-
Postów
4 480 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez nabe
-
Sprawdź wodę na obecność amoniaku i no2, to podstawowa sprawa. Jeśli wyeliminujesz te rzeczy, to obserwuj pozostałe objawy. Osłabienie,kiwanie się na boki, szybkie ruchy skrzeli, opuchnięty brzuch może? czym je karmisz, zmieniałeś coś w diecie? Niedawno dołożone nowe ryby do istniejącej obsady i te zaczęły chorować? Czy ryba przyjmuje pokarm? Albo je, ale zaraz wypluwa, lub je ale mimo to chudnie?
-
Antyakwarystyka. Z której strony by nie patrzeć czy naszego eko-zakonu czy dekoracyjnego zbiornika towarzyskiego,to te zwierzaki mają z mało miejsca dla siebie i prawdopodobnie pływają ogłupiałe w ciągłym stresie. To schronisko dla ryb a nie akwarium dekoracyjne.Jestem na nie.
-
Wymarzone 720 litrów Foto story .
nabe odpowiedział(a) na Damian780425 temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Można zrobić animację poklatkową przy użyciu skryptu z CHDK jeśli ktoś ma podatnego na przeróbki Canona.Zdjęcia co np. 1 sek a potem tylko wygenerowanie filmu jednym zaklęciem. -
Miałem/mam i nie używam no cieknie losowo i nie da się uszczelnić. Może to była taka seria i stała się popularna,bo były dość tanie i dobrze wyposażone.
-
Ad 1. użyj gotowego filtra bio! Masz już praktycznie całą sprawe, poza wzmocnieniem filtracji mechanicznej,żeby uniknąć częstego zaglądania do biologa.
-
Stawiam na saulosi samicę jednak. Albo samicę czegoś podobnego W każdym razie nie odławiaj jej do kotnika i nie rozprowadzaj efektów tego mezaliansu.
-
Zbiorniczek 300 litrow "MALAWI"
nabe odpowiedział(a) na ganczar17 temat w Przedstaw się i swoje akwarium!
Ładne akwarium i odważne,nieszablonowe podejście. Jeśli cieszy właściciela i stworzeniom nie dzieje się krzywda - jest ok. Miejmy tylko nadzieję że uda ci się zapanowąć nad całością. Powodzenia w każdym razie -
Piasek od retne z allegro czy na 100% jest biały ?
nabe odpowiedział(a) na pmiz temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
Ja odradzam. W oryginale wcale biały nie jest wygląda nienaturalnie i widać na nim każdy brud.Poza tym bardzo drobny będzie zamulał wodę. -
Zdjęcie pomogłoby rozwiać wątpliwości.
-
Jak taka ponacinana w kratkę końcówka filtra np. głowicy aquaela. Ciągnie ze wsztstkich stron i ryby nie wpadają do środka. Czyli spełnia wszystkie potrzebne funkcje.
-
Jeśli nie miał innych samic to oczywiście,że tak. Ale z tego co piszesz to samiec.
-
Filtr FBF/narurowy VS Filtr z beczki - opinie?
nabe odpowiedział(a) na PiotrNH temat w Osprzęt do akwarium
Koszty podane przez poprzednika można jeszcze zmniejszyć o połowę,rozsądnie gospodarując zasobami.Np. pompa nie musi być nówka z półki,korpusów aż sześć itd. Jeśli chodzi o beczkologię, nie wypowiem się. Zrobiłem tylko filtr ze 180l beki do oczka, jakoś podziałał 1 sezon ale szału nie było. -
Prosty zasys w rogu przy samym dnie.
-
Pewnie jakaś pianka. Pewnie droga. Na pewno brzydka jak noc i nie przypomina niczego gdzie pływają ryby.
-
Poszukaj na forum,było o tym wiele razy.
-
Nic nie rób. Jeśli to akwarium bez ryb to po prostu poczekaj. Wpuszczenie obsady tak szybko było oczywiście błedem.Jeśli ryby zaczną wykazywać objawy zatrucia to postępuj jak przy wielokrotnie tu opisywanymi problemami z azotynami. NO3=30ppm to jeszcze żadna tragedia.50 dni? Skąd wziąłeś te dane? Cała rzecz może się dokonać dużo szybciej.Poza tym cykl azotowy w zbiorniku "się nie kończy" tylko ma przebiegać ciągle, a jak szybko filtr dojrzeje do tego żeby cały startowy amoniak przetworzyć na NO3 zależy od warunków początkowych i min. temperatury,natlenienia wody,szykości przepływu przez złoże i kilku innych szczegółow.Proponuję doczytać w FAQ jak to naprawdę jest z tą nitryfikacją.
-
Tak Nie,samice też czasem mają. Poza tym przy tej wielkości ryb to nadal nic pewnego i prawie na 100% będziesz miał więcej samców niż planowałeś. Kiedyś będziesz musiał to zrobić. Zwkle młode ryby są ignorowane przez dorosłe,ale w twoim przypadku nie ma podobnych wielkością i może być różnie. W każdym razie wpuściłbym,obserwował i kontrolował sytuację.
-
Jeśli nie wcisnęła się w jakląś szparę żeby tam zdechnąć to bardzo możliwe, że została zjedzona.Czasem rano znajdywałem tylko ogryziony korpus albo jeszcze mniej. Poszukaj też za szafką?
-
Ja wstawiam szybę w kąt i zaganiam tam wybraną sztukę, odłowienie to już czysta formalność.
-
Tak, agresja skupi się na innych samcach swojego rodzaju. Konkuencja i agresja wewnątrzgatunkowa jest największa. To co obserwowałeś to rezultat zwykłej walki o dominację i zajęcie rewiru w akwarium. Po dodaniu nowych ryb hierarcha zwykle gwałtownie się zmienia, twój szef baniaka może zostać np. na samym dole składu. Warunkiem może być dodanie ryb podobnej wielkości. Inna sprawa,że jego uwaga zostanie skupiona też na samicach
-
Carpov,prawie na pewni masz nieszczelność pred pompą. Mnie te korpusy z czerwonym dynksem do odpowietrzania także nie zawiodły.
-
deccorativo: na razie to jest tylko twoja opinia. Temat dotyczy taśm rgb.
-
Temat poruszany wielokrotnie.Zamykam.
-
Ale ja nie neguję tego że są dupne do świecenia nad/pod/w akwarium, tylko pomysł na wykonanie obudowy.Szczelnej.
-
A byłem pewny że rtęć jest tylko w okolicy skrętek. Ok, cofam to był głupi pomysł. Gotowe rury można kupić, szklane czy tam z akrylu.Jeśli miałyby tu jakieś zastosownie oczywiście.Chodziło o wykonanie czegoś takiego jak http://polamp.com/oferta_swietlowkiledsmd.html Ale przedstawione ww. problemy uważam za szukanie dziury w całym. Od tego jest diy żeby przeskakiwać takie rzeczy Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała, piszesz o korozji aluminium w jak się domyślam alkalicznej wodzie. Akurat nasza nie jest tak silnie zasadowa żeby miało to jakieś znaczenie,bardziej martwiłbym się korozją elektrolityczną.
