Skocz do zawartości

zdrowy_zab

Użytkownik
  • Postów

    1 697
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zdrowy_zab

  1. Naturefood i OSI...drogie...nie musisz kupować najwiekszych opakowań(osi - 63g w zupełności Ci wystarczą na długi czas). Ja zuzyłem 20g Dainichi przez rok(ale to nie jedyny pokarm). A pokarmy zdecydowanie najlepsze. Ja odjąłbym tropical MALAWI. O JBL novo-malawi jakoś komentarzy zachwytów nie widziałem. EDIT. A ja nie wiem, zaoszczędzenie paru złotych kosztem ryb (na pewno na hikari, tropicalu nie bedą tak ladnie wybarwione/szybko rosły jak na własnie tych lepszych pokarmach)
  2. zdrowy_zab

    Początki malawi 112L

    Imho, wapien nie może wyglądać ładnie, ale to imho biodigest przyspieszy cykl, więc jesteś na dobrej drodze
  3. No tak, ale w instrukcji chyba jest napisane, jak tego używać na twoim miejscu.zakupilbym biodigest prodibio.
  4. zdrowy_zab

    Początki malawi 112L

    oleraf Ktoś kiedyś na forum(innym), napisal, że jest wniebowzięty, jego żona opiekuje się jego baniakiem, podczas nieobecności. Najlepszy był komentarz pod spodem "Uważaj, katastrofa jest bliżej, niż myślisz" Pokaż żonie ładne baniaki z galerii z serpentynitem i do porównania z wapieniem. Może przekonasz
  5. Z drugiej butelki? Nie wiem jak w serze, ale tam nie trzeba wymieszac dwóch odczynników jak w przypadku no2 JBLa ?
  6. 20-30% wystarczy
  7. No2 najbardziej ważne teraz. Ph masz zdecydowanie za.niskie. No3, niemożliwe.
  8. Wydaje mi się, ze na rybach nie warto oszczędzać. I lepiej, aby to ryby się nie dusily. Zwierzęta to nie zabawki i jak trzeba, to trzeba ph, kh...w zasadzie nh3 też by nie zawadzilo.
  9. A kto każe kupować zestaw?(z niepotrzebnymi niektórymi testami) na paskowe nawet nie patrz.
  10. Jbl. No bez przesady...co za problem wlac do fiolki 5ml wody, 5kropel prepararu 1, 5kropel preparatu 2... Instrukcja tez jest.
  11. Aa. Paskowych nie kupuj...szkoda kasy a dalej nie będziemy wiedzieć na czym stoisz.
  12. Paskowe sa do niczego...ale...co z kropelkowych spadło na dno? Nie rozumiem.
  13. Nie, nie za dużo...tylko zalezy, jakimi porcjami. Testy kropelkowe kup:) no i jakieś lepsze pokarmy by się przydały
  14. A kiedy wypuściłes ryby a kiedy zalales akwa?
  15. at-203 bedzie okej...musisz tylko odpowiednio ustawić
  16. zdrowy_zab

    Początki malawi 112L

    No2...nie ma prawa sie pojawić przy odpowiedniej filtracji biologicznej Musisz przekonać e901 jako biolog da radę. Ale jako mechanik, to już wątpie. Schowasz jakiś mały filtr wew i bedzie ok ph i kh dobre.
  17. zdrowy_zab

    Moja woda

    A czemu, gdy miałem no2 dałes bactozym i podmianke ? imho niepotrzebnie, tym bardziej bactozym.
  18. Ale kolego, poszalałeś z wyborem kategori...:) galeria -> akwaria z innej strony
  19. Wszystko ok. Dobrze, że to 50cm szerokości. Tak, jak poprzednik, usuń te sztuczne roślinki. Ja bym tutaj roślin w ogóle nie dawał. :)
  20. a tak, przepraszam, pomyliłem nicki
  21. Pomijając dyskusje. Piszesz, ze szanujesz zwierzęta...tylko nijak ma się to do danio z pyszczakami.
  22. Nie zgodzę sie z tobą. Wygląd szybko się znudzi, pozostanie tylko obserwowaniezachowań. Ja, przy wyborze ryb nie kieruje się wyglądem. A to, ze ty masz danio z pyszczakami...jedynie pozostaje mi współczuć danio...
  23. zdrowy_zab

    Testy

    Chodzi o test jbl, który ma skalę 7,4-9. Bardziej przydatne/dokładne przy naszej wodzie.
  24. zdrowy_zab

    Testy

    Tylko ph przydałby się 7,4-9
  25. zdrowy_zab

    Testy

    Nie musisz kupować całej teczki JBL'a. Wystarczy, że kupisz osobno wszystkie testy, które potrzebujesz (No3, no2, ph, kh). W tej teczce są takie, które są praktycznie nie potrzebne dla nas (Fe, Mg). Na przykład : http://allegro.pl/jbl-no3-test-50x-orginal-i2463891884.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.