Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Po co na poczatek walic nie wiadomo ile tych ryb. Ja mam ledwo 2 gatunki (a mogly być 3) i myśle ze jest idealnie. Są różne szkoły, ja lubie mało, a ze smakiem:) Pewnie w 800l tez wsadzilbym 4 gatunki ale taki juz jestem ze jak jest za bardzo kolorowo to raz mnie drazni, dwa nie moge sie połapać, a trzy za nic wystroju nie idzie dopasować
  2. A nie lepiej zostawić sobie te trzy gatunki, a nie pakować ile wejdzie?
  3. Ja wiem czy początkujący malawista poradzi sobie z tak róznymi rybami? Z jednej strony saulosi, rdzawe z drugiej perspicax. To jedna z agresywniejszych rybek.
  4. Nie biore do siebie;) Tylko nie lubie jak ktoś mówi ze to jest beee a nawet nie spróbował i tylko wali teorie:)
  5. Nie jesz witamin ale jesz owoce, warzywa więc prawie bez różnicy. Dodatkowo napewno czzesto jesz coś na wzmocnienie i nawet o tym nie wiesz. Na chorobe jednak zażyjesz tableteczke. Już mi się nie chce pisać o tym spurealu bo napisałem wszystko co się dało. Ja nikomu nie kazuje go stosować
  6. DEni pozbywa nam sie tylko NO3. A pamiętaj że no nie jedyne świństwo w wodzie. Tak czy siak musisz odmulić dno, wyczyścić gąbki i podmienić wode. Deni poprostu zmniejsza jeden parametr.
  7. Ty to mówisz. Co do larw itp. to także mogłeś coś złapać. Prawda jednak taka ze kwarantanny robimy znacznie dłuższe. Są sposoby szybsze ale czy dobre? Tak czy siak 3 dniowe namaczanie jak dla mnie by nie wyrazić się brzydko nic nie da .
  8. Zauważ jednak ze zarówno jedna jak i druga grzałka czujnik w postaci termorezystora lub innych śmiesznych elementów elektronicznych ma w wodzie i to on odpowiada za załączanie się sprzętu. Także na to samo wychodzi czy sam sterownik znajduje się w wodzie czy poza nią. Jak szlak go trafi to zarówno jedna jak i druga grzała coś podgotuje. I dalej mówie ze skalara chcialbym miec bo to dobra grzałka ale moja elit mnie takze nie zawodzi i nie mam potrzeby wymieniać. Co do zgrzewania bimetalu to owszem zdarza się ale i czujnik moze dostać świra.
  9. PArametry prawde ci powiedzą. Ale szczerze już dziś jechałbym po nitriveca i zaczął dolewać bo na bank je wybiłeś. Co do 450 to masz zakwit. I tu także parametry pewnie nie w normie. Jednym słowem pokaż nam wyniki testów.
  10. Apelujemy więc o czytanie swoich postów jeszcze przed wysłaniem:)
  11. czester_

    śmierdząca woda

    Dlatego nie ździwie się jak będą 5w1. Odpowiedz na moje pytania. Jeśli długo nie miesza się piasku objawy mogą te same wystąpić. To samo może być na tyle duży odstęp za tłem że wyrosło jakieś badziewie a woda "skisła".
  12. czester_

    tragedia!!!

    Ile schło tło? Po jakim czasie je wsadziłeś? Po jakim czasie wrzuciłeś do wody ryby? Przepukałeś i odmoczyłeś tło przed włożeniem do akwa?
  13. czester_

    Aparat fotograficzny

    Yaro ja do fotografii to zupełny laik jeststem ale stara cyfrówka wymieka w porównaniu do D40 Nikona którym cykam teraz. Naprawde tym to jest frajda robić zdjęcia i warto wydac te półtoratysiaka. Obiektyw kitowy właśnie spokojnie starcza na poczatek zabawy. W miare do wszystkiego jest uzyteczny. I teraz nawet gdybym miał tylko cioci zdjęcia robić kupiłbym lustrzanke. Te zdjęcia są naprawde inne i aż chce się je robić. Zadnych większych szumów, robie zdjęcie tego co zechce a nie tego co aparat chyci i przedewszystkim o niebo lepsze jakościowo. Widac cholerną różnice w porównaniu do obiektywów w cyfrówkach. Wg. mnie lustrzanka z kitem na pokładzie spokojnie starcza i to wcale nie jakaś ogromna kwota. Dozbierać rok i zamiast kupić cyfrówke za 700zł to kupić używaną lustrzane.
  14. Poczytaj o cyklu azotowym
  15. Wiesz to tylko moje dywagacje i mogę się mylić. Jednak głównie chodzi przynajmniej jak dla mnie o obieg powietrza pod pokrywą które najczęściej są całe zakryte.
  16. czester_

