Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. czester_

    Nazwa Topicu

    Mówcie co chcecie.. dla mnie teraz ten chów jakoś nie pasuje kompletnie. Już lepsza hodowla była a to jest takie zimne, dziwne i może nawet poprawne językowo jednak przedtem każdy wiedział o co chodzi;) Nie wiem co to za rewolucje na forum, popieram reszte o wpisanie "Pięlęgnacja". A tak już się czepiając to nawet nie ten dział na taki temat... bo dział do nich już jest;)
  2. czester_

    Totalny zakwit

    Większego akwarium z wyposażeniem w prezencie od mikołaja:)
  3. Ja tam nie koniecznie zwiększał bym im diete... coraz większe karmienie a nagle bach i 7 dni bez żarcia. Bardziej poszedł bym w stronę zostawienia tak jak jest akwarium szczególnie jeśli masz glony bo pyśki z chęcią je podskubią albo wyciemnienia baniaka na ten czas. Podczas leczenia z sinic zrobiłem diete moim pysiaką i po zdjęciu zasłonek odziwo wstawały i dobre pare godzin musiałem odczekać by zabrały się do żarcia, a przez ten czas obserwowałem je i dało się czasami zauważyć jak skubią skałki. Może mój tok rozumowania nie jest za dobry i chętnie posłucham osób bardziej doświadczonych ode mnie. Moje obserwacje z których wnioskowałem napisałem także niech mnie ktoś prosze przekona czy słusznie czy też nie słusznie dewaguje:D
  4. Ciekawe rzeczy prawisz... powiedz mi tylko jak to się ma do pysiaków które całe życie mają temperature wody ok 25-28 i jak mi się wydawało zimna nie lubią Przyznam, że pewnie jak większość uważam że 7 dni to nie problem dla pysiaków. Zgłodnieją to poskubią glonów i jeszcze nie słyszałem by zdrowa ryba nie przeżyła bez jedzienia przez tydzien.
  5. Niedaleko wstecz... http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?t=1998 IMO sumpa nie opłaca się montować do takiego szkła bo koszty przerosną kubła. Zastanów się jeszcze.
  6. Ja tą szybę tyle co prostą... zero problemu. Jak? Kupujemy najtańszy czyścik do szyb a raczej skrobak na żyletki. Wyżucamy żyletke a zamiast niej zwijamy na pół kawałek waty filtracyjnej i zamykamy. Potem można spokojnie przystąpić do czyszczenia, a wata sama dopasuje się do kształtu szyby. Jak nie wiecie o czym mówie mogę przysłać zdjęcie:)
  7. Sprawdź połączenia rurek z głowicą i wyjściami do akwarium.. czasem wężyk lubi się bardziej zagiąć i pojawia się szparka.
  8. Hmm, a mi się tu coś nie podoba... co prawda różnie się rybie urodzi bo moja samica jest np w czarne kropki ale to mi wygląda bardziej na "kundla", a jeszcze bardziej na rybe która wyszła od rodzeństwa (jakby to powiedzieć by dobrze zabrzmiało;P ) Gdy zostawiłem dawno temu jednego samca bo miał ładne kolory :/ (najprawdopodobniej tego samego miotu co samice i od tych samych rodziców ) narybek urodził się np, bez oka, czarne itp.. i to wszystko w jednym miocie. Po tym incydencie stwierdziłem, że już nigdy nie dopuszcze by różne płcie po tych samych rodzicach pływały razem w zbiorniku, młode raz i ostatni w życiu niestety musiałem zabić
  9. czester_

