Skocz do zawartości

zdrowy_zab

Użytkownik
  • Postów

    1 697
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zdrowy_zab

  1. Ja kupiłem rok i 2 miesiące temu msobo (miały wtedy jakies 4 cm) i dopiero teraz samczyk zaczyna się wybarwiać (ok 6cm)
  2. Powoli, ale pół roku Jak pół roku, to bardzo szybko.
  3. Ja zmieniałem swoje ułozenie kamieni...4 razy Miejmy nadzieje, że twoje spodoba Ci się od razu na zawsze
  4. Demason odpada na wstepie w 112l.
  5. Proponuje najpierw czytac - później robić. Demasony + yellow to niedopuszczalne połączenie. A o eliminacjach demasonów wystarczy poszukac na forum.
  6. Piękne. Jednak serpentynit, to serpentynit :D Doczepiłbym się tylko tego tła...nie lepsza byłaby zwykła czarna folia ?
  7. To albo sprzedawca się nie zna, albo udaje glupiego i chce sprzedać towar żadne z tych ryb nie posiadają pionowych pasow.
  8. Wstawiasz zdjęcie do galerii, a tam znający się ludzie, wypowiadają się, nie na forum. Dziękuję, to tyle.
  9. Zdecydowanie, powinno być inaczej. Najpierw czytasz, później kupujesz. Do identyfikacji służy galeria.
  10. A ja wrzucam litr lodu
  11. A co za różnica czy połysk, czy mat, jeśli od strony klejącej jest zawsze połysk?
  12. Nie ma szans, żeby ten filterek zrobił pralke, a zakładając deszczownie, nie bedzie cyrkulacji.
  13. Jak będzie styropian 2cm dokładnie obłożony, to myśle, że nic się nie stanie. A do pudła styropianowego można wrzucić taki wkład do lodówki samochodowej (po prostu lód w opakowania plastikowym ) Ale sam styro i mysle, ze bedzie git.
  14. Ja mam akwarium otwarte i dzisiaj woda - 29stopni. Wrzuciłem litr lodu i spadła do 28.
  15. Tak, tylko do tego czasu, wzrosło stężenie no2 i nh3. Trzeba je rozrzedzić wodą z ogólnego, gdzie filtracja działa prawidłowo i nh3 i no2 = 0 Jak bierzesz wode z ogólnego, to nawet 50% nie zaszkodzi.
  16. http://allegro.pl/prodibio-biodigest-bakterie-do-filtra-biostarter-i2423891685.html cos takiego Tak, podejrzewam, że to dopiero początek działania no2 i nh3...jesli nic nie zrobisz, to kwestia kilku dni, jak ryba odejdzie do swiata wiecznej spiruliny. Teraz na twoim miejscu podmieniłbym 25-30% wody na tą z dojrzałego akwa i zamowił ten biodigest. Za pomoc nie ma za co Od tego jest forum, ale warto przeczytać też FAQ.
  17. Ten preparat nic nie pomoże. Pomóc mogłby biodigest prodibio.
  18. 1. No i własnie...wina niedojrzałego filtra. 2. To normalne, że maluchy znikają...dorosłe je sobie jedzą Pytanie, czy masz gdzie oddać maluchy. Teraz możesz kupić biodigest prodibio, albo oddac samiczkę do ogólnego i nastepny miot przeniesc do kotnika (po tym, jak filtracja dojrzeje) albo zakupić kotnik siatkowy (wsadzasz do ogólnego akwarium).
  19. A jak z no2 ? Wewnętrzny, rozumiem dojrzały ? W tym 30l pływa coś prócz tej samicy ?
  20. A w tym 30l jest odpowiednia filtracja biologiczna ? Sprawdź parametry.
  21. Mógłbyś podać dokładniej ? Bo pierwsze słyszę. To, że zabija flore wiemy, ale nie słyszałem, by komus akwarium padło z powodu chloru w kranówce.
  22. A co w tym złego ? Ja mam np założony korpus narurowy z węglem przeznaczonym do podmian, wcześniej lałem prosto z kranu. Różnicy żadnej nie widze (prócz czystego sumienia)
  23. FAQ KLIK
  24. Z tego, co wiem, to akwarium zostalo sprzedane.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.