-
Postów
1 697 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez zdrowy_zab
-
Jaki filtr wewnetrzny do 270litrów.
zdrowy_zab odpowiedział(a) na malet7 temat w Osprzęt do akwarium
Gąbka jest ok, wyłapuje wszystko. Co do mocy, to jakbyś znalazł jakis filtr wew tak 5000-6000 l/h to byłoby całkiem fajnie. -
Jaki filtr wewnetrzny do 270litrów.
zdrowy_zab odpowiedział(a) na malet7 temat w Osprzęt do akwarium
http://allegro.pl/piana-gabka-nr3-do-pompy-atman-bukowno-k-olkusza-i1673301760.html To są takie gąbki dedykowane pod ten filtr. Nr weź jaki chcesz, ja mam nr 3 (przy h=50cm) i narazie nie widze sensu kupienia większej, aczkolwiek napewno nie zaszkodzi. -
Jaki filtr wewnetrzny do 270litrów.
zdrowy_zab odpowiedział(a) na malet7 temat w Osprzęt do akwarium
ja w 240l nie moge ustawić cyrkulacji z at-203 (2000l/h) a co dopiero będzie w 150cm. At-203 ledwo kupki na koniec akwa wyrzuca, poza tym jakoś w piach zabardzo nie moge skierować, bo po 3 dniach w tym miejscu mam dziure, a góra piachu obok (piach kreisel). Kup at-203 ale jak zależy Ci na cyrkulacji to bez cyrkulatora nie da rady. -
Ale właśnie on chce akwa bez roślinek Według mnie, tak naprawde "nie mam miejsca na wieksze akwarium" to tylko pretekst. Założę się, że znalazło by się miejsce na 450l. Chyba, że chodzi o pieniądze lub inne sprawy.
-
Ja tylko dodam, że mając akwarium 240l, nie dałbym za nic do 112l tych rybek, 160 już tak.
-
historia o trzech termometrach - ku przestrodze...
zdrowy_zab odpowiedział(a) na resetownia temat w Podstawy
Ja, jak w sobote zrobię podmianke, to mam ok 26 stopni. Ale już w poniedziałek mam 30 Grzalke mam cały czas wyłączoną, a świecie ok7-8h dziennie. -
Oświetlenie, uwydatnienie koloru niebieskiego i żółtego.
zdrowy_zab odpowiedział(a) na barpiotr temat w Oświetlenie
Jak chcesz mieć niebiesko w akwarium to power glo + aqua glo -
Początek przygody z pyszczakami - uwagi i opinie
zdrowy_zab odpowiedział(a) na robn2 temat w Podstawy
Podpisze się pod perezem, mam kreisel i nie wyobrażam sobie mieć białego czysciutkiego. Kreisel jest taki, że gówien w ogole nie widać, na białym jak przyjdą znajomi czy ktoś inny będzie widać, że pożałujesz lekko mówiąc . -
Głowica At-203 czy chinol Hj 1122???
zdrowy_zab odpowiedział(a) na saint25d temat w Osprzęt do akwarium
U mnie w 240l at-203 (2000l/h) w ogole na końcu akwa nie zbiera syfu. Jeśli już to at+203 (z gąbką najwiekszą, czyli nr5, chociasz ja mam nr4 i jakoś nie czuje potrzeby większej) + jakiś cyrkulator, albo narurowce. Ja gdybym mial 150cm dawałbym narurowce. -
-
hehe, no bo jego się płucze z 2 razy, góra 4 i jak wodą przemieszasz to nie masz kryształu, ale jak nalejesz wody (bez mieszania) do będzie kryształ, ja mam akwa miesiąc, kreisel oczywiście i jak grzebie w piasku to z 2h mam mętną wode. A ty jak mieszasz i mieszasz no to ręce opadają, miałem to samo, ale zauważylem, że jak wleje wode do wiadra z piaskiem wypłukanym kilka razy to woda jest ok
-
W castoriamie w dziale "budowalnym" koło gipsów i różnych takich powinien być.
