led


stan

Rekomendowane odpowiedzi

Bojar jak tam wszystko już podłączyłeś ??? Działa???

Niestety Poczta dała ciała i programator nie doszedł.

Podłączyłem tylko testowo z zasilaczem na listwie nad akwarium i stwierdziłem, że domówię 4 moduły - już do mnie idą.

Potwierdzałem jednak po znajomych elektronikach i układ jest jak najbardziej prawidłowy i działać powinien


ps. daj jakieś fotki z Twoim oświetleniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprowokowała mnie dyskusja do kolejnej inwestycji w układ oświetlenia.

kupiłem:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2958827120

instrukcja:

http://www.elkosmito.pl/allegro/Sterownik_plynnego_startu_diod_led/instrukcja_obslugi.pdf


koło środy przedstawię wyniki.



dobra , całość działa jak należy. 'fanaberia' ze wschodem słońca kosztowała mnie:

88 złotych driver/ściemniacz

20 złotych zasilacz 24 volty

36 złotych dwie diody 10W 1000mA(miałem 10W 300A i potrzebowały one 30 voltów do pracy)

stara ładowarka do telefonu(do załączania wschodów /zachodów 'słońca' programatorem

stary wentylator 12 cm od kompa


spełnia zadanie, dodatkowo mam teraz 12000k diody co daje super efekt. polecam do diód power LED (pamiętajcie,że wymagają stałego prądu)

no i jako plus możliwość pracy wg. czasomierza, jak i włączenia guzikiem np. do podejrzenia akwa w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Poczta dała ciała i programator nie doszedł.

Podłączyłem tylko testowo z zasilaczem na listwie nad akwarium i stwierdziłem, że domówię 4 moduły - już do mnie idą.

Potwierdzałem jednak po znajomych elektronikach i układ jest jak najbardziej prawidłowy i działać powinien


ps. daj jakieś fotki z Twoim oświetleniem



Ciężko ująć na zdjęciu tak jak jest w 100% w realu ale mnie więcej coś takiego :D

post-8573-14695713722087_thumb.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw :

- solar engine 87 PLN

- zasilacz mean whell PCD 25-1400B -74PLN

- 5 x diody mocy 3W zimne -74PLN 180lm/szt.

Razem 235


i to działa, teraz montuje to na szynę aluminiową (koszt około 30PLN) i do akwarium jako oświetlenie podstawowe. Na koniec dam film.


Wada:

- brak regulacji czasu zmierzchu/świtu -stała 1 godzina. Dla mnie czas optymalny:P

post-12700-14695713724709_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc i ja zmontowałem swój zestaw


16x moduł led(5) razem ok 1920lm - ok 8pln/szt

zasilacz 35 wat - 34pln

rampa - 35pln

programator 24pln

razem ok 250pln z przesyłkami


Działa tak jak miało działać :) Bez migania i innych takich.

3d8358ac5eba62b9m.jpg

5d0fa91b1b502b22m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad taką rzeczą, oczywiście w nawiązaniu do techniki led.

Czy dałoby radę zastosować do oświetlenia akwa taki reflektor LED w połączeniu z tą rampą


http://nts-sc.pl/towar.336.naswietlacz.led.20w.12v.bialy.zimny.html


Powiesić taki reflektor tak jak oprawę HQI, ewentualnie jakoś zabudować w pokrywie DIY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rampa pewnie tak. Dzisiaj skończyłem moje oświetlenie i wyszło rewelacyjnie, efekt końcowy niezły. Później dam opis szczegółowy w osobnym temacie krok po kroku.

--

Gotowy DIY mojego oświetlenia:

http://forum.klub-malawi.pl/oswietlenie-led-symulacja-zmierzchu-switu-t20609.html?p=245887#post245887

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie. Mam pytanie. Czy udało się komuś na forum osiągnąć efekt taki jak na tym filmiku:



