Skocz do zawartości

zdrowy_zab

Użytkownik
  • Postów

    1 697
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zdrowy_zab

  1. Po pierwsze, 4 gatunki w 250l to o 2 za dużo. Jak wyżej, napisz skąd jesteś, daj na giełde ogłoszenie (jak nie wiesz, jakie masz gatunki, skorzystaj z działu "identyfikacja gatunków" na forum").
  2. http://www.youtube.com/user/Zdrowyz
  3. To może lepiej, na początku ty wybierz, które gatunki Ci się podobają a wtedy pomożemy Ci do tych ryb coś dobrać Ryby do 17cm.
  4. Nie, ale to może oznaczać, że coś jest nie tak.
  5. Pyszczaki to ryby żyjące przy dnie.
  6. Nic nie powinno się stać (oczywiście, jeśli nie dasz za dużej mocy oświetlenia oraz najlepiej barwa powyzej 6500k)
  7. Kiedy zalałeś baniak? Przy spadku no2, no3 również nie może maleć, a powinno rosnąć, więc pewnie źle zmierzone.
  8. Ja mam 120x40x50 i mam wzmocnienie luz ok 11cm + brak poprzecznego.
  9. Ja mam z wyżej wymienionych afre i msobo i karmię 2x dziennie: 4x w tygodniu mięso (2x suchy, 2x mrożonki) i jest ok
  10. Nic z podanego. Nie łączymy biotopów. Źle się to skończy dla tych ryb. Pomijając kwestie parametrów
  11. Po pierwsze, ten Versamax FZN-3 jest zdecydowanie za mały do takiego akwa. Hw-304a, nie da sobie rady jako mechanik, ciężko będzie ustawić odpowiednio, zajmie ci dużo miejsca, często otwieranie w celu czyszczenia, to nie jest zbyt wygodne i dobre... To takiego akwa, najbardziej widziałbym narurowce. Ewentualnie pospolicie, tzn hw-304a + mocny wewnętrzny (2000l/h + ew. falownik) http://forum.klub-malawi.pl/podstawowy-osprzet-filtracyjny-t20673.html
  12. Jak masz miejsce i możliwość (chęci do DIY) to stawiaj narurowca. Schematów, projektów itp na forum znajdziesz sporo
  13. Właśnie dojechalem do domu. Miło było spotkać oraz poznać osoby z KM, atmosfera również 1klasa A plan na dzisiaj:. Wyzdrowieć
  14. Jeśli zamierzasz odławiać młode i je sprzedawać, to sens jest.
  15. Podaj wymagane dane (testy itp.)
  16. Używaj opcji "edytuj" zamiast pisać post pod postem. W tym dziale rozmawiamy o obsadach. Do prezentowania zdjęć służy galeria, gdzie zapraszam.
  17. zdrowy_zab

    początkujący :)

    Grzałka jakaś 100-150w. Filtry git. Obsada, trochę za mało Ja bym celował w 2+7/8 Musisz się jeszcze zaopatrzyć w testy wody (no3, no2, ph, kh)
  18. zdrowy_zab

    Tips And Tricks

    W malawi ważniejsze jest KH, ale nie będzie ono wyższe od GH.
  19. Spienionego PCV nie musisz wklejać na sylikon, wystarczy upchnąć pod wzmocnienie. Umożliwi Ci to po prostu po kilku latach (ewentualne) odwrócenie akwarium, kiedy przednia szyba będzie pełna rys.
  20. Okrzemki. Norma przy nowym akwarium. Czasem znikają po pewnym czasie (w moim przypadku ok 6 miesięcy) a czasem nie. No3 że rośnie, to normalne, nie walcz z nim, jak jest na niskim poziomie (odsyłam do FAQ) No i ostatnia sprawa, w malawi nie stosujemy takiego podłoża, jakie jest widoczne na twoim zdjęciu, zaś piasek(ok. 1mm) (pyśki lubią kopać). To taki OT.
  21. No3 w ciągu 4 dni na poziomie 30-40 oznacza, że biolog pracuje i to dobrze! Tamta rybka, mogła być po prostu słabsza i oberwało jej się po przeprowadzce, zawsze to stress, nowe lokum itp. Daj znać później, jak wygląda sprawa z nh4 i no2. Ewentualnie, przy takich ekstremalnych działaniach typu właśnie przeprowadzka zaleca się dodanie do wody bakterii (np biodigest prodibio).
  22. To nic, że trochę za późno, ale odświeże: Aqua park Tatralandia (słowacja), blisko granicy, w szczególności dla dzieci (nie tylko )Miejsce super. Polecam! http://www.tatralandia.com.pl/?gclid=CPTS9a_i3rgCFUVe3god8yAAzQ
  23. Popraw link, nie działa.
  24. Sprzęt, brakuje mechanika...(ja dałbym jedną grzałke i usunął deszczownice-ale trzymajmy się tematu) Obsada...obejrzyj sobie galerię i napisz, które ci się podobaja, a my spróbujemy ci pomóc:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.