    śmierdząca woda

    Filtr wew to nie wiem czy wydala na tyle ryb. Do teogo jeszcze pomieszane biotopy, praktycznie brak obsady. Co ile mieszasz piasek? Jakie tło? I jakie masz testy 5w1?
  17. Ja myśle że głównym zadaniem watraków w pokrywie jest wyrzucanie nagrzanego powietrza od świetlówek na zewnątrz i wpompowywanie świeżego chłodniejszego. Zamontowanie wiatraków nad sumpem więc nic nie da bo pod pokrywą i tak będzie sauna.
  18. czester_

    śmierdząca woda

    Z fusów nie wróżymy ( a szkoda) Podaj prosze parametry, filtracje, obsade, temp. Co ile mieszasz piasek w podłożu? Masz świdry? Co ile podmiany? Jak ilościowo wyglądają?
  19. czester_

    Nowa sprawa

    Zeby Ci ryby za tło nie wpływały, to samo narybek itd.
  20. ja tez wybrałbym więcej litrów;)
  21. czester_

    Wysokie NO2

    To i tak za wysoko... rób co robiłeś dalej.
  22. Po nieprzespanych dwóch nocach zdecydowałem się przenieść akwarium z domu do mojego nowego mieszkania w Krakowie. I pojawiło sie pare pytań.... Boje się tylko jednego, że nie odtworze wystroju z przed. Może i śmieszne ale prawdziwe bo bardzo mi sie podoba i zależy by było tak samo. Jakieś sposoby poza zdjęciami i ustawianiu? Cały proces mam już przemyślany. Tzn. Duża beczka do której wlewam całą wode. ( z rybami czy moze je dać do worków, botelek etc. ?? ) Piachu nie wyjmuje nawet, nad tłem się zastanawiam. Akwa przesówam na blat i z tym blatem ląduje w samochodzie także pęknąć nie powinno i nie widze potrzeby wyjmowania. Kamienie oczywiście idą do wiader. I teraz pytanie chyba najważniejsze czy moje piękne glony nie zdjechną?? Co zrobić by te pokrywające tło i kamienie były w formie? Podlewanie coś da? Sprzęt: Wewnętrzny to nie problem, co to kubła to fluvalek jest wyposażony w ręczną pompke i podczas całego transportu raz na pare minut woda sie będzie pompowała do wiadra i spowrotem. Jazda trwa ( z akwa godzine z minutami ) wynoszenie, ustawianie z godzine także zajmie. Całą operacje licze na 3 godziny. Choćbym miał przygotowywać się 4 dni w 3h musze się wyrobić. Także radźcie którzy coś wiecie na temat moich zapytań. Głównie mi o glonska chodzi chyba bo reszta już bardzo dokładnie przeanalizowana. Fajnie by było sie przed targami wyrobić ale niestety nie będzie takiej opcji chyba. Wprowadzam się 27 maja w weekend wesele a potem goszcze KM Ale nie ma rzeczy niemożliwych:D
  23. A ile 200W grzałka skalar zaoszczędzi prądu w porównianiu np. do 200W grzałki Jagera, Elite itd?? Ile razy w roku regulujesz grzałke bo ja może raz?? Nie mam nic do Skalarów bo sam sobie taką następną kupie no ale bez przesady....
  24. Napewno 3-4 dni to rewelacyjna kwarantanna.. Ryby trzyma się nawet do pół roku, a ślimak ze szparami w muszli, dziurami itp po 3 dniach bedzie zdrowiusienki.. Kolego bierz od któregoś z nas. Zapłacisz za wysyłke i wsio bo bo takiej radzie to połowy ryb moze nie być nie liczac sinic itd itp
  25. czester_

    Nowa sprawa

    Syn mojej mamy??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.