Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Ja mam zamiar to przetestować na żarówkach SMD z OBI, które się ściemniają - 36W - 3000K. Coś w tym stylu http://allegro.pl/zarowka-led-gu10-54-led-smd-biala-ciepla-promocja-i2961293843.html minimum 24 diody. Do takich lukaszzsch musi być specjalny zasilacz.


Firefighter jak dasz do akwarium tylko żarówki led 3000k będziesz miał za ,,żółto".

Przy 3000k ryby będą miały żółtawą poświatę i nie wyciągniesz ładnych niebieskich kolorów. Przy 6500k kolory żółte i niebieskie są jak najbardziej naturalne. Jeszcze jedna uwaga do żarówek led ( jakichkolwiek) jak będziesz kupował to zapytaj sprzedawce czy żarówki które sprzedaje mają szybke nad ledami ( na zdjęciach nie zawsze to widac - ja tak kupiłem i juz szlak trafił diody :mad: )


Ciepłe światło (około3500k) jest jak najbardziej ok do porannego zapalania i wieczornego gaszenia światła ponieważ właśnie taką temperaturę barwowa osiąga światło o poranku i wieczorem( u siebie nie zauważyłem przy 3500k żadnej płochliwości ryby )


Tutaj daje filmik do oświetlenia z takich żarówek LED . Połączenie 3500k tył i 6500k przód akwarium.


[ame]

[/ame]
Opublikowano
A np taki http://www.ibis.krakow.pl/solar_engine_symulator_switu_zmierzchu.html

Jak nie da się tego zgrać z halogenem to będę robił oświetlenie na paskach ledowych lub modułach.


Super sprawa. Tylko gdzie znaleźć zasilacz z możliwością ściemniania.

Jakoś na allegro nie znalazłem :( a chętnie bym to zastosował do nowego oświetlenia na LEDach


edit:

Chyba jednak znalazłem. Czy to http://www.elektrykon.pl/transformator-elektroniczny-070w-12v-govena-yt70-p-16.html

się nada do listew led ?

Opublikowano

Zasilacze różnego typu są dostepne w sklepach z dużym asortymentem ledowym. Tam gdzie można np kupić ledy na sztuki wszelakiej maści. Gdzieś na forum był przytaczany sklep Maritex.

Opublikowano
Firefighter jak dasz do akwarium tylko żarówki led 3000k będziesz miał za ,,żółto".
Na tyle mam T5 6500K marine coś tam, która zostaje i dlatego chcę 3000K. Ale oczywiście tego nie napisałem dlatego rada słuszna. Jeśli chodzi o szybkę to tak - wersja bryzgoszczelna IP44
Opublikowano

Od dwóch tygodni mam zamontowane oświetlenie na bazie lamp led http://www.kanlux.pl/pl/18470 i muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony. Mam te lampy w zestawieniu 4x zimny biały (dzień) + 1x ciepły biały (świt-zmierzch). Przechodziłem z oświetlenia 1x T5 PowerGlo 39W. Zdemontowałem pokrywę zostawiając samą koronę fajny klimat w pokoju - bliki na podłożu i suficie:) .

Opublikowano
Ra tylko 75 więc słabiutko ;)


