Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. 160 zł ?! :shock: Ja swoje (123x40x70) wyspawałem za 23 zł bodajże (koszty kątowników)... po co szukać tak drogo? Nie lepiej zapytać jakiegoś znajomego czy nie ma spawarki i czy by nie wyspawał? Już taniej Cię wyjdzie przyjechać do mnie;)
  2. No właśnie kusi mnie jeszcze jeden gatunek ale sam nie wiem... w takich akwariach hodują już nawet 3 gatunki a moim skromnym zdaniem to dla 1 jest idealnie. Choć tak jak mówie strasznie kusi...
  3. Słuchajcie... cały czas zastanawiam się nad obsadą do tej 240'ki. W artykule na stronie klubu wyczytałem, że 2+6 Saulosi i 2+5 Aulonocara np. rubin red jest ok. No ale patrze na to akwariuum narazie z samymi saulosi i czy im nie będzie za ciasno?! Teraz obywa samce saulosi są naprawde pięknie wybarwione, samice pływają pośrodku, nie są zaganiane non stop jak było w 112. Wydaje mi się że dołożenie jeszcze 7 ryb to własnie mały dworzec;) Czy nie lepiej naprzykład 1+3 A. Red rubn? Nie znam do końca zachowania tychże ryb dlatego zastanawia mnie czy jeden samiec innego gatunku nie będzie ścigany przez obecne dwuletnie saulosi. Przed zalaniem 240 wydawała się ogromna ale po wpuszczeniu niby tylko 8 rybek wydaje mi się że 12 ryb w takim akwarium to już maksimum:) choć większość hoduje większe ilości w takim baniaku.
  4. Nawet jak im dasz jakieś mięsko to jak się nażrą to nic nie rośnie?
  5. Przepraszam jeśli jak kolwiek uraże ale nie są może po inkubacji?? Moje samice niejednokrotnie po 2 tyg brzuchy jeszcze takie miały.
  6. No przychamowałbym z tymi 3 gatunkami... jeżeli 100 cm to było by im naprawde ciasno. Lepiej jakieś dwa spokojne.
  7. czester_

    Zoo-Botanika 2007

    aha to już widzę że na jedniodniowy wypad się nie zapowiada:) 14 mam urodziny także prawie na rozpoczęcie:P
  8. Zapraszam do obejżenia... narazie wstępne zdjęcie, jeszcze w fazie delikatnych przeróbek jestem:) http://www.um-um.pl/malawi/details.php?image_id=7802
  9. No ze starego akwarium to ja przełożyłem kubła i naprawde jak na to akwarium namiastke piasku:) No chyba że świdry zabrały na plecy bakterie. A tak na poważnie to stare gąbke od małego filtra z 112 wypłukałem w 240, włączyłem wszystkie filtry w domu i wlałem nivitreca. Myślę że dlatego nie doszło do zachwiania. Ale trzeba przyznać, że jak test na NO2 robiłem to pukawka biła:D Niedługo zrobie prezentacje;)
  10. No na początku planowałem ze 112 5 lat postoi a stało niecałe 13 miesięcy:P Na jakieś pół roku jestem spełniony:P
  11. Witam spowrotem:) Akwarium 240 litrów juz stoi:) Rozłożyłem dolewanie wody na dwa dni. Tak naprawde z tych moich 112 litró to może dno 240 zakryło :shock: . Co najważniejsze do zachwiania parametrów nie doszło z czego bardzo się ciesze:D Odziwo także na drugi dzień od zalania woda jest przejrzysta i klarowna:) Jednka po zalaniu wlałem nivitreca i włączyłem wszystkie pompki w domku jakie miałem, urzyłem także węgla aktywowego by wyłapał te wsyztkie brudy z tła, piachy itd. Po tym wszystkim musze przyznac ze jestem straszliwie szcześliwy ze jednak kupiłem 240 a nie 160 i jestem bogatszy o kolejne doświadczenia związane z "bezstratnym" zalewaniem nowego baniaka w jeden dzien:) Jestem w trakcie sprzątania bo jednak taka akcja wywołała niesamowity bałagan, w pokoju ogródku itd. Jak juz sie z tym uporam i paorma innymi zabiegami kosmetycznymi przy akwarium napisze dużą prezentację o powstawaniu mojego baniaka który odzwierciedla wszystko czego się nauczyłem:) Dzięki wielkie jeszcze raz wszystkim którzy mi pomogli i tym którzy o tym nawet nie wiedzą!! Pierwsze zdjęcia już jutro;) P.S ma ktoś Red rubin na zbyciu?
  12. Tło super:) sam zalałem dziś swoje DIY Mam pytanie z innej beczki.. ten styropian to tam nie kwiczy pod akwarium bo strasznie go oszczędnie położyłeś...
  13. Ja myśle ze to dźwięk napowietrzacza Moja rada: wyrzućcie ten węrzyk z filtra odpowiedzialny za bąbelki i ręcze że nic poza delikatnym szumem wody nie usłyszycie... rybom się nic nie stanie;)
  14. Znaczy jakie te warunki stabilne tam są?? Musisz zostawić jeden gatunek, że się jeszcze nie gryzą to nic nie znaczy. Podaj parametry to zobaczymy co tam piszczy. Raczej szukałbym powodów w wodzie lub oświetleniu.
  15. czester_

