czester_
Użytkownik-
Postów
3 663 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez czester_
-
Ja zaś będe powtarzał że 112 to dobre akwarium dla tych ryb do roku czasu, potem są już poprostu za duże. 80cm to dla mnie zawsze będzie "minimalne minimum" na pogodzenie się z myślą, że większe akwarium choćby 100cm stanąć musi. 112 to było moje pierwsze akwa, dobrze pamiętam jak w dalekich marzeniach miałem choć 200l bo wydawało mi sie to nierealne. Juz 80cm było czymś potęznym. JEdnak jak mówie to najmniejsze stanie i mamy rok by poogladac wieksze, zaprzyaźnic z rybami, dostać fioła i oswoić z myślą że większe niedługo będzie w pokoju. Ilu już klubowiczów tutaj zmieściło 2x większe akwarium niż planowane? Bo brak miejsca w domu. Szafa za okno i miejsca dość
-
Uszczeliki nasmarować, ew. poruszać i pokombinować. Jak zawór cały czas jest w jednej pozycji i raz na rok sie go przekręca to uszczelka ma prawo czasem nie wytrzymać. Także narazie spróbuj co mówie, a w miedzyczasie postaraj sie o reklamacje. Najlepiej by przysłali nowy zawór byś nie musiał kubła wyłączać i im oddawać. Szczerze nie wiem czy firma JBL na takie coś pójdzie ale wg. mnie sprzet awarystyczny ma to do siebie że powinien iść cały czas a ew. reklamacje załatwiane sa wtrakcie.
-
Mylisz się. Dodatkowo powiedz co to jest stres u ryb? jak ty go wychwytujesz? Skąd wiesz ze zachowują sie normalnie skoro wiekszego nie miałeś? Skąd wiesz ze juz nie skarłowaciały? Ile wogóle to jest dłuuugo bo znam Cię od niedawna. No może i się czepiam ale yellow to duża rybka i do 80cm jako minimum jej daleko no moze do max roku czasu.
-
No nie do końca. Jak juz tak łamiemy znaczenie tego słowa to pozostał bym że harem to jeden samiec na 3-4 samice. Drugi samiec i następne samice to dwa haremy. Dotychczas tak posługiwaliśmy się tym słowem i niech to interpretowanie znaczenie przez KM dalej zostanie jakie jest;) Co by Jakub zaś mi błędów nie wytykał. Co do malawi kolego to poczytaj. Artykółów jest dość i tematów na forum.
-
Na harem saulosi starczy a po roku sam wyjdziesz z propozycją ze kupujesz 240l i wiem co mówie;)
-
No niestety 80cm to minimalne minimum. Ale nie powiem byś sobie darował. Kup muszlowce z tanganiki. Nie dużo odbiegają od zachowań pyszczaków. Wręcz są bardzo ciekawe i równie fascynujące. Ryby te sa terytorialne i agresywne i trzymanie ich w 60cm skazuje je na ogłupienie, walki, zgony itd. Poprostu sie nie nadaje. Tamat zamykam bo to nie ma ale. Nie można i tyle. Przykro mi ale musisz kupić większe akwarium. Edit: Albo nie zamykam. Może uda się Cie przekonać na 100cm.
-
Jeszcze raz podkreślam to nie lekarstwo a preparat. Przeciesz my tez jemy witaminy by wzmocnić kości i cały organizm i mało pomogą kiedy w zaawansowanym stadium choroby je podamy. Albo jeszcze inaczej on pomaga leczyc i chroni tkanke, dostarcza rybom witamin wzmacniających ich łuski, śluzówke a nie leczy.
-
No ale o jedno was prosze. Chyba jako jedyny tu tego używam i testuje. Mam coś nowego i chwale ten preparacik. Naprawde strasznie pesymistycznie sie o tym wypowiadacie. Także zarzekałem sie ze w akwa chemii nie bedzie ale w tym przypadku odstąpiłem od postanowienia i Spureal w półce bedzie zawsze. Kupcie, potestujcie i wtedy tak pesymistycznie sie wypowiadajcie że nie widać różnicy. Yaro bedziesz miał wolne 30zł wydaj na preparacik. Potestuj i wtedy pogadamy ok? Ciężko broni mi się moich racji gdy jestem sam wśród wszystkich ale takze prosze traktujcie moje opinie o nim bardziej poważnie bo te ryby trzymam nie od dzić i różnica naprawde jest szczególnie jeśli chodzi o gojenie się ran. Teraz jestem bardziej pewny ze i bez przełożenia ryba szybko dojdzie do siebie co przedtem trwało czasem bardzo długo, a saulosi czy rdzawe do zabójców nie należą. Ja nikogo nie namawiam że musi to mieć. Poprostu wiem że pomaga i jeśli naprzykład ja 4 dni w tygodniu akwa nie widze śpie spokojnie ze jak wróce to nawet jeśli była rozróba ryba trzyma się lepiej.
-
W praktyce 1-2 cm trzeba dodać A może z innej beczki? Msobo + rdzawe Żółto, niebiesko, czerwonoszaro:) To sa fajne kolorki.
-
Jeszcze NO3 kup testy. A tak to obserwój i rób co napisaliśmy. Powinieneś z tego wyjść. Powodzenia!
