Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. No jak skończe studia, znajde robote to jest to realne:) Podróż poślubna nad malawi:D Tak poważnie fajnie by było ale kasa tez spora.
  2. Kurcze ale chciałbym się kiedyś tam wybrać i dać nura...
  3. I narazie nie ma co się martwić bo czasem 12 cm ryba jest o wiele bardziej ciapowata i ślamazarna od mniejszej
  4. Ale chyba dałoby się jakoś to zabezpieczyć? Wiem że to takie teoretyzowanie ale w dzisiejszych nawet czasach to chyba nie byłby problem... no jednak chyba kasa odegrała by najważniejszą rolę.
  5. Z ubarwienia ta mała jest taka sama jak reszta?? Może to także być wynik chowu wsobego i nie wiadomo co wyrośnie ale bez identyfikacji ryby nic wiecej powiedzieć się nie da. Co do atrap to tak jak powiedzieli koledzy wyżej.
  6. Filtracja z pierwszego linku jak dla mnie genialna. W nowym baniaku nie omieszkam spróbować takiego rozwiązania. Jestem bardzo ciekaw jak to zbiera bródek ale szczerze bardzo mnie zafascynowała.
  7. Mroczny klimat można pozyskać na wiele sposobów, niekoniecznie tylko światłem. Ciemne kamienie, tło u mnie sprawiają że jest mroczniej ale wcale nie ciemno. Wbrew pozorą 36W świetlówka spokojnie wystarcza i daje dużo światła w 240l. Fakt jednak jak zauwarzyłeś Daniel, że wraz ze zmianą oświetlenia różne ryby mi wychodziły z kamieni. W 112l przy sun glo samice saulosi jak i samce pływały sobie po akwa, w momencie zmieniena świetlówki na blue do tyłu ryby zaczęły mi pływać troche "wyżej". Po zmianie baniaka i dokoptowaniu obsady sytuacja się zmieniła. Na początku miałem Osram Floura, saulosi pływały ładnie jednak po rdzawych śladu nie było, a każde zbliżenie się do akwa kończyło się ich ucieczką. Teraz po założeniu Narva Oceanic Nature iodki nagle zaczęły wychodzić i pływać wraz z sauloskami w toni. Dlatego myślę że barwa wpływa na zachowanie się naszych podopiecznych. I uważam że przy malawi wcale tych watów nie musi być dużo. Niestety nie mam porównania ze standardowym oświetleniem czyli 2x30 bo nigdy takowego nie miałem.
  8. Michale to normalne zachowanie pyszczków. Ryba w zależności od nastroju/stresu przybiera różne barwy. W chwilach zalotów czy walk naprzykład ryby bardziej się wybarwiają i czasem nawet te żółte dostają pionowych pasów itd. Ciemnienie/ blednienie jest powodem stresu. Rybka przestraszona tak jak narzykład twoja mniejsza właśnie tak to pokazuje. Generalnie zmiana ubarwienia pyszczaków zawsze coś nam mówi. Jeśli wszystkie ciemnieją/bledną może to być powodem złej wody. Jeśli jedna, choroby, stresu, zagonienia.
  9. No tak to już jest każdy chwali co innego bo nikt nie wypróbował wszystkiego. Powiem więc inaczej, zarówno na jedną jak i drugą nie ma co narzekać. Aquael ma dużo części w zestawie natomiast nie wiem jak to wyglada z atamanami.
  10. Czyli w jakimś pojemniczku tak? Zdecydowanie lepsze są filtry z rurką zbierającą równomiernie z każdej strony. Wymiana wewnętrznego na jakąś pompe może u Ciebie pomóc.
  11. Ja widziałem na jakiejś stronie jak wygląda obsługa takiego akwarium. Po pierwsze jest niżej niż normalnie by można było dosięgnąć ile sie da. Po drugie dobry sposób jaki widziałem to dwa haki na suficie a do nich przymocowane linki. Wygląda to jak huśtawka. Gość opiera się na tym brzuchem mając podparcie nogami poza akwarium i wygląda to dokładnie tak jakby robił grzbiety. Praktyczne i pożyteczne;)
  12. Powierzchnia powierzchnią ale przy 100cm i tak mało zdziałasz. Pytałem się swego czasu jak takie coś wykonać i wzmocnienia prócz poprzecznych można dać na krzyż. Ew. Można to włożyć właśnie do metalowaj ramy i także nie będzie to brzydkie ale nie przy takim rozmiarze co jeszcze raz podkreślam.
  13. Ja mam aquael turbo 1100 i nie narzekam a wręcz przeciwnie. Wszystko ładnie zbiera i co ważne mało prądu żre.
  14. Ja się zastanawiam:) Ale by był to zbiornik w którym możesz coś potrzymać daj sobie 120/150x100. Napewno problem będzie z rozmieszczeniem filtrów. Napewno będą potrzebne dwa wewnętrzne które wode zataczały by w kółko. To zbiornik z mojego marzenia i plany mam lecz ciężko z kasa narazie.
  15. A powiedz co teraz masz założone na filtr bo od tego także dużo zależy? wata, gąbka(jaka granulacja) ?
  16. 112l szczerze to dla dwóch gatunków nadaje się tylko na kotnik. Niestety zmartwię Cię i odpowiem nie. Jednak posłuchaj... wielu początkujących chce jak najwięcej gatunków, by było wesoło i kolorowo, jednak z czasem sytuacja bardzo często się odwraca i powiększają akwaria obsade redukując. Zaufaj mi, że warto jeśli 112 juz masz kupione założyć z saulosi i zobaczysz ze pokochasz te ryby mimo iż będzie ich 6-7. Po roku czasu spokojnie wymienisz akwarium na większe itd... Trochu tu już jestem i 70% osób które tu trafiły z 112właśnie tak zrobiły. Sam tak zaczynałem i zaufałem ludzią tutaj skrupulatnie czytając każdy temat.
  17. czester_