    saulosi

    Tak, młode także różnią się barwą przynajmniej te które widziałem. Dla pewności cyknij fote do galerii niezidentyfikowane.
  10. 1. Akwarium zależy tylko od zasobności twojego portwela. IMO 40cm może być troszke za niskie. Wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem było by 140x50x50 2. Tak, dobre drewno i odpowiednio skonstruowana szafka spokojnie utrzyma taki ciężar. Nawet szafeczki z płyt wiórowych bardzo dobrze sobie radzą. Choć metalowy stelarz jak dla mnie jest lepszy. 3. Wszystkie filtry które wymieniłeś będą dobre do takiego akwarium, osobiście polecał bym Tetre i JBL sam nie używałem ale zbierają dobre opinie. Do fluvali się zraziłem bo plastik jest okropny...
  11. No i zagadała:) Jeszcze nie wie w co się wpakowała choć już dziś jej spać nie dałem:P Za miesiąc odsłonimy wspólnie nowy stary baniak po całkowitej rewolucji i częściowym restarcie, trzymać kciuki za nową malawistke!!
  12. W takim razie poczytaj forum:) wiem że to prawdziwy kosmos bo tematów jest sporo i to całkiem inaczej nadrabiać, a być tu od początku no ale niestety pare nocy trzeba zawalić Wprawdzie nie mogę znaleźć nigdzie o tym filtrze ale jestem prawie pewnien, że na taką obsade parametry w normie nie są. Przydałby Ci się napewno dobry filtr wewnętrzny i kubeł lub ew, sam kubeł jeśli ten w pokrywie jest dobry. Jeśli chcesz pogadać napisz mi na gg napewno łatwiej mi będzie się z tobą porozumieć i poradzić.
  13. Musisz zaobserwować czy napewno czują się dobrze, nie są jakieś blade itp. Poprostu poczytaj o wodzie, wymaganiach i sama zadecyduj z tymi zbrojnikami. Ogólnie nie mam do nich nic choć drugi raz bym ich do siebie nie wsadził bo widziałem jak się męczyły. Nie będe przekonywał by je odławiać lub nie. to poprostu ryba nie z tego biotopu o innych wymaganiach lecz wielu je posiada i odziwo mają się dobrze. Szczerze wolę być o to nie pytany, bo kiedyś sam je miałem jednak wyleczyłem się z tego i przyszedł dzień kiedy dla ich dobra oddałem je do lepszego jak dla nich akwarium. Jeżeli jednak nie masz gdzie ich dać bo nieraz zdarza się że w ogólnych są o wiele gorsze warunki to trzymaj je pod warunkiem, że masz dobrą filtracje (o której jeszcze nie wiem) i zamierzasz kupić to większe szkło.
  14. Wiesz znafcy z zoologicznych też czasem niezłe obsady doradzają. To że ktoś tak ma i robi nie oznacza wcale że robi poprawnie, a tylko tyle, ze tak robi. Dobrze, że trafiłaś na forum to jakoś wyjdziesz na prostą, a i życie pyśków troszke się poprawi. O pokarmach poczytaj.. nie są to duże koszta, a jedna z ważniejszych rzeczy dla pysiaków.
  15. no to oprócz duzo duzo większego akwarum to na początek dużo więcej pokarmu koleżanko:) Mnóstwo wątków na ten temat jest w naszym forum. Wejdź w dział Zywienie i wpisz w wyszukiwarke saulosi. Zdecydowanie mało uroizmaicona dieta. Więcej dowiesz się jak poczytasz te tematy. Pozdrawiam! Nie wiem dlaczego ale z perspektywy czasu ile już jestem na forum w większości przypadków każdy nowy usprawiedliwia się że ma w przyszłości postawić większy baniak. IMO dla mnie nic to nie znaczy i nie jest to argumentem obronnym no chyba, że ten baniak jest już w drodze ale jeszcze z takim przypadkiem się nie spotkałem;)
  16. hmm tak wyczytałem albo na wiki albo innej stronce. W temacie zielony jestem no ale skoro powiadają, że w internecie jest wszystko to coś w tym musi być Marginesem mówiąc jakich termometrów używacie?? Ja przesiadłem się na elektroniczny bo nie chciałem żeby mi coś w baniaku pływało. Zapłaciłem coś koło 13zł za całą stacje z temp. zew i wew. do tego jeszcze maksymalne, alarm przy temp. krytycznych i zegarek oczywiście:D Przekłamania nie ma, a przynajmniej zbędnego szkła w akwarium mniej:)
  17. Daj sobie spokój z tymi kaskadami... kup nawet używanego zewnętrzniaka i nie kombinuj;) Fluvala czy eheim'a classic za mniej niż 100 dostaniesz. Co do turbo 1100 to śmiało możesz kupować tylko potem nie zdziw się gdy ryby będą tyłem na około pływać, jeśli jakimś cudem głowice i gąbke wsadzisz do takiego małego akwarium... Poważnie to o wiele za mocny filtr i za duży jak na twoje szkło.
  18. Karmisz je tylko spiruliną??
  19. Hej te kulki to na 99% ołów. Jeśli zbiorniczek się nie rozbił to jeśli pozbierałeś tak jak mówiłem nic się nie stało. Dla bezpieczeństwa w tamtym miejscu wyzbieraj odmulaczem jeszcze piasek z powierzchni i będzie dobrze;) Stosuje się go jako obciążenie by nie ciągneło termometru w którym pamuje próżna do góry.
  20. Kurcze trudno doradzić jak się nie jest na twoim miejscu i nie zna się na rzeczy.. wiesz mi się wydaje że jeżeli zbiorniczek nie pękł to nic się nie stało. Te kulki to najprawdopodobniej coś nagrzewające się i trzymające ciepło na około zbiorniczka. Myślę, że nic groźnego... pozbieraj je poprostu.. wyjmij szkło z termometra i zaglądaj może ktoś Ci odpowie.
  21. Jak ryby mogły termometr zbić? Choć chemikiem nie jestem gdy rtęć się wyleje czy inna substancja w termometrach to trzeba jakieś już chemikalia i pierwiastki stosować, nie wiem jak w przypadku wody ale dla profilaktyki ryby napewno bym wyłowił, póki odpowiedzi nie dostaniesz.
  22. czester_

