Skocz do zawartości

nabe

Klubowicz
  • Postów

    4 480
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nabe

  1. Tak jak pisze eljot12 z węża z kranu po prostu. Powietrze wyleci wlotem i wylotem,z obu stron.
  2. nabe

    Taśmy RGB

    A wykorzystać rurę szklaną po świetlówce, luminofor można zmyć, końce zatkać jakoś. Tylko kwestia chłodzenia nadal otwarta. Te rgb taśmy to coraz ciekawszy temat.
  3. 16 moze 17 cm
  4. FBF to typowy biolog ale o bardzo dużej powierzchni nitryfikacyjnej. Tobie prawdopodobnie zależy bardziej na mechanicznej filtracji,na forum było tu opisywane rozwiązanie gościa,który od malawi przedzedł na pawiookie i tam używał jakiegoś osadnika i różnych wynalazków łącznie z hydroponiką. Poszukaj postów autora o nicku makok.
  5. Ktoś sprzedał tu rozwiązanie proste i eleganckie: czarna termokurczka na rurze,ogrzana opalarką da idealną matową powierzchnię i z materiału bezpiecznego dla ryb.
  6. Opisane w przytoczyonym wyżej artykule.Leczyć wszystkie ryby w akwarium ogólnym, odlewając część wody plus zaciemnienie.Postaraj się połączyć kurację z sera bactoforte s (odpowiednik poprzedniego bactopur direct).
  7. Jeśli chodzi o fluidyzacyjny to więcej pomożesz dostarczając silnie natlenioną wodę niż zwiększając przepływ. Ten filtr biologiczny działa praktycznie tak samo kiedy woda ledwie ciurka poruszając złoże. Nie musi się cały czas intensywnie gotować.Cały czas następuje budowanie się filmu bakteryjnego i złuszczanie go z ziaren substratu i powstanie równowagi,która pracuje na twoją korzyść z pełną wydajnością (zal. od redox, temperatury itd)_ trwa zauważałnie dłużej niż zwykłego filtra z np. gąbki. Jeśli chcesz przyspieszyć sprawy to można dać w szeregu jakieś inne złoże bio, ale to czas rzędu pół mięsiąca.
  8. O czymś takim do dokładnego pomiaru tłoczonego płynu jak Peristaltic pumps LAMBDA - precise pumping mechanism - YouTube tylko oczywiście czegoś na naszą kieszeń, bo ww. pompa kosztuje majątek. Ale za bardzo odchodzimy od tematu wątku.
  9. Ładny baniaczek. Sukcesów hodowlanych życzę i żeby pasja się rozwijała w kierunku większego i większego szkła
  10. Oczywiście, u mnie na lecieć przez powrót z denitracji. Tylko może braknąć ciśnienia. A pomysł z osobną pompką miałby większy sens gdyby np. włączać ją jednocześnie z oświetleniem.
  11. Staroszkolne pakuły są znacznie lepsze od teflonu.
  12. nabe

    Czy to wina wody ?

    Ależ mam,tylko często zupełnie inne.Poza tym pozwoliłem sobie doprecyzować. Jeśli to wprowadziło jakieś niepotrzebne zamieszanie to tym gorzej,wskaż błąd.Ale miało być w pełni merytorycznie. Widać czasem warto przeczytać posta przed wysłaniem. Dzięki za czujność. Chyba nie przeczytałeś tego do końca.Zresztą to z twoich wyliczeń wynikło,że zupełnie nie ma się czym przejmować (w przeciwieństwie do zamkniętych pokryw).Ale nie o tym wątek.
  13. nabe