    Magazyn Tanganika

    Zeoleta wbrew pozorom szybciej znalazł bym konkretną rzecz właśnie w takim skupionym zbiorze. Człowiek z czasem także zapomina i nie pamięta wszystkiego. Także czytam stare artykuły, gazety by nie zapomnieć już zdobytej wiedzy.
  18. czester_

    Magazyn Tanganika

    Dlatego myśle że dobrym pomysłem jest poprostu co jakiś czas przedrukowanie artykółów na serwisie. Mało tego mamy? Także wole wersje papierową do czytania w łóżku, uczelni itp ale te artykóły dosłownie niczym się nie różnią od tych NA.
  19. Jak nie chcesz robić choć myśle że wtedy wychodzi najładniejsza to polecam aluminiowe to chyba jeden z niewielu produktów warty uwagi za średnio wysoką cene.
  20. czester_

    Magazyn Tanganika

    Wszystkie artykuły mamy i publikujemy na serwisie. Nie lepszym rozwiązaniem było by co jakis czas wydać te artikle wydrukowane do segregatora naprzykład?
  21. Ze 2-4 razy dziennie rozdrobniony pokarm żeby każda dostała w średnich ilościach. Gdy dorosną ograniczyć nawet do dwóch razy. Ryba ta z tego co mi wiadomo nie lubi być przekarmiona i jest to dla niej bardzo niebezpieczne. Tropical malawi to zdecydowanie za mało... Demasoni powinien dostawać pokarm roślinny typu płatki/granulki spiruliny, sałata, szpinak, marchewka etc. Dobry na wybarwianie także dachini color fx, tropical vitaly&color, raz w tygodniu albo raz na dwa tygodnie cyklopa/artemie
  22. czester_

    świetne zdjęcia

    http://www.flickzzz.com/2008/02/funny-animals_23.html http://2photo.ru/2007/12/24/print:page, ... flach.html Tak więc będe kontynuował temat:)
  23. Osobiście jednym z lepszych sposobów by rozproszyć ledy była plastikowa butelka:) Zmieniałem oświetlenie w aucie i właśnie dzięki butelce itp uzyskałem ładny efekt. Mianowicie wycinamy kawałek plastiku niekoniecznie z butelki i jedziemy drobnym papierem ściernym. Bardzo ładnie rozprasza lecz o 30 led efektu jak świetlówka nie zrobi.
  24. Wydaje mi się że nawet na dziesiątkach będzie zdecydowanie za mało światła. Do tego led dają raczej światło punktowe i musiałbyś je jakoś rozproszyć
  25. czester_

    Canon Powershot A530

    Miałem przyjemność robić zdjęcia soczewkami powiekszającymi z allegro za 50 złociszy.... smieszne pieniadze ale dość tak powiększa, a przy tym jakość też fajna. Napewno lepiej zrobi zdjęcia niż ten obiektyw w canonie. Pamietaj tylko ze musisz miec jeszcze pierścien do niej. Ale ja fachura z fotografi zaden nie jestem także moge i brednie wygadywać
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.