Skocz do zawartości

zdrowy_zab

Użytkownik
  • Postów

    1 697
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zdrowy_zab

  1. Wromaka lepiej unikaj, ja kupiłem u znajomego z zoologicznego, 'bart-glass'. Mam je już 6 miesięcy i jest ok
  2. Ja w 240l mam at-203 na maxa i jest ok. Mozesz smialo dac atmana, najwyzej go skręcisz
  3. Ty nie musisz krzyżowac, one się same mogą skrzyżować, pod twoją nieobecność....ty będziesz myśłał "o, inkubuje, to ją odłowie". I wtedy co, masz 20 ryb krzyżówek...
  4. zdrowy_zab

    126L Dojrzewanie

    No to powinieneś się cieszyc Jak teraz parametry ?
  5. zdrowy_zab

    126L Dojrzewanie

    Wszystko ok, nh3 zamienia się w no2 a no2 w no3. Tak więc no2 powinno być niewykrywalne, a no3 rosnąć. To tak w skrócie mówiąc.
  6. Z zółtego piękne są również samiczki msobo
  7. Możesz dać HW-302. Jest tani, a jakością nie odstaje od filtrów po 300-400zł. Sam go posiadam i jestem zadowolony. W testownii są opinie o nim
  8. Słaby pomysł, ja w 240l (ta sama długość) mam at-203 jako mechanika, wątpie aby kubełek spełnił jego zadanie. A bez prefiltra też cienko, bo co chwila bedziesz miał brudny kubeł, co chwile będziesz musiał otwierać filtr, co szkodzi tylko uszczelce.
  9. Jeśli kupiłeś taki kwarcowy bielutki z allegro, to będzie widać każdą kupe na nim i po jakims czasie bedziesz chciał kreisel albo budowlany.
  10. Jak ja czytam o tych 240'stkach peknietych, to nie leje pod wzmocnienie, tylko sporo niżej, jak zaloze pokrywe to nie widac ubytku wody. Szyba odkształca się ok 4mm.
  11. kupic filtr 150zł drożej bo pobiera dużo prądu, kiedy ta różnica zwróci mu się ?
  12. Ja równiez hw-302 w 240l. Swoje zadanie spełnia, ale jest to mój pierwszy filtr zew to nie mam porównania, cichy jest, polecam.
  13. A jak juz sie wyłowi tego świderka, to co z nim ? Do kosza ?
  14. Ja kulki namoczone kłade na sitku i palcem przeciskam.
  15. Ja mam 240l, świetlówki power glo + aqua glo i mam atmana 250W. Grzałke wyjąłem z akwarium a i tak mam za wysoką temperature.
  16. U mnie w 25l akwa wpuscilem 3 swiderki (jakieś 2-3 miesiące temu). Wczoraj naliczyłem ich 60. 2 tygodnie temu kupiłem 3 helenki, kilka muszli leży już pustych, ale nie ma mowy o całkowitym wyginięciu świderków.
  17. Niestety, nie ma takiej możliwośći, filtr podłączam pod prysznic. Tak więc mam trzymac filtr z wodą ? Nie spowoduje to, że węgiel nie bedzie absorbował ? Bo teraz ostatnie 2 miesiące oprózniałem wode.
  18. Cześć. Do podmian wody używam filtra narurowego z wkładem (węgiel aktywny). Czy po zakonczeniu dolewania wody do akwa, filtr powinienem zostawic tak, by była tam woda, czy może dokładnie tą wode wylać. Gdzieś ktos pisał, że wilgotność + dostęp do powietrza to świetne środowisko dla różnych grzybów.
  19. Ale wyglądają jak manten stone
  20. No sprawdze. Ale nawet jeśli, bąble dostają się piasek ? Zapomniałbym, piasek kreisel i 10kg jakiegoś piasku z zoologicznego, takiego bardzo drobnego pyłku...Tylko on w wodzie robi się jak twarda zbita masa.
  21. Piasek kreisel. A wode leje z prysznica i nie widac bąbelkow powietrza.
  22. Z tym, że świderki juz 2 miesiącie w akwarium są i nic.
  23. Cześć. Wode wymieniam co sobote, jednak po kilku dniach po wymianach, mam już taki oto widok. Przy podmianie ruszam ręką piach i wtedy te bąbelki wylatują. Świderków ok 10. Niestety, troche brzydko to wygląda, wie ktoś jaka to przyczyna ? Akwarium funkcjonuje juz 3 miesiące.
  24. Ale akwa profil nie powoduje zniekształcenia...przynajmniej w moim 25l.
  25. Ja w 240 mam at-203, jednak i tak nie moge ułożyc cyrkulacji, bo albo leci tak, że kupy są ale dopiero przy boku akwa(ale wtedy filtr wieje w piasek i robi dziure...), albo kupy na środku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.