    Zoo-Botanika 2007

    następnej impprezy już nie omine, szczególnie że w moje urodziny:P A więc już mogę powiedzieć do zobaczenia i zrobić jakąś ramke na rejestracje:) Daniel może razem pojedziemy bo sam się zgubie:P
  16. Obsada do wymiany... ja tu bym nie trzymał więcej niż jeden gatunek, imo to moze być jedna z przyczyn. Druga sprawa to taka czy to zaczęło się teraz czy od zawsze? Może zmieniłeś swietlówke, dekoracje lub co innego?
  17. czester_

    Maingano

    2-3 tygodnie nigdy dłużej.... po tym jak stosuje patent z kotnikiem w kotniku tak po 2 dniu jak młode widze w pysku przekładam do kotnika i na drugi dzien te młode pływają juz same także średna teraz to gdzies około 17 dni. Swoją drogą ostatnio naliczylem sie 72 młodych i po 3 tygodniach od tego zdarzenia 3 moje samice znów inkubują
  18. czester_

    Maingano

    SAmica powinna być jak najkrócej poza głównym akwarium ponieważ im ten czas sie żwiększa tym prawdopodobieństwo że ryby ją "nie przyjmą" spowrotem się zwiększa. Myślę że tak po 2 tyg możesz ją wyławiać. Osobiście wyławiam swoja saulosy dopiero wtedy gdy w pyszczku widać już nie ikry a pływający narybek. Coo do sposobów odławiania to jest ich tyle ile akwarystów. Każdy z nas ma inny wystrój i odpowiednio musi działać. Kiedyś toczyła się rozmowa na ten temat: http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.p ... %B3awianie A tak na przyszłość zanim zadasz pytanie kliknij szukaj na forum i wpisz słowa kluczowe. Masę tematów bowiem już tu przerabiano i na większość jak twojego już są odpowiedzi;) Pozdrawiam gorąco !!
  19. Sluchaj skoro filtr buczy i puszcza bąbelki to działa... moze ta gąbka jakaś lewa?! Napisz do mnie na gg ew. wejdz na czata malawi teraz....
  20. Ja teraz kupiłem tego aquaela do mojej nowej 240:) Ale mam odmienne odczucia.. jak podłączyłem go w 112 obecnym to wyrywał kamienie z piasku:P Odkręcałeś go w środku? Może turbina się zablokowała? Buczy wogóle?
  21. czester_

    piach czy kamienie??

    Może ja się wypowiem. Osobiście nie mam roślin w malawi lecz najrosądniejsze co słyszałem na temat trzymania roślin w piachu by dobrze rosły to zainwestowanie w koszyczek (taka doniczka). Najlepiej ponoć posadzić ją do takiego czegoś i wsypać tam drobny żwir. Roślina wtedy bowiem lepiej się rozwija i łątwiej dostają się do jej korzeni nawozy itp jeżeli są stosowane.
  22. Jedna jest na naszej stroniee. Druga także popuolarna to http://www.gielda.akwarysta.pl/dodaj.php?d=1
  23. Sluchaj a jak podczepiłeś gąbke?? Podejżewam ze filtr ciągnie ale tam przy tym aquaelu jest taki koszyczek jakby który się wkłada w dziure w gąbce i dopiero t opodłącza się do głowicy... tak zrobiłeś czy może tylko nałożyłeś samą gąbkę na wlot do głowicy? Ew. sprawdź palcem czy wogóle ma ciąg...
  24. Ja sprzedawałem, do zoologicznego bądź allegro albo internetowe giełdy akwarystyczne. niektórzy samców poszukują także raczej z tym nie ma problemu.
  25. Lepiej odrazu umieścić większą ilość rybek potem zawsze są większe problemy przy wkładaniu po czasie następnych. Co do filtracji to jak najbardziej może być choć ja bym wyjął gąbki z fluvala i włożył ceramike w to miejsce. To niezbyt duzy filtr i przeda sie dodatkowe złoże. No i oczywiście kąbka jako prefiltr na kubełek.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.