Skocz do zawartości

Kvasir

Użytkownik
  • Postów

    119
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

11

O Kvasir

  • Urodziny 09.07.1983

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Częstochowa
  • Moje akwarium
    120x50x50 - 300 litrów
    faza planowania

Kontakt

  • GG
    2024574
  1. Według opisu ta belka już posiada 2 świetlówki w tym jedną niebieską więc zmiana świetlówek mija się z celem. Przy tej cenie na zbiornik 120 jest naprawdę super wyjściem. Ja osobiście wolę zbiornik zamknięty, ale jeżeli odpowiada ci zbiornik otwarty to ta beleczka w tej cenie, na malawi jest idealna.
  2. nie widzę sensu dawania 3 wkładów mechanicznych. 100->pompa->kran->50->fbf+bypas->zbiornik na inne medium filtracyjne. Moje rozwiązanie z dwoma 100 równolegle przed pompą sprawdza się naprawdę dobrze bo chodzi już miesiąc podczas którego aranżacja zmieniała się 3 razy więc piach fruwał po całym baniaku, filtry jeszcze nie zmienione, ciśnienie wylotu spore a filtry jeszcze nie wymienione. Najlepiej było by: 2x100 równolegle->pompa->kran->50->fbf+bypas->zbiornik na inne media Przy takim układzie ta 50 będzie prawie wieczna i będzie służyć bardziej jako złoże biologiczne niż mechaniczne.
  3. Witam, Astek trochę jeszcze za wcześnie aby móc odpowiedzieć na większość twoich pytań. Zbiornik jest zalany dopiero od miesiąca, cykl nitryfikacyjny, pomimo dolewania bakterii startowych jeszcze się nie zamkną, więc nie jestem w stanie powiedzieć jak się FbF ani nawet Matrix sprawdzają. Z uwagi na powyższe nie wymieniałem jeszcze sznurków, wydajność filtra (pomimo sporej ilości piachu w pojemnikach ze sznurkami, oraz ogólnego zabrudzenia wkładów) jest więcej niż satysfakcjonująca. Wkłady sznurkowe są bardzo dobrym miejscem dla bakterii nitryfikacyjnych, więc początkowo do czasu pełnej dojrzałości zbiornika planuję wymieniać je naprzemiennie, później oba razem. Co do budowy to ogólne założenie było słuszne i sprawdza się w praktyce (podmiany wody). W moim przypadku szafka pod zbiornikiem nie była budowana z myślą o takiej instalacji tylko o filtrze kubełkowym, więc ilość miejsca we wnętrzu szafki była tragicznie mała żeby zmieścić w niej instalację, ale udało się. Ogólnie polecam to rozwiązanie bo naprawdę fajna sprawa. Jedyną rzeczą nad jaką można by pomyśleć jest fakt zastosowania pompy C.O. W przypadku pompy regenerowanej koszty są niskie więc nie ma nad czym myśleć. Gdybym miał kupować nową, wolał bym poszukać akwarystycznej pompy obiegowej o wydajności 3000-4000 L/H
  4. Tak jak napisał Perez, woda przez kubeł musi cały czas płynąć, jeżeli przerwa będzie powyżej 30 minut to bakterie mogą paść.
  5. Popieram kolegę kuszemno i polecam jego i mój temat, bo to w zasadzie takie same instalacje, z tym że kuszemno znacznie lepiej przedstawił swoją
  6. Co do kosztów to się jogo z tobą nie zgodzę, bo ja za grundfosa zapłaciłem 99 zł Te pompy można śmiało kupować po regeneracji na allegro. Dodatkowo sump 240 litrów zrobił by już spory nacisk punktowy na podłoże.
  7. U mnie chodzi na grundfosie 25-40, na wejściu 2 mechaniki równolegle na sznurku 100, baniak nowy, w kamieniach mieszane co 2 dzień, masa piachu non stop przerzucana, na spodzie zbiorników ze sznurkiem ponad cm piachu a całość zasuwa aż miło. Jak tylko zbiornik się porządnie ustabilizuje to zrobię podmiankę sznurków.
  8. Dzisiaj walczyłem 3 kilowym młotem i sporym meselkiem z 40 kilowym bydlakiem którym chłopaki mnie obdarowali Jutro fotka 1 z wielu aranżacji
  9. Potwierdzam Kamolki czekają na włożenie do zbiornika, choć wypowiedź Cactusa na temat kamoli będzie mile widziana.
  10. to ja wiem, ale jaki to typ kamienia żebym mógł zacząć dzwonić po składach
  11. Alojzy zakładając zbiornik zależy ci na oglądaniu zupy rybnej, czy chciał byś tym rybom stworzyć kawałek naturalnego świata? To co wypisują ludzie na tym forum to wiedza z książek pisanych przez największe autorytety w tej dziedzinie. Odchodząc od malawi, osobiście widziałem skalary i glonojady hodowane w akwariach 45 litrów, bojowniki i welonki w kulach i żyły. Według ich właścicieli miały się dobrze. Fakt że żyły po kilka miesięcy zamiast kilku lat, były skarłowaciałe, nie rozmnażały się etc.. to już mniejszy problem. Są dwa podejścia do akwarystyki, jedno profesjonalne, a drugie "z własnego doświadczenia" bo lubię mieć kolorowo w akwarium. Sam wybierz w którą stronę chcesz iść.
  12. Witam u kolegi Cectusa w gelerii zobaczyłem (moim zdaniem) najładniejsze kamienie jakie widziałem w malawi. W opisie nie jest dokładnie napisane co to, a Cectus się nie odzywa. Proszę o rozpoznanie kamyszków żebym mógł rozpocząć zeroko zakrojone poszukiwania u siebie w rejonie. http://galeria.klub-malawi.pl/details.php?image_id=10968
  13. Nie można trzymać maingano 1+1. Żadnego pyszczaka tak nie wolno trzymać.
  14. Kvasir

    450l początek

    Nie bardzo widzi mi się węgiel w tym kubełku. Jeżeli nie stosowałeś żadnych leków ani nic tego typu to on tylko zajmuje miejsce w filtrze.
  15. Nie prościej będzie dokupić części zamienne niż wywalać kasę na nowy filtr ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.