Bardzo interesuje mnie taki właśnie efekt. Nie wiem czy wystarczy kupić zwykły halogen led 10w biały zimny? Na allegro chodzą takie po już po 30zł nawet. Czy ktoś potrafi doradzić w tej sprawie?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Co do ogromnego spadku popularności akwarystyki w ogóle, to się nie zgodzę. W Niemczech markety budowlane takie jak OBI mają potężne działy akwarystyczne, całe aleje zastawione sprzętem i zbiornikami z rybami i roślinami. U mnie w mieście są takie trzy. Markety budowlane to nie sklepy prowadzone przez pasjonatów z miłości do czegoś. Jak by było źle, to by to miejsce wykorzystali inaczej. A te działy funkcjonują i czasem widzę, że ciężko się dopchnąć do sprzedawcy, żeby ci gupika złowił. Natomiast przedstawicieli naszego biotopu tam jak na lekarstwo. Pływa parę sztuk czasami, często pod błędną nazwą, o jakości nie chce się pisać . Biotop Malawi jest jednak w skali akwarystyki niszowy, wymagający większych zbiorników, trochę wiedzy i specyficznych upodobań u akwarysty. Jako taki jest bardziej podatny na kryzysy wszelkiej maści i teraz obserwujemy tego skutki w postaci kłopotów u sprzedawców, którzy skoncentrowali się tylko na nim.
    • To ma być biologia? Czy mechanik ? Sump jest słabym mechanikiem, a biologia nie potrzebuje mocnego przepływu. U mnie przy 2500 l jest około 1000 l i spokojnie daje radę,  a rade daje nie przez przepływ tylko przez ilość i jakość mediów filtracyjnych.
    • Ciekawe spostrzeżenie, choć modę obstawiałbym bardziej w przypadku zbytu na skalary, o czym pisał @Bojar w kontekście planowanej przez p. Darka Gażę zmiany profilu hodowli - i zgodziłbym się raczej z @pulpet i @crav, że coraz większą rolę odgrywają ceny wszystkiego ... i, moim zdaniem, ludzka wygoda. Dużo mniej wiedzy, techniki, kosztów i czasu taki gekon pochłania, a można wyjąć, pogłaskać, długo żyje... Terrarium z płyty sklepie każdy, kto nie ma dwóch lewych rąk. Do chomika/świnki morskiej wstyd się teraz przyznać, a gekon lamparci / orzęsiony / chiński brzmi egzotycznie. 😉 Jak wzrosły ceny szkła, każdy wie. Ile kosztuje prąd - przy wymagającej w naszym biotopie filtracji - również. To są dwa główne czynniki, wydaje mi się. A jeśli ktoś już się wykosztuje na wszystko i np. nie dobierze w przemyślany sposób obsady, to stwierdzi, że lepiej spokojniejsze skalary, bo "pyszczaki się gryzą". 😐 Jeśli ludzie w obecnych czasach oglądają każdą złotówkę dwa razy i wydatki (początkowe i bieżące) związane z naszym hobby wpływają na jego mniejszą popularność, to mniej lub bardziej niszowe biotopy jak Malawi pierwsze dostaną po d***. Sad but true.
    • Nie 8k, tylko 32k A jaki przepływ przy 10000L wody?
    • Zaczynam się gubić? Po co Wam przepływ przez sump rzędu 8 tys. litrów ?
    • Zobacz na ceny wszystkiego w sklepach, posłuchaj muzyki w radio, zobacz gazety w kiosku... itp itd
    • @triamond no trochę przerażające są te przepływy i średnice rur. Według tabelki fi50 grawitacyjnie, to jakieś 8300L - mało. Mam po jednej stronie 3 rurki Fi50, a jedna musi iść na rewizję. Czyli będzie dodatkowe wiercenie. Komin i tak można zasypać K2, można się też pokusić o jego fluidyzację. Gruby temat
    • Ja myślę, że nie inflacja i nie covid, tylko moda. W niedzielę byliśmy w Hali EXPO w Łodzi na Egzotycznych Zwierzętach. Ludzie przy stoiskach co wchwilę wydawali setki złotych na kupno różnych gadów i zwierząt oraz akcesoriów. Akwarystyka cieszyła się słabym zainteresowaniem w porównaniu zresztą. Gekony sprzedawały się jak ciepłe bułeczki.
    • Na szybkie odbicie bym nie liczył. Jak się wykruszą mali i średni rzetelni  hodowcy, znikną stada zarodowe przyzwoite jakościowo i dostęp do tańszych ryb, to ciężko będzie o nowych zapaleńców. Starczy poczytać forum, raczej niewielu zaczyna od dużych zbiorników i z pełną świadomością inwestuje większą kasę w obsadę. To raczej metoda małych kroczków, niewielki zbiornik, poszukiwanie ryb "po taniości". Potem , ci poważnie zarażeni bakcylem idą dalej, ale ciężko się będzie zarazić, bo nie będzie czym. W Niemczech obserwuję identyczną sytuację. Kilka lat temu wyszukałem sobie parę hodowli w okolicy gdzie mieszkam, albo obok których przejeżdżam regularnie. Tak w promieniu 250 km. było ich +/-  10. Od dużych, cieszących się renomą, poprzez średniaków do garażowo piwnicznych, często nieoficjalnych, takich bez szyldu i kasy fiskalnej. Ale można było trafić ciekawe, fajne jakościowo ryby często naprawdę w rozsądnych cenach. Teraz zostały 3 z czego dwie wyraźnie straciły na polocie i jakość oraz asortyment poleciały na łeb.  Szczerze, to trupem wieje i obawiam się że długo nie pociągną. I jeden ostry gracz, który ma ogromny wybór i ryby naprawdę top, asortyment ciągle się rozwija, ale ceny zdecydowanie wysokie.  Czyli niebawem będzie tak, że albo drogo, albo wcale. Zakładam, że osoby zaczynające przygodę z Malawi raczej odpuszczą, niż jak pisał  @TomekT kupią obsadę na raty. Tak, że przynajmniej na razie wielkich szans na to, że popularność Malawi będzie rosła nie widzę. 
    • Jakoś śrubunki trzeba będzie włożyć ( i mieć do nich dostęp ? ) ... 32000l/h   ok.  4 sztuki po 2 cale (https://aquariumscience.org/index.php/14-5-piping/) lub więcej mniejszych, na to siatka o oczkach mniejszych niż K1  Gąbka 5ppi ? i zasypać K1. Wyjąć łatwo - pływa. Rewizje ? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.