waze ze wlascicielowi sie podoba

nie ma co popadac w paranoje z lumenami i Ra,czasem to wyglada jakby to

byl jakis wyscig kto wiecej lm i ra bedzie mial:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Powiem tak: super że w ogóle pytasz, moim zdaniem nie jest. Zostaw akwarium jak jest na tydzień-dwa i wtedy wpuść kilka maluchów - młode nie obierają terytoriów, jeśli wpuścisz po kilka stopniowo to nic się nie stanie, a biologia się stopniowo dostosuje. EDIT: Pytasz o kilka rzeczy w kontekście swojego baniaka, ale nie o obsadę. Do 100x50x50 nie potrzebujesz 20 maluchów, bo nie zmieścisz w nim więcej niż dwóch gatunków. Po 5 z każdego gatunku wystarczy.   
    • Startowałeś 250l na 20 maluchach z dojrzałą filtracją zalaną potencjalnie świeżą kranicą? Dla mnie to proszenie się o problemy, jeśli nie znasz szczegółów. Jeśli kolega @kozlowskibartlomiej94 wsadził brudną gąbkę do filtra od razu po zalaniu wodą z kranu, to mógł ją po prostu wyjałowić, w zależności od tego co tam wodociągi zapodały. A potem jeszcze ta podmiana, która nijak nie pomogła.      
    • Ja tak startowałem. Ryby wpuszczałem praktycznie od razu. Nie ma się czego bać, wpuszczaj.
    • Hej kolego, ta niepotrzebna podmiana wody niestety była bez sensu, bo kompletnie rozpieprzyła jakiekolwiek kalkulacje - teraz już nie dojdziesz jak te 70l nowej wody wpłynęło na biologię, zwłaszcza jeśli to była kranica. Jaką wodę wlałeś do baniaka? 
    • Cześć ludziska Polecicie mi kogoś kto ma narzędzia do pracy na szybie w rozmiarze jumbo i moze mi ją wkleić w mazowieckim. Byłem umówiony z Nexus już dwa razy, ale właściciel przestał odbierać telefony ode mnie
    • Cześć. Chciałbym zapytać osoby, które startowały akwarium Malawi na materiale z dojrzałego zbiornika. Moje akwarium ma 250 l. Tydzień temu zostało zalane. Do nowego akwarium dodałem brudną gąbkę i osad z filtra z dojrzałego akwarium Malawi oraz bakterie. Wykonałem podmianę około 70 l wody. Testy pokazują: NO₂ = 0 mg/l, NO₃ = ok. 20–50 mg/l. Planuję wpuścić około 20 młodych pyszczaków, ale zastanawiam się, czy po tygodniu od startu to już bezpieczne. Nie do końca ufam testom Aquatest, bo wyniki od kilku dni są praktycznie takie same. Jak wyglądało to u Was? Po ilu dniach od startu na brudnej gąbce/wpłukanym osadzie wpuszczaliście ryby? Czy wszystko przebiegło bez problemów?
    • Tak, jak napisałeś, mniejsza mbuna. I niezbyt agresywna. Może któraś z Cynotilapii, chociaż tu samice są niezbyt urodziwe. Może rdzawy, może Pseudotropheus interruptus, może saulosi (z pewnego źródła). Estherki mogą przełamać kolor i nie są nazbyt agresywne. 
    • Akwarium 832 litry, spora powierzchnia dna, jest sump 270 litrów więc filtracji nie zabraknie. Ameryka Południowa ostatecznie mi się znudziła, poszukiwania nowych domów dla dotychczasowych mieszkańców są w toku, więc pora pomyśleć o nowej obsadzie. Sprawcą całego zamieszania jest @pozner, który w innym temacie podrzucił pomysł pseudotropheus acei z gałęziami. Jako główna ryba widziałbym większą grupę właśnie ww. gatunku.  Do tego jakaś mniejsza mbuna w skały i właśnie nie wiem co dołożyć, żeby trochę urozmaicić obsadę. Można liczyć ryby z grubsza na 1000 litrów wody w obiegu.
    • Co prawda odpowiadam sam sobie, ale dużo mi pomogliście w wyborze obsady to czuje się zobowiązany żeby domknąć temat 😉 Ostatecznie po weryfikacji dostępności ryb będzie: Fossorochromis rostratus  Mdoka white lips  Exochochromis anagenys  Dimidochromis strigatus Copadichromis kadango Labidochromis caeruleus  Melanochromis parallelus  Ryby kupuje małe i planuje redukcję w miarę jak będą rosły. Od działającego akwarium lepiej odejmowac niż dokładać 😁 Zarybiam równo za 2 tygodnie, w czwartek 20 sierpnia. Ryby już zamówione, więc temat do zamknięcia (otwieram kolejny😉).
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.