-
Postów
4 480 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez nabe
-
Albo po prostu dać coś co naprawdę działa,nie kombnować i skupić się na obserwacji ryb?
-
Młode w transporcie mają większe szanse niż dorosłe przez mniejsze zapotrzebowanie tlenowe. Nie wiem skąd wniosek,że kupione małe będą "padały jak muchy". Jeśli prawidłowo wszysto się zrobi nic takiego się nie dzieje.
-
Za dużo gdybania, za mało faktów. To się nie nadaje. Jesli nam nie wierzysz zrób prosty eksperyment, wsadź te korzonki do wiadra albo jakiegoś pojemnika z docelową wodą i za tydzień zmierz parametry, wygląd i zapach wody, przejrzystość. Wtedy okaże się czy masz rację. W naturze korzenie i drewno w jez. Malawi oczywiście występuje, w strefie przybrzeżnej np. i jest gatunek który tam. żeruje: ps. acei. Ale to do akwariów od 375-500l wielkości. To niewdzięczna i wyboista ścieżka,robić coś pod prąd powszechnych trendów Ale imo w tym wypadku nie warto.
-
Schludnie prosto i na temat. Na pewno będzie atrakcja w robocie
-
Kiedyś tu na forum królował pogląd,że zbyt jasne oświetlenie płoszy pyszczaki póżniej te stwierdzenie zostało zrewidowane.Temat jest bardzo szeroki, jako że nie do końca poznaliśmy mechanizmy odbioru barw światła u ryb. Podobnie ryby moga inaczej niż my postrzegać częstotliwość migania światła, a ta jest rózna, od kiludziedzięciu Hz przy świetlówkach przez o wiele bardziej "ciągłe" światło generowane przez HQI (prawdopodobnie ok. 250Hz), do migania ledów sterowanych przez różneie zaprojektowane układy zasilania. Wg. różnych badań temperatura barwowa oświetlenia również jest odczuwana odmiennie. W skrócie odpowiedź brzmi: TAK
-
Wypadałoby potraktować tą rybę jako peryfitonożercę z przewagą karmy mięsnej, ale dobrze radzi sobie z wszystkożerną mbuną i jako uzupełnienie obsady typowych haplochromisów. Tak więc wybór zależy od preferencji żywieniowych reszty towarzystwa.
-
Placidochromis phenochilus (Mdoka) i P. sp."Phenochilus Gissel", opis i spostrzeżenia
nabe odpowiedział(a) na tom77 temat w Chów pyszczaków
Dzięki Tomek za te uwagi, nie wiem jak z tego rozmytego zdjęcia wywnioskowałeś co tam pływa Ryby faktycznie nie mają silnego nurtu, cyrkulator jest ukryty a większość ciągu wykorzystana jest do napowietrzenia wody.Typowo stadnych zachowań zupełnie nie widzę,chociaż coraz wyraźniej widać ile tam jest samców i ich pozycje w grupie.Ale czasu na obserwacje jest mnóstwo, może jeszcze pojawią się jakieś wnioski. -
Jako całość filtracji wystarczy ci dowolny kubełek wielkości tetrateca ex700 lub podobny. Odpowietrzony kubeł z nieuszkodzonym wirnikiem jest prawie niesłyszalny. Nie byłbym sobą gdybym nie pomarudiził,że 112l to bardzo słaba opcja jako akwarium dla pyszczaków, ale to tak na marginesie ;]
-
Wg mnie na biologię wystarczy w zupełności, ale będziesz potrzebował trochę więcej mocy żeby rozbujać tą wodę. Może jakiś niewielki cyrkulator załatwi resztę.
-
Tylko 30cm dłuższe a ile zabawy więcej. Filtracja podoła, zwykle szykuje się ją na wyrost. Zasadniczo nieco sprawniejszy mechanik, wielkość filtra bio zależy od ilości ryb. Spokojnie taki zbiornik postawisz na solidnej szafce z płyty, tylko płecy pełne i 2 podpórki. Zawsze bedę polecał duże bo nawet największe szkło szybko się kurczy o czym się niebawem przekonasz ;]
-
Większe dno jest zawsze lepsze. Idąc tym tropem kup standardowe 375l: 150x50x50 i po sprawie a wybór obsady znacznie większy
-
-
Fajnie,że stoi za tym jakaś wyższa biotechnologia,ale nachodzi mnie taka myśl: nie można, że tak powiem przemieszać ręką?
-
-
Przynajmniej przez te zamieszanie osiągnąłeś korzystny efekt uboczny
-
Zdjęcia brak
-
Byle jakie zdjęcie, na szybkości robione,taki nowy setup. Małe kamienie wyrzucone, dodane większe głazy na kupie z lewej.Mimo tego miejsca do pływania nie ubyło wiele. Akwa , filtracja cudowana narurowa - nie widać, świecenie 2x8800 jednak HQI, czego nie widać. Obsada jak na zdjęciu, mało widać ;) Wiem, aparat do bani operator także.
-
Akwa z filmiku świetne, mój typ Widać że ledami jednak się da jeśli zrobić to porządznie.
-
Wymarzone 720 litrów Foto story .
nabe odpowiedział(a) na Damian780425 temat w DIY - 'Zaczarowany ołówek' :D
Opcja inna: otoczaki, są darmowe i fajne ;] -
Jeśli to tło to "wydmuszka" z żywicy albo z plastiku to może zaatakować problem w ten sposób: przeciąć na kilka nieregularnych części zostawiając np. same boki a z tyłu akwa zostawić ciemne albo niebieskie tło.Wloty zamaskować kamieniami. Za nimi można ukryć sprzęt i jednocześnie będą kryjówkami dla ryb.Mam na myśli coś takiego jak genialny setup Romka Jagody.
-
Usuwaj, pijawki pasożytują na rybach. Może przywlokłeś je z roślinami, korzeniami? Tutaj więcej http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/search.html?keywords=pijawki , chyba dyskutańci doszli do wniosku,że pomaga capitox-s
-
Zrezygnowałbym z drążonego wapienia, bardzo odstaje od reszty, możesz użyć kilku większych kamieni, mogą być płaskie/trójkątne aby dało się je układać ale nie zajmowały wiele miejsca i jednocześnie tworzyły kryjówki. Z tą niby-rafą wiele się nie da zrobić. Z tematów niewystrojowych, to Nimbochromis zupełnie nie nadaje się do akwarium tej wielkości.
-
Nadal nie widać. Możesz wstawić je do swojej galerii (przycisk obok każdego posta), dostaniesz wtedy gotowy link do wklejenia na forum.
-
Żeby doprecyzować: to się może sprawdzać przy drapieżnikach ale przy typowej mbunie samieca zostanie zagoniona na amen. Dlatego nie polecamy takiego rozwiązania.
-
Z braku samic i zalecanych układów haremowych wychodzą takie dziwne rzeczy.
