Skocz do zawartości

zdrowy_zab

Użytkownik
  • Postów

    1 697
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zdrowy_zab

  1. Kurcze, chodziło mi, że tułów ma niebieski a płetwy żółte Sorry
  2. W moim też nie Garaże i dużo roślinek, no i raczej za gruby żwir. A oddaj wszystkie ryby które nie pochodzą z biotopu malawi, nastepnie oddaj te, które nie pasują do reszty zywieniowo. Pisaliśmy o tym wcześniej.
  3. Ja w swoim mam grzałke atmana i polecam Nabe, jeszcze jeden post i równe 2000
  4. A jesteś pewien, że to nie pseudotropheus Acei ? Fakt, nie ma czarnego tułowia, ale niebieskie płetwy, no i wielkość mniej wiecej taka
  5. Całkowity mix, zupa ryba, pomyliły Ci się biotopy, tyle.
  6. Tak, dostał, tylko w piątek, do tej pory pływał normalnie, pobierał pokarm, dzisiaj nagle w kotniku pływa głową do dołu. Dodatkowo dzisiaj padł jeszcze jeden, inny demason. Razem ich jest już 6 + 1 w kotniku.... Jak pisałem, dodam, że 2 dni temu dodałem ampułke biodigest prodibio. I własnie wygląda to już na koniec eliminacji, ponieważ już z tych co pływają, nie ma żadnych obgryzionych płetw...tylko, nie wiem czy jeśli zostanie 6 sztuk, to nie bedzie za malo jak na demasony
  7. Hej, w piatek zauważyłem lekko ppbitego demasonka. Miał ugryziony kawalek płetwy ogonowej i biale cialo tuz przy tek wlasnie pletwie. Dałem go do kotnika siatkowego, karmilem dainichi veghie deluxe oraz osi spirulina. Do tej pory pływał normalnie, az tu dzisiaj plywa glowa do dolu. Co Robic ? Parametry ok, no2 niewykrywalne, no3 ok. 15, kh 13
  8. Wystarczy zwykła bioceramika z allegro
  9. jest dużo, zajrzyj tutaj http://bazaryb.klub-malawi.pl/index.php
  10. W naturze rybki nie mają pełno wapienii, a ryby żyją. Myśle, że robienie na siłe róznych kryjówek itp, nie jest dobrą drogą. Ale akwarium ma się podobać tobie i ty zdecydujesz.
  11. Bezwzględnie, ale kreisel trzeba przepłukać kilka razy
  12. Mi sie nie podoba również to, ze koło akwarium jest tyle wolnego miejsca:(
  13. No własnie, bedziesz mial nic innego, niż drugie dzienne. Imho gra nie warta świeczki...
  14. 70w jako nocne...hmm....Słaby pomysl. W 240l 70w jako głowne i masz jasno, tak wiec ja słabo widze to. U mnie jest narazie hqi jakies 15cm na lustrem wody i oswietla sporą czesc baniaka. A co do dziennego hqi, to żarnik już musisz dobrać według swojego uznania
  15. Ja mam at-203 przykręcony w 240l i daje rade.
  16. Tak jak poprzednik. Planować na najbliższy rok 160l, to głownie skupić się na wiekszym baniaku
  17. Najbardziej bliżej natury...no to hqi Sam kilka dni temu załozylem, oto efekt http://imageshack.us/photo/my-images/26/hqig.jpg/ . Co do tego efektu co ma piczman, możesz poprostu kawałek folii aluminiowej wziąć i zakryć kawałek świetlówki
  18. Iodotropheus spreangeare może ?
  19. NO2 w kranówie przeważnie, jak nie zawsze jest niewykrywalne.
  20. Sentymentu nie mam :) Poprostu narazie nie mam gdzie oddać :D
  21. Anubias rośnie w siłe, co chwile listki wypuszcza :D Ale tak, anubiasa się pozbęde, tylko kilka dni musi jeszcze pobyć :)
  22. Wątpie, aby wśród nas, znalazł się ktoś, kto malował farbą do modeli akurat tło do akwarium.
  23. 240l (120x40x50) Sprzęt: HW-302 + AT-203 dekoracje : Serpentynit podłoże: Kreisel + 10kg istnie białego drobnego Obsada : 8 Metriaclima sp msobo magunga (do redukcji) oraz 8 Pseudotropheus Demasoni Oświetlenie : power glo + aqua glo
  24. zdrowy_zab

    Usuwanie glonów

    Podmiana wody nic nie da. Trzeba czasu.
  25. Pewnie że mogą, ale lepsza jest bioceramika.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.