Skocz do zawartości

zdrowy_zab

Użytkownik
  • Postów

    1 697
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zdrowy_zab

  1. Membe i interruptus - podobne (żółte) samiczki.
  2. Bo żyje w kwaśnych wodach.
  3. Multipunctatus żyje w jez. Tanganika.
  4. zdrowy_zab

    Po malych zmianach

    Uzupełnij proszę wymiary akwa, litraż, osprzęt itp :)
  5. Bo skarlowacieja ? Czy bo nie kupisz tych ryb, bo będziesz miał sumienie?
  6. Może nie jestem post_mortem, ale membe deep minimun 100x40...w 100x40 wielkiego pola manewru nie ma, a co dopiero w 80x35...
  7. Ej ej, nie ma usprawiedliwienia "że ktoś nie może mieć". Jest wiele innych ciekawych biotopów i ciekawych ryb. A to, że ktoś przykladowo nie ma kasy na wieksze akwa ? a) poczekać na wiecej kasy nie zakladac akwa. To są żywie zwierzęta.
  8. A ja kupując, patrze na cene, nie na sklep Przecież mi tam chyba popiołu nie dosypią
  9. Stosunek reddfielda Zmniejszyc po4. Np seachem phosguard. Teraz najlepiej zaciemnic akwa na pare dni i odessac to cos.
  10. Kolega pisał na chacie, ze akwa ma 3 (albo 4 ) mce.
  11. Tak, jak mówilem. Kup test na no2 (mysle, ze to tutaj lezy wina) tzn nieustabilizowane akwarium. Czy ryby mają inne oznaki ? Plochliwosc, lezenie na dnie, brak apetytu ?
  12. zdrowy_zab

    Karmienie młodych

    4 razy w tygodniu pokarmy mięsne i będzie ok. Reszta roślinne. Dobre firmy : Osi, naturefood no i jeszcze Dainichi (ale w polsce na razie nie dostaniesz - jedynie USA) Tutaj masz tabelę pokarmów KLIK
  13. zdrowy_zab

    Karmienie młodych

    4-5cm to nie są maluchy. Taki pokarm, jak dla dorosłych (z tym, że odpowiedniej wielkości).
  14. Co do niewyrabiania fluvala, to jakby nie wyrabiał, to bylo by no2, jeśli no3 jest wysokie, to filtr spelnia swoje zadanie.
  15. W naturze nikt im nie wyciąga ikry z pyska, a ryby w jeziorze jakoś dalej istnieją.
  16. Hmm, kupki będą wlatywać pomiędzy kamyczki i wtedy już nie będzie tak ciekawie. Piasek jest w miarę płaski, kupki nigdzie nie wlecą, mechanik zbierze, odmulaczem też elegancko. A dwa, to po prostu niebiotopowe i nie będzie części zachowania ryb.
  17. 3-4mm to za dużo na pysie. Odpowiedni jest tak 0.8-1.2mm. A czemu chcesz zmienić, skoro jak sam pisałeś, ma swój urok i pyszczaki z niego korzystają ?
  18. Wydaje mi się, ze 4x mięso w tygodniu będzie ok. a głodówka....samo dobro.
  19. Dzisiaj ludzie kupuja chinczyki hw-302, hw-303, hw-304....wielka oszczędność, jakosc bardzo dobra, czego chcieć więcej?
  20. Wydaje mi się, że troche za dużo mieska jak dla saulosi. Jeden dzień w tygodniu, warto przeznaczyć na głodówkę
  21. 4 ostatnie posty były opiniami nt wyglądu akwa. A akwaria prezentujemy w galerii (opinie także )
  22. Panowanie...galeria.
  23. Nieee no, skałki jak i ułożenie mistrzostwo, pierwsza klasa. 10/10
  24. Bez mechanika nie da rady. Mechanik, coś koło 1500 l/h
  25. Imho piasek biiały, będzie widac każda kupke. Dodadkowo nienaturalny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.