Jesli masz
a) świderki
co tydzien mieszasz przy podmianach piach
To nie masz się co martwić o strefy beztlenowe.
A nalezy zwrócić uwagę, ze większosc (jesli nie wszystkie) tematy o płochliwości, powiązane są z zakupem ryb w "osiedlowych zoologach".
Imho małą kwiestie ma tutaj grzebanie w akwarium.
1. Do identyfikacji -> galeria
2. Ryby kupuje się ze znanych, dobrych, sprawdzonych źródel, nie jak napisales zarobaczone 9zl/2cm.
3. I obsada oczywiście, do wymiany.
Te wzmocnienia troche za krótkie są...
Jak chcesz bezpiecznie i standardowe wymiary, to nie lepiej kupić dobrej firmy zbiornik (np często polecany Diversa) ?
Jesli ograniczysz wzrost na szybie - tak samo mizernie będzie rosło na kamieniach.
Nie rozumiem...co za problem przejechać szybę kartą (np bankową) raz na tydzień? Zajmie to max 2 minuty (chyba nawet nie )