Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. Jeszcze trochę potrwa doprowadzenie tego akwarium do pełni szczęścia ale jesteś na najlepszej drodze.
  2. Nadaje się,tj niczego niepożądanego do wody nie oddaje, tylko że łupki są bardzo niewdzięcznym materiałem i niewiele jest setupów z sensownie ułożonymi dekoracjami z takiego materiału.Co oczywiście jest tylko moim zdaniem i to absolutnie kwestia gustu. Pamiętaj tylko,że bardzo szybko kamienie stracą bielutki kolor, najpierw zbrązowieją a w końcu staną się zielone od głonów, jak wszystko co wkłada się do akwarium.
  3. nabe

    Dobór Oświetlenia

    Używałem tych 8800 jakiś czas, potem spróbowałem 10k i wróciłem do Spalite. Kolor wydaje się o wiele bardziej naturalny, więcej widocznej czerwieni,tamte dawały zimne i dość nijakie światło.Podzielam zdanie eljota.
  4. ... ceną się na pewno różni. Wata tapicerska zato sprawdza się wyśmienicie.
  5. Jeśli pompa obiegowa ma być poza akwarium np. gdzieś w szafce to po prostu trójnik, za nim kran i szybkozłączka. Spuszczanie wody i dolewka może być realizowana nawet tą samą drogą, wystarczy odciąć zaworem gdzieś po drodze żeby się woda nie cofała do filtra. Zakładając oczywiście, że zdecydujesz się na zalewanie kranowitem.
  6. Lampa ma jakąś nominalną przepustowość,przy której moc żarnika UV wystarczy do wybicia drobnoustrojów. Masz na pewno podaną ją w instrukcji. To samo tyczy się denitratora, chociaż tam przepływ powinien być na pewno niższy. Lampę możesz umieścić spokojnie na wylocie kubła. W ostateczności ograniczyć przepływ za pomocą jakiegoś trójnika, np. takiego:
  7. Bardzo ciekawy pomysł,coś zupełnie nowego.Były już drewniane ramki,kafle itp ale twoje wygląda jak wielka plazma w włączonym Discovery.Wg. mnie rewelacja.
  8. Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy http://www.youtube.com/user/nabesku Jeśli coś będzie się nadawało do spożycia oczywiście.
  9. W sprzedaży można znaleźć też tańsze wersje przelotów przeznaczone do łódek itp. Poza tym witam starego bojownika z powrotem na forum
  10. Wymiarów akwarium tylko pozazdrościć! Gratuluję i witaj wśród swoich.
  11. Wygląda zupełnie fajnie. Będzie na co popatrzeć.
  12. Ależ nie, tylko trudno będzie ocenić czy daje sobie radę.Chociaż to twoja decyzja.
  13. A to faktycznie efemeryda. Ale mufka kosztuje grosze.
  14. I tak strasznie dużo tych zaworków naprojektowałeś Część rzeczy można połączyć szeregowo i odcinać całą sekcię.Poza tym..no cóż, to na pewno nie będzie ułożone tak jedno za drugim jak na schemacie, sporo miejsca zajmie w szafce ale to tak na marginesie. 2 wyloty to ciekawa opcja, ale idei 2 zasysów nie łapię. Lepiej gonić brudne w jeden kąt.
  15. -mata, gąbka - cokolwiek aby proste -nibco lub klejone do zimnej wody. Tanie i można łatwo dopasować do reszty przez np. przejście z gwintu plastikowego na jakąś mufkę. Metalowe zawory są znacznie tańsze -poszukaj tematów na forum, o sumpach było wiele
  16. Zacząłym od obejrzenia czy to nie jest jakaś zainfekowana rana i naprawdę próbował ją odseparować.
  17. Spotkałem zawory kulowe z gwintami wewnętrznymi ocynkt łatwo dostać,są też mosiężne itp.
  18. nabe

    Świetlówka Aktyniczna

    Żadna do Malawi, nie hodujemy koralików.
  19. Zalać bardzo prosto,jeśli ma pracować poniżej.Jakimś wężem czy butelką nalewasz do rur,można od drugiej strony.. nie wiem na czym miałaby polegać trudność. Ledy dadzą ci dokładnie takie same bliki jak hqi.Ocieplenie tej tony wody to będzie podstawowa sprawa jeśli chodzi o szczędność i jeśli masz możliwość to nawet z 5 stron
  20. Tak, dokładnie o to mi chodziło. Pisząc o bypasie, miałem na myśli żeby zawory do regulacji umieścić na gałęzi gdzie woda będzie miała mniejszy opór. Takie odcinające korpus jak zaznaczyłeś na rysunku na wiele się nie zdadzą jeśli chodzi o regulację przepływu przez tą część filtra. Czy aż 4 szt. zaworów przez i za każdym kloszem na wlocie ma sens? Jeśli będziesz je wymieniał parami, a tak pewnie będzie to wystarczą 2. Jeśli któryś z nich miałby mniejszy opór to cała woda poleci tamtędy Ponadto spust i napuszczanie wody mogloby się odbywać tą samą drogą, wystarczy zamykająca wylot wajcha gdzieś na samym końcu zeby przy odlewaniu wody nie zapowietrzyć całej instalacji.
  21. Ale dlaczego? Rurka zaciągająca przy dnie, jakiś cyrkulator goniący materiał w jej stronę i niech to się leje na odcedzającą gęstą jakąś gąbkę czy inny osadnik już umieszczony w panelu, oczywiście coś możliwego do demontażu. Dalej normalnie biolog itd, komory jak w sumpie.Taki gigantyczny panel spokojnie pomieści wszystkei graty, grzałki,sondy,worki z węglem,purigenem i kto wie co jeszcze. Może nawet i komorę-szpital dla azylantów
  22. nabe

    Wrocław

    Dzieki za informację i gratuluję obserwacji demasoni, ale o czym właściwie miał być ten post?
  23. nabe

    Zakwit wody

    Zeolit na pewno nie będzie działał w nieskończoność, właściwie to jego działanie polega na wiązaniu jonu amonowego i kiedy już zaabsorbuje to jego rola się kończy. No i tego się nie regeneruje.Dodanie/usunięcie nie będzie raczej miało żadnego wpływu na NO3.
  24. Hej, zbiornik o pięknych wymiarach, szczególnie stosunek szerokość do wysokości. Oj będzie to pięknie wyglądało! Widziałem dawno coś podobnego na forum,ale panel był dołączony z boku. Tam akurat autor kombinował z u-rurkami, nie do końca spełniało to zadanie. Panel miałem i ja w 180l kotniku, ale zasilany był malutką pompą aquaela i wypełniony niebieską gąbką+komora techniczna. Proste ale wymagało bardzo mało energii bo wysokość podnoszenia jest niewielka. 25-40 na pewno sobie poradzi, sądzę że nawet na 1 biegu będzie miała zapas mocy.Przy zastosowaniu jakiegoś prefiltra z łatwym dostępem to może być świetna alternatywa do kombinowania z narurowcami.
  25. nabe

    Moja woda ze studni głębinowej

    Głębinowe ujęcie a wody podskórne to różnica,to się tak łatwo nie miesza. Chyba że przy samym ujęciu. Ale yaro masz rację czasem studzienna woda jest aż słodka od azotanów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.