-
Dobre składy /kamienie Gliwice i okolice?
zdrowy_zab odpowiedział(a) na Ksiaze_Kluska temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
A ja w częstochowie za 1 kg 0.4 zł 8) -
Sorka za post pod postem, ale dość ważne Jutro jade po ryby, dzisiaj no2 0.1. Czy sode oczyszczoną dodać dopiero kiedy no2=0 czy mogę już dzisiaj ? (ph w wodzie 7.6) Ile mniej więcej tej sody dać ?
-
Narazie no2 sporo powyzej skali jbl'a. Chyba jednak bede musiał zakupić biodigest. 3 dni temu pokawiły sie okrzemki. 09.05 : No2 widocznie wiele spadło, 10.05 No2 do dnia wczorajszego również wiele spało, jest kolor o taki A takiego nie ma na skali jbl'a
-
Malpat i perez : możecie coś powiedzieć o tych świetlówkach, czy jasne, kolorki rybek ok, jak sprawa z glonami? Napisaliscie te świetlówki jako żeby je dać razem czy są to 2 dobre ?
-
Witam. Poszukuje świetlówki/ek, która ładnie wybarwi kolory msobo + demasoni. Mam pokrywę wiwal, aktualnie mam 2 świetlówki (standardowe) 30w T8 (świetlówka ma 90cm). Na stymulacji glonów mi nie zależy, mogą być, może ich nie być (jednak wolałbym do pierwsze )
-
Potrzebne testy to ph, no2, no3, kh, gh i ew nh3 W takim małym baniaku więkoszsc ludzi doradzi ci stadko saulosi (2+8 albo 3 + 8 ?), bo ma 2 kolory i ogólnie strach dokładać inny gatunek A saulosi podczas tarła to samiec bd ładnie sie barwi. Pozatym, skoro piszesz na forum klubu malawi, to nie licz, że ktoś poleci ci tanganike
-
02.05 : no2 (nie wiem...jakies ciemnorozowe, ale nie fioletowe <poza skala???> moze nawet lekko czerwone no3 : 20 kh:13 gh:17 Czy takie parametry są ok (ph 7.6) 3.05 no3 20 no2: ciemnoczerwone, powyzej skali JBL A tego biodigest to nie wiem czy jest sens kupowac, bo jednak po rybki za tydzien w sobote pojade.
-
No to poczekam do piątku, moze no2 spadnie do 0...chociasz mało prawdcopodobne, jak spadnie wczesniej to dam te molinezje. Jeśli jednak w sobote kupie pyszczki, to cała obsada + biodigest (2 ampułki?) Czy takie coś załatwi sprawe ?
-
Całość obsady ? Z tego co wiem, to chyba przy akwariach typu krewetki 2 tygodnie wystarczy (dojrzewania). Usunąłem kontrowersyjny wpis.Proszę o niewypisywanie takich rzeczy.Perez666 edit: No2 : woda jakaś w próbowce sie ciemnoróżowa zrobila, lekko czerwona nawet, nie pasuje do żadnej ze skali...moze 0.6 ? nie mam pojęciea no3 : 20
-
Mam w swoim 25l kilka rybek - z 5-6 Tak więc wpuscic te rybki jak no2 spadnie do 0.3. A później, wpuscic do akwa całą obsade czy czesc ;/ ?
-
Hmmm, no to chyba musze poczekac na nastepny tydzien. A moge wpuścic zamiast pyszczków rybki inne, np molinezje itd a wyjme je i dam całą obsade pyszczków ? Ew moge wpuscic całość msobo a demasoni później kupie, z gorszego źródła Które z rozwiązań lepsze ? I nie wiem czy dodawać tego biodigestu, czy nie A rybki młode 3-4 cm.
-
ja mam 200km po rybki, tak więc nie ma mowy o kupywaniu rybek 'na raty', jedynie moge odrazu całą obsade wpuscic
-
No2 narazie wzrasta A ten biodigest, ile ampułek kupic ? (240l) Jeśli dodam ten biodigest np w środe, to w sobote rybki będę mógł wpuścic ? Nh3 raczej nie mam gdzie sprawdzic, w zbiorniku nic nie pływa.