    anubias

    troszke się podłącze do tematu..mianowicie nast. nurzańce szlag mi trafia:/ Słuchajcie te rośliny się jakoś podcina czy co? Nie mam pojęcia co mam zrobić żeby to rosło. Dwa miesiące rwało się do góry ąż miło, wypuszczało nowe pędy a teraz zaś staje się coraz któtszy i ciemnijszy i chyba gnije nawet te nowe pędy... co robić z takimi zniszczonymi liśćmi? To się jakoś pielęgnuje, no i jakie nawozy lub inne rzeczy by coś mi ruszyło to zielsko:)
  23. Hehe a ja bym poczekał... może dostaną jescze kolorów. U mnie pierwszy samiec wybarwiał się z 9 miesięcy, a reszta była żółta. W 6 miesiącu nagle całkowicie żółta ryba w dwa miesiące stałą się najpiękniejszą do tej pory w moim akwarium;)
  24. Moje zaś trzy letnie doświadczenie z saulosi proponuje zostawić dwa samce. Tak wiem zaraz dostane ochrzan ale ja problemów nie miałem. Skałki były po bokach, samce ustwiły sobie rewirki po przeciwległych stronach i tłukły się raz za czas bez żadnych uszczerbków na zdrowiu. Co prawda to prawda były młode bo żyły w tyma akwa tak do wieku 2 lat. Jednakże cały czas ładnie wybarwione itp... w momencie przeniesienia do 240l przy jednym gatunku zaskakująco jeden z samców zaczął dominować nad całym zbiornikiem, a drugi od tego czasu jest bialutki:) Moja więc opinia, że nie zaszkodzi spróbować z obsadą z dwoma samcami lecz gdyby walki były czeste i pozostawiały po sobie ślady niezwłocznie oddać jednego z samców. Ale coś mi jednak mówi, że w niedalekiej przyszłości zmienisz akwarium na większe i dorosłe już saulosi będą miały wystarczająco przestrzeni. Lecz jak mówie u mnie problemów nie było u ciebie może być odwrotnie. Ja myśle jednak że warto spróbować, a przynajmniej będzie barwniej w zbiorniku. Samce bowiem będą zazdrośnie prezentowały swoje kolorki.
  25. czester_

    Nowy

    No i tak się słuchasz:D Za Eheima zapłaciłeś ponad trzy stówy a za dwie miałbyś tetre z większym złożem o ponad pół litra:) Ja nie mówie, że nie będzie działać czy cuś bo będzie no ale z racji że przepłacać nie lubie wolałbym osobiście te 180zł sobie odłożyć na grzałke i wewnętrzny. A tak koszty wzrasatają Oczywiście mówie o nowym sprzęcie bo jeśli kupiłeś gdzieś tanio używke swoją wypowiedź cofam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.