-
To jeden. Taką ma nazwe. Czy jest dostępny u ciebie nie wiem. SM ma. CZy to podasz teraz czy za 5 dni różnicy nie bedzie. To preparat który leje sie do wody co tydzień który wzmacnia i pomaga dojść do zdrowia. Nie wiem jak z szybszym działaniem ale po miesiącu juz widać róznice w gojeniu sie ran.
-
Spureal+Protection Bardzo polecam i czekam na chętnego który przetestuje to ze mną bym nie był sam.
-
Lej nitrivec, ogranicz karmienie, napowietrzaj. Wpuściłeś ryby do nieustabilizowanego akwarium ztąd to wszystko. W pierwszym tyg. testy mogły wskazywać zero.
-
Jaka filtracja? Kiedy wpuściłeś rybki?
-
Naoczny świadek śmierci
czester_ odpowiedział(a) na ukasz90-90 temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
Ja poprosze o rozmiar akwa, obsade, filtracje, parametry wody na początek. -
Zakładam akwarium. Pomocy!
czester_ odpowiedział(a) na Monic-B temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Również odradzam trzymania pyszczaków w 25cm szerokości. Te ryby są za duże poprostu i potrzebują więcej miejsca. Napewno muszlowce były by lepszym pomysłem, a nie odbiegają dużo zachowaniami od pyszczaków. -
Początki zielonych glonów;)
-
Na miejsce okrzemków powoli wparowują zielenice;) Wszystko ok. Choć powiedz czy łatwo się je usówa czy może są mocno przytwierdzone. Ciut to jaskrawe ale chyba wina aparatu bo rdzawy takiego granatu w realu nie ma:) No chyba, że masz tak pięknego to bedzie mi ślinka ciekła:)
-
"Przecież nie u każdej samicy wkładam palec do pyska Tylko ta była po prostu duża i mogłem to zrobić!!!" - matepop Albo zapominasz co mówisz... Odnosze inne zdanie. Ogólnie mówiąc odkopałeś dobry temat który żal zamykać ale nachętniej właśnie to bym zrobił. Skończ prosze z takim pisaniem. Reszta na PW.
-
Łupek, poziomo czy pionowo???
czester_ odpowiedział(a) na Matepop temat w Tło, podłoże, dekoracje, ...
Ma Ci się podobać. Kryjówki zawsze ryby wynajdą. Pooglądaj galerie napewno znajdziesz odpowiedź na pytanie. -
Czy ty bierzesz sobie nasze uwagi do serca czy poprostu nawet nie czytasz co tu piszemy i gadasz tylko non stop to samo? Bo jeśli tak to zamykam temat bo nei ma sensu się produkować. Nie chce być nie miły ale nawet nam nie pomagasz sobie pomóc.
-
http://www.artnet.com.pl/lkozicki/thekr ... cling.html Podstawowe minimum:) Ogólnie pokaże wam artykuł z MA o cyklu azotowym. Bardzo rozbudowany i pouczający, dużo nowego się dowiedziałem. Jakby co PW;)
-
- Zakręcasz zawór na wężach i zdejmujesz pokrywe/głowice. (W zależności od modelu to wygląda troszke inaczej ale mało modeli nie ma takowego zaworku. - Przygotowujesz sobie 2 wiadra napełnione wodą z akwa. - Ceramike z koszy kolejno przesypujesz do pierszego i delikatnie płukasz - Wypłukana idzie do drugiego wiadra i tam czeka na zakonczenie czynności dla wsystkich ceramik:) (chodzi o to by usunąć bród który się na nich zgromadził one same jednak mają mnóstwo bakterii których pozbyć się nie chcemy) - Sam kubeł możesz już wyszorować dokładniej pod bierzącą wodą usówając wszystkie drobinki piasku które się zgromadziły, a mogą mieć wpływ na prace wirnika. - Wyjmujesz wirnik, sworzeń i także czyścisz. - Raz za czas można wyczyścić wnęrze gdzie wirnik się obraca ale ja robie to "niechlujnie" z tego względu, że jeśli za bardzo się wyczyści jest troszke głośniej przez pare dni. - Po skończonym płukaniu nalewamy toche wody z akwa do kubła i wsadzamy kosze z wkładami (żeby nie miały sucho). - Smarujemy uszczelke od kubła i jeśli czyściliśmy wnętrze wirnika to też warto go smarnąć - Zamykamy i odpalamy - Ew. można wyczyścić węże ale ja robie to gdy przepływ znacznie spadnie albo za każdym rozruchem wylatuje mnóstwo syfów.
-
Ja ciągne 240 na fluvalu 204 i jest wszystko oki. Nawet ceramiki nie mam jakiejś super tylko jakaś zwykła bio + jeden wkład fluvlowskiej. Ale zaznacze że mam ubogą obsade bo 14 ryb. I do 15 ryb spokojnie ten kubeł pociągnie jak go całego ceramiką zasypiesz.
-
A ja od siebie dodam tylko byś troszke poczytał jeśli Ci cokolwiek na rybach zależy. Inaczej uznam to za kawał poprostu bo te uśmieszki to przerażają. Neno kolega "ziom" jeszcze inny wątek założył