    Taśmy RGB

    Bardziej chodzi o poziom zabezpieczenia tych diodek przed wilgocią,który przy zamkniętej pokrywie jest żaden i był już wątek o szybkim psuciu się takich ledów.
  14. Setup na eleganckości.
  15. To wygląda jak pompa perystaltyczna - w sam raz do napędu denitratorów. Dzięki za linka -- dołączony post: Tak,przecież tak działa każda prasa hydrauliczna czy inny układ dźwigni Ale dochodzą większe opory tłoczenia.
  16. Ryba przekarmiona albo to było końcowe stadium bloat. Poczytaj o tym tutaj http://www.klub-malawi.pl/serwis/artykuly-klubowiczow/o-pielegnacji-pyszczakow-i-nie-tylko/250-bloat-czsta-choroba-malawijskich-pyszczakow.html
  17. Ciekawe bo nietypowe dekoracje.Trójkąt naprawdę trudno jest sensownie urządzić, a tobie się udało całkiem trafnie, ale to raj dla narybku - niestety, jak się prawdopodobnie niedługo przekonasz. W każdym razie witamy kolejnego pasjonata malawistyki
  18. Sprawdź uszelki pod korpusami,u mnie instalacja zapowietrzała się przez niedokręcony gwint, a powodem było ziarnko piasku pod oringiem.Zaworki raczej niewinne,jeśli to te typu czerwony czopek to trudno to zepsuć.Można też sprawdzić inaczej: odrwócić obieg wody, podł. wąż pod kran i sprawdzić skąd pocieknie
  19. To jedno z fajniejszych teł diy jakie widziałem. Nawet na sucho wygląda zacnie. Gdyby szpary między kawałkami były odobinę mniejsze przypominałoby popękaną skalną ścianę jakie można zobaczyć na zdjęciach znad Niassa.Świetna robota
  20. nabe

    woda chemia a zachowanie ryb

    Wydaje mi się że to wylewewanie dziecka z kąpielą. Jeśli doszedłeś do wniosku,że demineralizator usuwa z wody niezbędne mikroelementy (pojawiła się potrzeba ich uzupełniania), to nie lepiej po prostu dolewać do akwarium wodę spoda tego zmiękczacza? Miękka woda jest dobra do żelazka i do prania, ale niekoniecznie do malawi.
  21. Łatwo można zredukować temperaturę o kilka stopni wiatrakiem przez poruszanie powietrza nad powierzchnią wody i takie wymuszone parowanie, nie rozumiem waszych obaw o zbytnie podgrzewanie wody. Identyczny problem mogą powodować zamknięte w obudowie pracujące świetlówki. Power ledy niewiele tu wniosą. Ostatecznie można latem zrezygnować z oświetlenia... co pewnie byłoby konieczne i przy hqi czy innym ośiwetleniu sztucznym jeśli komuś przeszkadza woda o temp powietrza w pomieszczeniu.
  22. nabe

    Czy to wina wody ?

    Eh, pan deccorativo na pewno chciał dobrze doradzić, ale w jego wypowiedzi jest kilka nieścisłości: -"poziom NO3 40 mg/l jest dopuszczalny i dopiero taki wymaga reakcji" - nie do końca prawda, można założyć że powyżej 50ppm sanepid zamyka ujęcie, picie takiej wody zaczyna być już niezdrowe. Ryby przyzwyczajone do niższych stężeń będą już odczuwały dyskomfort przy niższych stężeniach azotanów. Można zaobserwować zmiany zachowania, kolorów przy np. połowie niższej wartości. Idealnie dążące do zera -"cykliczne podmiany wody w ilości i z częstością tak by utrzymywać NO3 na poziomie nie przekraczającym 50 mg/l. podmiany możliwie często i jak najmniej docelowo prowadzi to do zbudowania tak zwanej stałej podmiany wody" - stała podmiana wody to automatyczna dolewka i ciągła podmiana wody na nową, nie w cyklach.Można to tak wysterować,że stężenie NO3 będzie bardzo niskie. Zmiana co kilka dni to nadal nie jest "stała podmiana" i będą występowały wachania stężeń -"zastosowanie absorbenta chemicznego NO3 = Purigen" - nie, purigen nie pochłania azotanów. -"zastosowanie płynnych roślin Nitro-Guard Bio Cube" - to w końcu są rośliny czy bakterie? -"oraz dwie metody które faktycznie ZAMYKAJĄ CYKL AZOTOWY" - w idealnych warunkach może tak,chociaż dążęnie do zerowego NO3 nie jest wcale takie dobre - możliwy problem z sinicami. Ale podmiany i tak będą potrzebne, choćby w celu pozbycia się PO4,TOC i innych produktów rozkładu, uzupełnienie mikroelementów.
  23. nabe

    Parametry wody kranowej

    Woda się nadaje dla ryb z Malawi bezpośrednio z kranu.
  24. Właściwie po co zadawać po raz 10 te samo pytanie,na które już udzielono wielokrotnie odpisano a wystarczy tylko skorzystać z wyszukiwania,co zajmie mniej czasu niż czekanie na odpowiedź?
  25. Wapienie, piaskowce, granit,serpentynit o jest tego trochę.W zasadzie możesz włożyć wszystko co nie wydzieli do wody jakiś szkodliwych zwiążków.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.