Skocz do zawartości

zdrowy_zab

Użytkownik
  • Postów

    1 697
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zdrowy_zab

  1. Ja również nie rozumiem...ktoś jest początkującym i ma już szkło, czy to pozwala na meczenieryb, albo czy rybom bedzie dobrze?
  2. KH najlepiej powyżej 10, podnieś za pomocą sody oczyszczonej Aquadur też się do tego nada.
  3. Kreisel...może i faktycznie sprawia wrażenie "brudnego", ale pod swiatłem się "wybiela" Wstaw może fotke opakowania tego piachu
  4. Ja rowniez leje.z kranu, z tym, ze woda płynie przez korpus narurowy z weglem. Bardzo duzo osób leje wodę z kranu chlorowaną i nie ma to żadnych egatywnych skutków .
  5. Biodigest prodibio to nic innego, jak zwykle bakterie nitryfikacyjne bez pożywki
  6. Hongi sweden, akwarium minimum 150cm, a 3 gatunki w 240l to wg mnie aż nadto
  7. zdrowy_zab

    Parametry prosze o pomoc

    Ph wiekszość z nas podnosi sodą oczyszczoną
  8. Demasoni, podobają się narazie Mi z 16szt zostało 4...
  9. A dodatko, makok - akwarium 180x73x55 (?) bodajże, wzmocnienia wzdłużne, bez poprzeczki...i trzyma. Więc to 240 z 10mm + poprzeczka wydaje mi się być sporo przesadą.
  10. Po raz kolejny, tylko jednogatunkowo saulosi, tutaj pasuje, upchanie kilku gatunków mija się z celem.
  11. Z tym 240 i 3 gatunki też nie tak do końca . Ale cóż, kolega wstawił ogłoszenie na giełde. Aulonocara fire fish, akwarium minimum 120cm.Poza tym, pyszczaków nie trzymamy 1+2. Rdzawe pewnie zostaną zdominowane przez aulonocare lub maingano i nie ukażą piekna swych barw. Imho kopletnie nie trafiona propozycja.
  12. W tym akwarium nie ma mowy nawet o 2 gatunkach, a co dopiero agresywnym maingano albo aulonocarze... Jedyne słuszne to 1+3 saulosi, chociaż nawet z tym saulosi, nie jest tak, że 100% ludzi by go do takiego akwarium wpuściło.
  13. Ja mam 200w w 240l i to jest aż nadto, więc 150w da spokojnie rade. Tylko, u mnie w domu temp ok 22-23 stopni. A ty masz jaką temp w domu ?
  14. Tak, oryginalne 240'stki (tzn od prodcentów ) mają szybe 8mm i nie posiadają wzmocnień poprzecznych
  15. No...hmmmm, to tak jak ty ? A w ogóle, za co mamy Cię "biczować" ? Za to, że pokażesz, czym karmisz i masz piekne ryby ? Fobia to się chyba nazywa Robisz z tego tajemnice, jak byś był producentem pokarmów.
  16. Nie lepiej doradzić wszystkim na forum ? Później przyjdzie nowa osoba i bedzie szukać, a tak to już podane
  17. No2 0.9 mg/l to tragedia i tyle. Przy 0.2 jest źle. Teraz jedyne co możesz, to napowietrzanie na maxa, podmień z 20-30% wody i zakup biodigest prodibio.
  18. zdrowy_zab

    Sposoby na obniżanie NO3

    TO nic nie da, to poprostu bakterie nitryfikacyjne, które nh3->no2->no3. Dlatego prodibio jest polecane na start akwa.
  19. Tak, namaczam dokładnie. Praktycznie codziennie musze go odpowietrzyc, tzn wyłaczeniem i właczeniem Msobo jeszcze małe Teraz dopiero widze, że samczyk ma delikatnie fioletowy pyszczek.
  20. Ja również posiaadm at-203. Odkąd go mam, ciągle ten sam problem. Raz w dniu musze go wyłączyc z pradu, właczyc i wtedy przez jakies 10-15s wylatują bąbelki powietrza(i to jest chyba to "pierdzenie", czasem sam wypusci troche powietrza). Nie mam pojecia, skąd sie one biorą, bo nie mam żadnego napowietrzacza, rurka nie jest podłaczona. Żyć z tym musze, ale jakos nie podobają mi sie wieczne bąbelki powietrza A co podmiane dokładnie go odpowietrzam.
  21. zdrowy_zab

    500l

    Ten, no fajne takie, pomysłowe. Po co patrzec na 'oryginaly' ryb, jak mozna patrzec na sardynki w puszcze Proszę nie robić BP, bo poleci warn.Gorol.
  22. Ja nie wiem natomiast o co co chodzi z tymi' tajemnicami' pokarmów. Raptem 3 czy może 2 dobre firmy. I nikt tego nie ukryta, wystarczy że wejdziesz w dział żywienie.
  23. A może zmierz teraz no2...
  24. Heh, 85x40 to dość małe akwa, myślę, ze nawet dla saulosi za małe. Tak więc o 2 gatunkach nie ma nawet mowy.
  25. Nie, parametry w normie, ocieranie o piasek w nowym akwarium również norma. Dodam tylko, że do 200l niezbyt dobra obsada
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.