Skocz do zawartości

zdrowy_zab

Użytkownik
  • Postów

    1 697
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zdrowy_zab

  1. Ta obsada pasuje, ale: Auratus (jak to nazwałeś - pyszczak złocisty (używaj nazw łacińskich!)) wspólnie z demasoni, cechuje ich silna agresja wewnątrzgatunkowa - to samotniki. Osobiście bym ich do akwa razem nie dał.
  2. Hmm nigdy tego nie sprawdzałem Ja wyławiałem, jak było całkowicie ciemno jakies 4-5 godzin.
  3. Można również wyławiać ryby nocą, jak śpią Wchodzą do siatki same, nie uciekają, nie kontaktują
  4. Ad konings w "back to nature" pisał o 0,2% zasoleniu wody. Czyli wychodzi 200gr
  5. Nic nie kombinuj, mocno napowietrzaj, zapewnij odpowiednią filtrację. Ewentualnie możesz dodać soli niejodowanej (wg. Ada Koningsa - 200gram na 100litrów)
  6. Demasoni kompletnie nie pasuje do yellowków. Co do tematu, tak, jak napisali koledzy. Więcej szukaj w FAQ lub użyj szukajki. Zamykam.
  7. Żeby tylko Klub Malawi nie był powodem rozwodów wiernych malawistów, którzy w grupie na forum, zorganizowali wielką rewolucję
  8. Aulonocara odpada. Afra + saulosi w takim zbiorniku, również imho odpada. Przy takiej powierzchni dna, dałbym jeden gatunek, dwusamcowo (saulosi). PS w temacie masz błąd, to jest 175l no i cobue/cobwe, ale nie 'coube'.
  9. zdrowy_zab

    Start zbiornika

    Z gówienek ryb. nh3/4->no2->no3
  10. Wstaw lepsze zdjęcie, bo tutaj, nawet nie wiem, na co kierować wzrok.
  11. zdrowy_zab

    Wysokie Po4

    Az się rozpuszcza
  12. zdrowy_zab

    Wysokie Po4

    Mrozonki nie do szklanki, tylko na sitko i pod bieżącą woda płuczesz
  13. zdrowy_zab

    Wysokie Po4

    Ze sposobow naturalnych - hydroponika (zbija i no3 i PO4) No2 powinno być niewykrywalne.
  14. Również mi się podoba. Tylko rurki/grzałki powinny być przy wyższych kamieniach, coby nie były widoczne
  15. Dodam i ja. Moje gusta muzyczne są bardzo rozbiegłe. Ale najczęściej słucham muzyki...starszej...nienowoczesnej The bosshoss, System of a Down, Nightwish, Rod Zombie, Kazik, Czesław Śpiewa, Pidżama Porno, Strachy na Lachy, Oddział Zamkniety, Coma, The Prodigy...Lao Che. No i rzadziej, również dubstep
  16. Co tracisz, tym razem gadżety (podkładka pod mysz oraz naklejka)
  17. zdrowy_zab

    malawi 375l

    HQI, do 375l wystarczy 75W. Żarnik (ja mam i polecam BLV nepturion 10 000k). Z tym, że to najbardziej pasuje do akwarium otwartego. Przy 70w i 150cm akwarium żarnik musiałby być jakieś 30-40cm nad taflą wody.
  18. Siateczka(woreczek) na media filtracyjne Jakaś pończocha też może być, ale ma mniejszy przepływ.
  19. To perez, jak będzie komentarz, to w prawdziwym slunskim prosze
  20. Ta obsada nie pasuje. Acei - monomorfizm
  21. Ech sorry, tak się skupilem na sinicach,.ze zapomnialem o tym brązowym kolorze
  22. Jeśli to sinice, to całkowite zaciemnienie zbiornika na kilka dni powinno pomóc. Oczywiście do tego zastosować np absorber PO4.
  23. układ 1+3 (samiec+samice) jest ok. U ciebie z msobo mogłoby być 1/2+5/6 + 1+5/6 rdzawego. Dwusamcowo będzie ciężej, ale to zależy od ryb i one zdecydują Demasoni z msobo również ok, jednak demason to trudna ryba, nie polecam początkującemu. Co do układu u demasonów...wróżenie z fusów, one same o tym zdecydują Taka bardzo specyficzna ryba
  24. http://bazaryb.klub-malawi.pl/ czyli tutaj
  25. No i aulonocar nie dawałbym do zbiornika takiej wielkości. Mogą nie mieć życia przez msobo.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.