Skocz do zawartości

zdrowy_zab

Użytkownik
  • Postów

    1 697
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zdrowy_zab

  1. obsluzy spokojnie, tylko czy warto płacić tyle za kubel do takiego akwa;)?
  2. No kubel to kubel. Co za wygoda otwierać co chwile kubel, żeby go wyczyścić?
  3. Za drogi, częste otwieranie w celu wyczyszczenia. Kompletnie niewygodne i drogie rozwiązanie.
  4. Nie ma sensu kupowania 2 kubełków, kubeł jako mechanik się nie sprawdzi (no chyba, że fx5, ale to imho nie ma sensu). Do 450l mógłbyś dać narurowce + ew jakiś cyrkulator.
  5. zdrowy_zab

    wzmocnienia boczne

    Nic nie powino się stać. To tyllko niecałe 40cm słupa wody. W h=50 jest szyba 8mm.
  6. Myśle, że to byłaby gra nie warta świeczki
  7. Ciesze się, że ryby które posiadam to nr 1 i nr 3
  8. Wiekszość cieknących filtrów to tetry. Sprawdź ile jest tematów "Pomocy, tetra cieknie". Pół roku...za mało A btw to kupujesz forda a sie okazuje, że montowany w fabryce fiata Dla mnie eheimy to strata kasy, za 400zł mam narurowce, albo sumpa. A do mniejszych akwarii jakiegoś chinczyka hw-302, hw-303 i po sprawie Edit : Po dwóch latach to sie akwarium wymienia na większe, takie, w którym eheim jest za mały A pozatym, chinczyki są świetnej jakości i wątpie by co 2 lata je wymieniano
  9. Ja bym poczekał z 2 tygodnie. A jakie akwarium? Bo według mnie kubełki to poprzednia epoka. Teraz dawalbym sumpa lub narurowce., ale to do akwa wiekszych niz 240l. Do mniejszych szkoda kasy na najdroższe eheimy, tanie i dobre teraz są chinczyki.hw-303.
  10. Miesożerców z roślinożercami nie można łączyć. A fire fish piękny ? Kwestia gustu....
  11. To nie reguła, jeszcze parę dni i no2 niewykrywalne.
  12. Nic nie rób. Czasu potrzeba
  13. zdrowy_zab

    Problemy z NO3

    Przeczytaj podstawy, kopanie to zycie tych ryb. Jak mają kopać jak widzą, że nie mogą nawet ruszyć tych kamyczków, i nawet nie mieszczą im sie w pysku. Drobny piasek to podstawa przy rybach z jez Malawi. Agresja tak samo, już nie jeden się przekonał jak to "milutkie i potulne jak baranki" pyszczaki żyły w nadmiarze (ilość ryb na akwarium) albo rybami innego gatunku.
  14. zdrowy_zab

    Problemy z NO3

    Fundusze ? 25kg piasku z Castoramy kosztuje 7,49zł(polecam, mam go w 2 akwariach) starczy Ci na to dno w 100%. Masz unimaxa 250 który odpowiada za biologię. A tak w ogóle, to prezent prezentem, ale troche dziwnie trzymać papuzie z pyszczkami, nie to środowisko(papuzia zresztą i tak nie występuje w naturze) , ale jak sie jakiś samiec(lub samica) zdenerwuje, to chwila i papuzia odchodzi w niezapomnienie.
  15. Czyli wszystko co ciekawe w internecie To ja zacznę : [ame]http://www.youtube.com/watch?v=Vo0Cazxj_yc&feature=related[/ame] [ame] [/ame] [ame] [/ame]
  16. Tak, ale powoli raczej nie zaszkodzi. Są ryby, pamietajmy o tym.
  17. Musisz podwyzszyc ph. 7 to zdecydowanie za mało.
  18. Ale tu nie znajdziesz nikogo kto poleci ci za polaxzenie biomech filtra wew.
  19. Oj kolego, jak dla mnie to robisz na przekór. Od 4 rybek gabka nie bedzie 'zagowniona' a jeśli będzie, to eheim tych gowienek nie rozpusci. Te ' plastikowe tandety' sa jakościowo podobne do deogich marek typu eheim. A cd eheima, to może i za viologie odpowie, le na.99% będziesz miał gowienka na srodku akwa. Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. A ja odczuwam, ze ty chcesz wystawic filtr na widok. Wedlug mnie powinieneś trochę poczekać i pomyslec.bo stracisz kasę.małe akwa, szkoda miejsca na fiktry, w dodatku 2.
  20. Zewnętrzna filtracja nie jest priorytetem? Przecież imho to jedyna słuszna filtracja biologiczna. Czym się różni głowica nadziana gabka od 4x droższego'ladnie' opakowabego? U mnie przed at-203 jest duży serpentynit i widać jedynie z przodu dysze wylotowa. Nie odmulam. Kup brak, wszystko gra. A ty bazujesz jedynie na teoriiu. W teorii teoria nie różni sie od praktyki, w praktyce różni się. -- Zewnętrzna filtracja nie jest priorytetem? Przecież imho to jedyna słuszna filtracja biologiczna. Czym się różni głowica nadziana gabka od 4x droższego'ladnie' opakowabego? U mnie przed at-203 jest duży serpentynit i widać jedynie z przodu dysze wylotowa. Nie odmulam. Kup brak, wszystko gra. A ty bazujesz jedynie na teoriiu. W teorii teoria nie różni sie od praktyki, w praktyce różni się. Eljot...oj tam czepiasz sie ;p. Pisałem na szybko i wylecialo. Ale podobna funkcje pełni' najpopularniejsze pozycje'
  21. WZobacz w galerii zdjęcia baniakow top 10, większość ma mechaniki, a ich nie widac. Zadanie spełniają na 100% chodzi o to, aby przed mechanikiem był kamień. I mow co chcesz, ale mechanik.widoczny? Estetyczny? Bazujesz na teoriii albo boisz się, ze ci kubel wyleje wode. 2 mechaniki sa drozsze,.niz jeden.kubrl i brzydsze.
  22. Estetyczny filtr wewnętrzny? No prosze cie...przecież jego się ukrywa za kamieniem i tyle go widzieli. Ja nie lubię śmieci typu filtr w akwa, i albo ich nie widac, albo robotę odwala kubel. Nie wyobrażam sobie filtracji biologicznej na mechaniki.
  23. 1.Champsochromis caeruleus 2. Metriaclima sp msobo Magunga 3. Labidochromis hongi sweden 4. Lethrinops albus kande 5. Metriaclima fainzilberi Lundo Is 6. Dimidiochromis compressiceps 7. Copadichromis parvus 8. Copadichromis borley kadango 9. Astatotilapia Caliptera 10. Pseudotropheus williamsi
  24. 18w zabierze Ci ok 4zł miesięcznie, 11w ok 3-3,5zł. Czy warto? Mnie by bardziej raziły te 2 filtry niż te grosze różnicy
  25. Eheim, jak masz kase mozesz kupic, ale świetne jakościowo są potoczne "chinczyki", hw303 - 150zł. Grzałka przepływowa tłumi przepływ. Uv praktycznie niepotrzebne...uzyjesz moze raz na starcie A co do filtracji, dobrym rozwiązaniem mogą być ten narurowce (szukaj na forum)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.