Skocz do zawartości

zdrowy_zab

Użytkownik
  • Postów

    1 697
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zdrowy_zab

  1. Czyli spirulina tropical 36 + hikari cichlid excel raz dziennie. Czy moze hikari sie stosuje rzadziej niz codziennie ?
  2. To wszystko co wymieniles to podstawa ? Nie wystarczyło by spirulina + tropical "malawi" + co 2 dni hikari cichlid excel ? Z mieska tylko cyklop ?
  3. Jednak zostałbym przy tym 2x dziennie. Czy ktoś jeszcze ma jakieś propozycje ? Chciałbym być 100% pewny.
  4. Czołem, prosze o doradzenie mi diety dla msobo + demasoni. Wiem że niby msobo powinien dostawać miesko, demasoni nie powinien, jednak rozmawiałem z harisimi, powiedział że kompromis i jak najbardziej msobo z demasoni może pływać. Rybki kupie małe, zamierzam karmić 2 razy dziennie. Jakieś pokarmy wybarwiające(np o.s.i) moge stosowac ? Jakie miesko, jaka spirulina najlepsza? Czy karmic 2 razy dziennie spiruliną czy rano spirulina, wieczorem coś innego. Prosze o doradzenie .
  5. To tak, od dzisiaj będe edytował tego posta lub pisał nowe jak ktos odpisze i parametry wody będę pisał, tak więc prosze o porady, opinie itd itp. 25.04 : no3;30 26.04: no3-20 ; no2-0.15 {wwwweeeee} 27.04: no3-20 ; no2- 0.2 28.04: no3- 15-20 ; no2: 0.3 29.04: no3: 20 ; no2 : 0.3 30.04: Zdobyłem test na kh i wynosi ono 12 no3 : 20 no2 : 0.5 Ile musiałbym dolać wody dojrzałej, abym do soboty nastepnego tygodnia mogl wpuscic całą obsade ? Czy z 70-80l wystarczy ?
  6. Wczoraj dalem z 7ml uryny Dzisiaj no3 - 20 , no2 - 0.05 PS. Czy moge dać teraz jakąś roślinke ?
  7. No3 w kranie - 15... ?
  8. Tak jak mowilem, dodawalem sera bionitrivec wczoraj. A ph na poziomie 7.6. A sode oczyszczoną dodaje sie dopiero po zakonczeniu cyklu azotowego ?
  9. To tak, no3 : 20 wg tej dolnej skali dla ryb słodkowodnych, bo nie wiem czy coś źle robie. Testu na amoniak nie posiadam, a test na kh bedzie w srode. Dodam również ze ok 80l wody dojrzałej z dojrzałego akwarium dostane od znajomego.
  10. Dzisiaj pobawiłem się testami : -No2 0.05 -Gh 16-17 Czy taka twardość jest ok ?
  11. Filtr nie działał w innym akwa. Z miesiąc chodził w 20l i dodawałem troche bionitrivec Sery. Czyli co ? Narazie czekam na cykl azotowy, bo jakoś nie wiem czy dam rade teraz troche docelowej obsady.
  12. Czołem. Dzisiaj zalałem zbiornik 240l. Filtr mam dojrzały (zewnętrzny rzecz jasna). Czy odrazu po podłączeniu filtru mam dodać uryne ? I ile tej uryny dolac ? 50ml bedzie ok ? Kilka litrów (czyt. max 10) mam z dojrzalego akwarium. Czy mam dolać te 10l wody, uryne i to wszystko na działającym filtrze ?
  13. Oj trzese i trzese juz 2 dni, porządnie...jestem pewny że już odpowietrzony. Filtr najprawdopodobniej pójdzie na gwarancje, chodzi głosny ze w łazience sie wytrzymac nie da i nerwy łapią :x
  14. Apropo, mój filtr chodzi juz 72h i cały czas jest słyszalny z 5m...słychac szum, nie wiem czy to normalne, bo w necie sie naczytałem o "bezszelestnym".
  15. w takim małym akwarium wg Mnie filtr zewnętrzny jest niepotrzebny, lepiej kupić np aquaela 1100
  16. nie ma znaczenia za tylko 3 sztuki, ryby i tak nie mają gdzie pływać. 10cm to dużo.
  17. ale po co na wylot zakładać gąbkę ?
  18. Tylko zdołasz je zdobyć ? Gdzieś czytałem że są drogie i do tego mało dostępne, ale może sie to zmieniło.
  19. To ty nie wiesz czym sie różni chłopak od dziewczyny ?
  20. wartek, mógłbyś sprawdzić 240l z szyba 10mm ?
  21. oraz 240l (8mm) bez i z wzmocnieniami oraz 240l (10mm) bez i z wzmocnieniami . Z góry thx
  22. Witam ! Nie chciałem zakładać nowego tematu, ponieważ też akwa 200l mam i pytanie do was drodzy mam : 2+5 saulosi + 5-6 demasoni będzie dobrze ? I labidochromis hongi moge trzymać w 200l ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.